Latvijas pilsoniskā aliance
 • Ziedojumu tiesiskais ietvars nonācis līdz Saeimai

  Kā iepriekš informējām, biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” un virkne citas NVO vairākkārt aicināja Ministru prezidentu Māri Kučinski nodrošināt, ka Finanšu ministrija (FM) izpilda valdības uzdevumu vienoties ar NVO par jaunu nodokļu regulējumu uzņēmējiem, kas ziedo NVO, un veikt nopietnāku analīzi pirms jaunās nodokļu politikas pieņemšanas. Aicinājuma iemesls bija FM nevēlēšanās tikties ar NVO, lai pārrunātu iecerētās izmaiņas Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā. 
  Diemžēl aicinājums netika sadzirdēts un 11.07.2017. Likumprojekts tika iekļauts Ministru kabineta sēdes darba kārtībā. Uz ko NVO pārstāvji reaģēja un iesūtīja atzinumus Ministru kabinetam, aicinot atcelt jautājuma izskatīšanu.


  11.07.2017. Ministru kabineta sēdē klātienē biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” direktora p.i.K.Zonberga, Ziedot.lv vadītāja R.Dimante, “Ascendum” valdes priekšsēdētāja Z.Pūce un Iespējamās misijas direktors K.Andersons aizstāvēja NVO intereses un aicināja valdību neapstiprināt likumu šādā redakcijā, kas nozīmētu nevalstiskā sektora pastāvēšanas apdraudējumu un strauju NVO sniegto pakalpojumu intensitātes kritumu, kas nepieciešams dažādām sabiedrības grupām.
  Neskatoties uz NVO protestiem, valdība apstiprināja Likumprojekta un nosūtīja to izskatīšanai uz Saeimu. Tādēļ NVO uzrunāja Saeimas frakcijas, lai informētu par līdzšinējo lēmumu pieņemšanas procesu un FM iecerēto izmaiņu ietekmi uz NVO. Un šobrīd liela daļa deputātu atbalsta NVO viedokli.


  Tāpat, pēc mediju un deputātu spiediena uz FM, NVO pārstāvji tika uzaicināti 14.07.2017. uz tikšanos ar finanšu ministri un citiem FM pārstāvjiem, lai pārrunātu esošo situāciju un izskatītu jaunu FM izstrādātu priekšlikumu. Sarunas laikā klātesošie vienojās, ka jaunais piedāvājums ir rūpīgi jāizvērtē un NVO sniegs savu viedokli par to šīs nedēļas laikā (pirms Likumprojekta 1.lasījuma).