Latvijas pilsoniskā aliance
  • Valdība NVO fondam apstiprina papildus pusmiljonu eiro

    Ministru kabineta ārkārtas sēdē, 8. februārī, valdība apstiprināja 2019.gada valsts konsolidēto budžetu, tai skaitā iekļaujot papildus finansējuma piešķīrumu nevalstiskajām organizācijām 500 000 eiro apmērā. Līdzekļi NVO fondā tiks ieskaitīti līdz ar jaunā budžeta pieņemšanu, līdz ar to šogad fondā nonāks 900 000 eiro pilsoniskās sabiedrības ilgtspējības attīstības un demokrātijas stiprināšanas veicināšanai. “Šis ir Alianses divu gadu neatlaidīgs darba rezultāts, un šo varam uztvert par NVO sektora milzīgu panākumu,” komentē Latvijas Pilsoniskās alianse direktore Kristīne Zonberga.

     

    Latvijas Pilsoniskā alianse aicināja palielināt finansējumu nevalstiskajam sektoram, NVO fondam piešķirot NAP un NVO fonda koncepcijā paredzēto summu ne mazāk kā 700 000 eiro gadā. Alianse vērsās pie politiķiem gan pirmsvēlēšanu laikā, gan par to atgādināja pēc vēlēšanām, tai skaitā, veidojot Valdības deklarāciju, kā arī citās formālās un neformālās sarunās ar publisko pārvaldi.


    Kā iepriekš informējām, ka atsevišķas ministrijas, pārskatot un rūpīgi izvērtējot savas budžeta iespējas, sniedza savus priekšlikumus budžeta pārdalei. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Finanšu ministrija šogad atrada līdzekļus NVO fonda finansējuma palielināšanai.