• Vai deputātiem un ministriem liegs saņemt atalgojumu par amatiem biedrībās?

    Saeimā tiek spriests par to, vai deputātiem un ministriem būtu jāliedz saņemt atalgojumu par darbu dažādās biedrībās un nodibinājumos. Ierobežojumu mērķis būtu izskaust iespējamos interešu konfliktus un to, ka amatpersonas lobē konkrētas personas, kas ziedojušas biedrībām. Šie aizliegumi gan neattieksies uz pašvaldībām, kur šīs problēmas ir varbūt pat aktuālākas.


    Esošajā Saeimas sasaukumā strādā 18 deputāti, kuri paralēli darbam parlamentā atalgojums. Ja Saeima pieņems likumu, kas mazinās iespējamos interešu konfliktu, viņi vairs papildu ienākumus šādi nevarēs gūt. Tāpat šis ierobežojums attieksies uz premjeru, premjera biedriem, ministriem un parlamentārajiem sekretāriem.


    Šāds nosacījums nepieciešams, lai novērstu interešu konfliktu, ņemot vērā, ka biedrībai un nodibinājumam var būt arī saimnieciski vai citi mērķi, kas var ietekmēt valsts amatpersonas motivāciju rīkoties savtīgu interešu vadītam.


    Saeimas Juridiskā komisija turpinās diskutēt arī par liegumu parlamenta deputātiem un ministriem saņemt atalgojumu ne tikai par amata ieņemšanu biedrībās, bet arī arodbiedrībās, partijās un reliģiskajās organizācijās.