• Tiekamies Rīgas iedzīvotāju forumā š.g. 30.novembrī

  30.11.2016. Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar biedrību Latvijas Pilsoniskā alianse aicina aktīvos Rīgas iedzīvotājus piedalīties septītajā Rīgas iedzīvotāju forumā “Rīga dimd – iedzīvotāji runā, domā, dara!”.

  Rīdzinieki ik gadu tiek aicināti tikties forumā, lai pārrunātu pilsētas attīstību, konstatētu notiekošās izmaiņas, apmainītos ar kontaktiem un iedvesmotos no pilsētas labās prakses piemēriem. Foruma ietvaros Rīgas nevalstiskās organizācijas varēs arī pievienoties Rīgas pilsētas pašvaldības un nevalstisko organizāciju sadarbības memorandam. Tieši savstarpējā sadarbība starp iedzīvotājiem, nevalstiskajām organizācijām, pašvaldību un uzņēmumiem ļaus Rīgai savlaicīgi sagatavoties Latvijas valsts 100-gades svinībām, kas ir šā gada foruma virstēma.  Ar programmu var iepazīties šeit.


  Foruma praktiskajās darb-darbnīcās ikvienam būs iespēja rast sev izaugsmes iespējas. Foruma dalībnieki var izvēlēties vienu no tēmām:
  •    Piederīgā Rīga – jeb darb-darbnīca par apkaimju kustībām. Būs iespēju uzzināt par iespējām līdzdarboties savā apkaimē šodien un sagaidot Latvijas valsts 100gadi, kā īstenot savas idejas un kur saņemt atbalstu, kā arī iepazīsties ar jau esošo apkaimju aktīvistu labajiem darbiem.
  •    Pievilcīgā Rīga – darb-darbnīcā tiks diskutēts par to, kā Rīgai panākt harmonisku urbānās vides līdzāspastāvēšanu zaļajai videi un iedzīvotājiem. Tiks meklēta atbilde uz jautājumu, kā ikviens no mums var padarīt Rīgu par pievilcīgāku un tīrāku pilsētu.
  •    Produktīvā Rīga – darb-darbnīca būs veltīta tam, lai iedzīvotāji, NVO, pašvaldība un biznesa sektors rastu atbildes uz to, kādēļ un kā sadarboties, lai radītu labvēlīgas pārmaiņas apkaimes un Rīgas pilsētas mērogā, tādējādi uzlabojot sociālo un ekonomisko vidi, vienlaikus veicinot piederības sajūtu tai.
  •    Progresējošā Rīga - visā pasaulē ir izplatītas kustības, kuras “iedzīvina” pamestās ēkas lielpilsētās, atverot telpas dažādiem projektiem – birojiem, radošām performancēm, sociālajai uzņēmējdarbībai un vēl daudzām citām sabiedrībai nozīmīgām un noderīgām aktivitātēm. Šajā darb-darbnīcā tiks identificēta Rīgas prakse degradējošo teritoriju attīstībā un ko nepieciešams paveikt, lai šī kustība būtu efektīvāka.


  “Rīga dimd – iedzīvotāji runā, domā, dara!” notiks viesnīcas Radisson Blu Hotel Latvija konferenču centrā, Elizabetes ielā 55. Aicinām Tevi pieteikt dalību ikgadējā Rīgas iedzīvotāju forumā līdz 24. novembrim, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu.
  Ja organizācija vēlas parakstīt memorandu, tad līdz augstāk minētajam datumam Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Klientu apkalpošanas centrā (K.Valdemāra ielā 5, Rīga) jāiesniedz šādu dokumentu oriģināli: iesniegumu par organizācijas deleģējumu tās pārstāvim parakstīt Memorandu, pilnvara, ja deleģētajam pārstāvim nav paraksta tiesības organizācijā. Ar memoranda dokumentu var iepazīties šeit. Papildus informāciju par forumu un memoranda parakstīšanu var saņemt pie Ilzes Meilandes:  ilze.meilande@riga.lv,  tel. 67181657.

   



  Rīgas iedzīvotāju forumu organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar biedrību Latvijas Pilsoniskā alianse.

   

   

   

  Pielikumi