Aicina uz diskusiju - apmācībām pilsonisko prasmju attīstībai
30.08.2019

Nevalstisko organizāciju pārstāvjus un interesentus aicina uz diskusiju – apmācībām, kas veltītas pilsonisko prasmju attīstībai. Diskusija – apmācības notiks 13. septembrī no plkst.14. 00 līdz 17.00 LR Saeimas ēkā, Rīgā, Jēkaba ielā 11.
Pasākuma ievadā tiesību zinātņu doktore, vairāku nevalstisku organizāciju pārstāve, mācībspēks Latvijas augstskolās Kitija Bite klātesošajiem lekcijā atgādinās, kas ir pilsoniskā sabiedrība, kāda ir pilsoniskās līdzdalības nozīme, it īpaši - cik svarīga sadarbība starp iedzīvotājiem dažādu aktuālu jautājumu risināšanā. Lektore iepazīstinās ar biedrošanās brīvības formām Latvijā - iespējām līdzdarboties nevalstiskās organizācijās un  politiskās partijās, rīkot iedzīvotāju forumus, iespējām iesaistīties brīvprātīgo kustībā vai sniegt ieguldījumu sabiedrības labā labdarības un filantropijas pasākumos. Dalībnieki uzzinās par veidiem, kā sabiedrība var iesaistīties politikas veidošanā pašvaldību, valsts un Eiropas Savienības  līmenī.
Turpinājumā sekos tikšanās un diskusija ar 13. Saeimas deputātu Mārtiņu Šteinu par pilsoniskās sabiedrības lomu. Klātesošajiem būs iespēja uzdot jautājumus par iespējām sadarboties ar Saeimas deputātiem. Diskusijas tēmu lokā būs arī pilsoniskās sabiedrības iespējas cīņā pret naida runu un naida noziegumiem, dažādu grupu diskrimināciju, dažādu radikalizācijas tendenču un vardarbīgā ekstrēmisma novēršanu. Šo tēmu skaidros Dr.iur. Ēriks Treļs. Noslēgumā visiem dalībniekiem būs iespēja doties ekskursijā, iepazīstot Saeimas  ēku un darbību.
Pieteikšanās šeit. Vietu skaits diskusijā – apmācībās ir ierobežots!