• Stājas spēkā Sabiedrības integrācijas fonda regulējums

    23. jūlijā stājās spēkā Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) likuma grozījumi, kuri uzlabos fonda darbību un pārraudzību.

    Likuma grozījumi paredz, ka SIF padomes sastāvā ir Ministru prezidenta pārstāvis, kultūras ministrs, izglītības un zinātnes ministrs, labklājības ministrs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, tieslietu ministrs, kā arī četri nevalstisko organizāciju pārstāvji. SIF padome samazināta no 18 pārstāvjiem uz 10, izslēdzot no tās arī plānošanas reģionu pārstāvjus.

    Saeima likumprojekta otrreizējā caurlūkošanā lēma SIF padomes sastāvā iekļauto Ministru prezidentu aizstāt ar Ministru prezidenta pārstāvi. Tas var būt ministrijas parlamentārais sekretārs, valsts sekretārs, valsts sekretāra vietnieks vai ministrijas struktūrvienības vadītājs.

    Par SIF padomes priekšsēdētāju, kuru no sava vidus izvēl padomes locekļi, viena un tā pati persona nedrīkstēs būt vairāk par pieciem gadiem pēc kārtas. Līdz šim šāds ierobežojums nebija noteikts. Fonda sekretariāta direktors izraugāms uz pieciem gadiem atklātā konkursā, un šo amatu varēs ieņemt ne vairāk kā divus termiņus pēc kārtas. SIF padomes sēdes ir pilntiesīgas, ja tajās piedalās vismaz septiņi tā padomes locekļi.

    Kā ziņots, Saeimā 6. jūnijā galīgajā lasījumā pieņemtās izmaiņas SIF likumā Valsts prezidents Raimonds Vējonis nodeva otrreizējai caurlūkošanai, aicinot deputātus vēlreiz izvērtēt, kādi pilnveidojumi ir nepieciešami, lai uzlabotu SIF darbu un sekmētu sabiedrības integrāciju.