• Šonedēļ Preiļos - „2014: atskaites punkts NVO attīstībā”!

  Biedrības Latvijas Pilsoniskā alianse (eLPA) trešā organizētā reģionālā konference „2014: atskaites punkts NVO attīstībā” par izmaiņām biedrību un nodibinājumu darbībā notika 21.maijā Saldū. Konferenci atklāja Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Rihards Kols un Kurzemes NVO atbalsta centra direktore Inese Siliņa. Kurzemes reģiona forumā dalībnieku aktīvi pauda savu viedokli par eLPA veidoto sabiedrības līdzdalības indeksa instrumentu, kas ir būtisks pienesums instrumenta attīstīšanai.Ar izmaiņām Kurzemes reģiona NVO var iepazīties pielikumā.
  Ceturtā un noslēdzošā eLPA reģionālā konference notiks Latgales reģionā, Preiļos – 28.maijā. Konferencē tiks apskatīti dati par izmaiņām Latgales NVO darbībā, apskatīti sabiedrības līdzdalības aktivitātes mērījumi pašvaldības ietvaros, kā arī identificēta ikgadēji organizācijas darbības efektivitātes mērījumi ir vajadzība, diskusija ar NVO, Saeimas deputātiem un domes darbiniekiem par atbalsta instrumentiem NVO sektoram sniegs ieskatu pamatojumam par Latvijas nevalstisko organizāciju atbalsta fonda izveidi. Pēc eLPA veiktā pētījuma "Pārskats par NVO sektoru Latvijā. 2013" rezultātiem, Latgales reģionā Daugavpilī ir 430 biedrības un nodibinājumi jeb 27% no organizāciju kopējā skaita reģionā. Savukārt, novads, kurā ir vismazākais biedrību un nodibinājumu skaits Latgalē un Latvijā kopumā ir – Zilupe.
  Aicinām iepazīties Preiļu konferences „2014: atskaites punkts NVO attīstībā” programmu pielikumā!

  Pieteikšanās konferencei ir līdz š.g. 26. maijam (ieskaitot), sūtot pieteikumu Līgai Brakovskai uz e-pastu: liga@nvo.lv, vairāk informāciju var iegūt pa tālruni 26411668.

  Aicinām konferencē piedalīties Latgales biedrību un nodibinājumu, pašvaldību un izglītības iestāžu pārstāvjus un studentus.

  Konference ir projekta „Ilgtspējīgas pilsoniskās sabiedrības attīstības atbalsta un monitoringa sistēmas pilnveidošana Latvijā” aktivitāte, ko īsteno Latvijas Pilsoniskā alianse. Projekts tiek īstenots sadarbībā EEZ un Sabiedrības integrācijas fondu.  Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

  Pielikumi