Aktīvo iedzīvotāju fonda projektus varēs īstenot bez līdzfinansējuma!
15.05.2020

Lai atbalstītu Latvijas pilsonisko sabiedrību COVID-19 vīrusa radītās krīzes laikā, EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu birojs atceļ prasību par līdzfinansējuma nepieciešamību Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) projektu īstenošanai. Līdz ar to AIF finansējums varēs veidot līdz pat 100% no atbalstīto projektu kopējā budžeta.

Atgādinām, ka iepriekš obligāts nosacījums visiem projektu īstenotājiem bija prasība nodrošināt vismaz 10% lielu līdzfinansējumu saviem projektiem, no kura pusi varēja ieguldīt brīvprātīgā darba veidā.  Šobrīd šī prasība atcelta. Līdz ar to projektiem līdzfinansējums nebūs obligāts, taču būs atļauts. To pilsoniskās sabiedrības organizācijas varēs ieguldīt gan naudā, gan brīvprātīgā darba veidā.

Atvieglojumi COVID-19 radīto krīzes seku atvieglošanai būs attiecināmi uz vismaz pirmo projektu konkursiem. Par atvieglojumu pagarināšanu vai atcelšanu AIF informēs laika gaitā.

Kopumā šogad AIF Latvijas pilsoniskās sabiedrības stiprināšanai sadalīs nedaudz vairāk kā 4 miljonus eiro vērtu finansējumu. Maijā tiks izsludināti projektu konkursi par nedaudz vairāk kā 3 miljoniem eiro pilsoniskajām iniciatīvām un līdzdalības aktivitātēm, savukārt vasaras pirmajā pusē - vēl viens miljons eiro pilsoniskās sabiedrības organizāciju kapacitātes stiprināšanas pasākumiem. Lasiet plašāk šeit.