• Skaidrojums par patiesā labuma guvējiem

  29.jūnijā spēkā stājās grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā, kas nosaka jauninājumus juridisko personu,tai skaitā biedrību un nodibinājumu, patieso labuma guvēju (PLG) atklāšanā.

  Jaunās prasības ir radījušas neizpratni un jautājumus NVO sektora pārstāvju vidū, tāpēc aicinājām Uzņēmuma reģistru skaidrot, kā un uz kuriem NVO attiecas jaunie grozījumi? Pirms gada izveidotajā materiālā tika skaidrots, ka NVO var neuzrādīt PLG, ja to nav iespējams noteikt, taču praksē NVO pārstāvji ir saskārušies ar to, ka UR pārstāvji norāda, ka biedrībām var nebūt PLG, savukārt nodibinājumiem tā vienmēr ir valde.

  Kā arī lūdzām skaidrot veiktās izmaiņas UR reģistrācijas veidlapā, kurā šobrīd ir jāskaidro pamatojums, kādēļ nav iespējams noteikt PLG. Kādēļ UR jautā šādu informāciju?

  UR sniegtie skaidrojumi pieejami pielikumā

  Skaidrojums par biedrību patiesajiem labuma guvējiem pieejams šeit:https://ej.uz/PLG_skaidrojums

  Savukārt 22. augustā 10:00 UR rīko semināru NVO pārstāvjiem par biedrību patieso labuma guvēju atklāšanu Uzņēmumu reģistram. Seminārs ir bezmaksas. Reģistrēšanās semināram šeit: https://ej.uz/SeminarsPLG

   

  Pielikumi