Aicinām uz diskusijām par saliedētu sabiedrību Olainē, Kandavā un Rīgā
04.10.2019

Oktobrī, trīs Rīgas reģiona pilsētās - Olainē, Kandavā un Rīgā  - norisināsies Latvijas Pilsoniskās alianses rīkotas iedzīvotāju diskusijas, kuras mērķis ir atrast jaunas idejas un pieejas sabiedrības saliedēšanai un palīdzēt tapt Saliedētības politikas pamatnostādnēm.
Iedzīvotājus aicinām aizpildīt pieteikuma anketu līdz 21.oktobrim.
Kultūras ministrija ir sākusi politikas plānošanas dokumentu izstrādi, kas noteiks, kāda būs sabiedrības saliedētības politika Latvijā turpmākajos septiņos gados. Diskusiju mērķis ir panākt, lai šie dokumenti tiktu izstrādāti, balstoties uz iedzīvotāju vēlmēm, turklāt procesā iesaistot iedzīvotājus, kuri reprezentē sabiedrības portreta dažādību, tai skaitā, kuru dzimtā valoda nav latviešu valoda.
“Svarīgi, ka apspriešanas procesu daļēji organizē sabiedriskās organizācijas un pilsoniskās sabiedrības jomas eksperti, kuriem rūp izstrādājamo dokumentu kvalitāte un iekļaujošs process,” uzsver Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga. Diskusijas norisināsies visos Latvijas reģionos oktobrī, tās organizēs reģionālie NVO resursu centri.
Latvijas Pilsoniskā alianse diskusijas organizēs trīs Rīgas reģiona pilsētās: 10.oktobrī - Olainē, Olaines Jauniešu centrs "Popkorns", Veselības iela 7; 17.oktobrī  - Kandavā, Kandavas novada sociālajā dienestā, Jelgavas ielā 4a un 24.oktobrī - Rīgā, Latvijas Pilsoniskās alianses birojā, Alberta ielā 13. Diskusijas vadīs Dace Akule, kurai ir daudzu gadu pieredze, strādājot pilsoniskās sabiedrības organizācijās, tai skaitā ar sabiedrības saliedētības jautājumiem. Viņa ir iniciējusi un īstenojusi Pilsoņu debates par integrāciju 2012.gadā pēc referenduma par krievu valodas statusu Latvijā. Tāpat Dace ir vadījusi Ekonomikas ministrijas darba grupu remigrācijas plāna izstrādei, lai palīdzētu labāk Latvijā atgriezties emigrējušajiem tautiešiem.

Aktivitāte norit saskaņā ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas konkursa „Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskās sabiedrības un starpkultūru sadarbības attīstības jomā” rezultātiem.