• Skaidrojums par patiesā labuma guvējiem un aicinājums uz semināru

    29.jūnijā spēkā stājās grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā, kas nosaka jauninājumus juridisko personu, tai skaitā biedrību un nodibinājumu, patieso labuma guvēju (PLG) atklāšanā.


    Jaunās prasības ir radījušas neizpratni un jautājumus NVO sektora pārstāvju vidū, tāpēc aicinājām Uzņēmumu reģistrs skaidrot, kā un uz kuriem NVO attiecas jaunie grozījumi? Pirms gada izveidotajā materiālā tika skaidrots, ka NVO var neuzrādīt PLG, ja to nav iespējams noteikt, taču praksē NVO pārstāvji ir saskārušies ar to, ka UR pārstāvji norāda, ka biedrībām var nebūt PLG, savukārt nodibinājumiem tā vienmēr ir valde.


    Kā arī lūdzām skaidrot veiktās izmaiņas UR reģistrācijas veidlapā, kurā šobrīd ir jāskaidro pamatojums, kādēļ nav iespējams noteikt PLG. Kādēļ UR jautā šādu informāciju? UR sniegtie skaidrojumi.


    Savukārt, skaidrojums par biedrību patiesajiem labuma guvējiem pieejams šeit.
    Uzņēmumu reģistrs NVO pārstāvjus aicina uz informatīvu semināru par patieso labuma guvēju (PLG) atklāšanas regulējuma jauninājumiem 22.augustā plkst.10.00 - 11.30, Uzņēmumu reģistrā, 2.stāva zālē, Pērses iela 2, Rīgā.Vietu skaits ir ierobežots. Semināram var reģistrēties šeit.