• Tēlniece Olga Šilova: uzrunāju katru laureātu personīgi

    Pēc vairāk nekā diviem mēnešiem - 19. septembrī  - sesto reizi svinīgā balvu konkursa “Balva Cilvēka izaugsmei” apbalvošanas ceremonijā pasniegs tēlnieces Olgas Šilovas skulptūru “Asns”.


    Balvu tēlniece veido no stipriem un ilgmūžīgiem materiāliem, tādiem kā metāls un bronza, bet forma ir izvēlēta pretēja - ļoti trausla. Kā atzīst tēlniece, aizkustinošākais ir tas, ka balva nonāk pie cilvēka, kurš sniedza izcilu ieguldījumu Latvijas nākotnē un caur šo balvu tēlniecei ir iespēja uzrunāt katru cilvēku personīgi, jo katra skulptūra ir unikāla, un tā ir veltīta noteiktam cilvēkam.


    Balvas nosaukums “Asns” veidojās ļoti dabiski un viegli. Ņemot vērā, ka balva bija ieplānota pavasarī, radās skaidra ideja par jauno balvas nosaukumu “Asns”, kas parādās no zemes, sēkliņas. “Stilizēta jaunietes figūra simbolizē pavasara saules pamodinātu asnu. Trauslu, bet laika enerģijas piepildītu ķermeni, kas tiecas augšup,” atklāj tēlniece.


    Balvu konkursa “Balva Cilvēka izaugsmei”  apbalvošanas ceremonijā skulptūru “Asns” saņems organizācijas un personas četrās kategorijās: sociālā atbildība,  izcils ieguldījums izglītībā,  veselībā un labklājībā un Latvijas nākotnē.


    Balvu konkursu organizē Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā un Amerikas Tirdzniecības palātu Latvijā.