Latvijas pilsoniskā aliance
 • Rīgas reģiona NVO iegūst jaunas zināšanas un kontaktus

  08.09.2017. Ķekavas kultūras namā notika samits „Rīgas reģiona NVO izaugsmei un attīstībai”, kurā satikās Rīgas reģiona NVO, pašvaldību un valsts institūciju pārstāvji. Samitu atklāja Inita Pauloviča, Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietniece starptautisko lietu, integrācijas un mediju jautājumos. Viņa norādīja, ka būtiski ir domāt par vienotu  pilsonisko  sabiedrību, ne atsevišķām sabiedrības vienībām. Klātesošos sveica arī Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire, informējot par Ķekavas novada NVO, aktīvo iedzīvotāju pašvaldības sadarbību.


  Ar Latvijas NVO sektora ilgtspējas indeksa rādījumiem dalībniekus iepazīstināja Latvijas Pilsoniskās alianses direktora p.i. Kristīne Zonberga. Izceļot Latvijas indeksa svārstības vairāku gadu griezumā.
  Lai veicinātu dalībnieku tīkošanos un ideju apmaiņu, Baltijas Reģionā fonda pārstāve Ginta Salmiņa aicināja izspēlēt interaktīvu spēli „Stāstu stāstiem izstāstīju“.


  Dienas otrajās daļā notika četras dažādas meistarklases. Pirmā meistarklase par pakalpojumiem un iespējām, kuru vadīja SIA “WIN partners” biznesa treneris Valters Gražulis, norādot, ka ir būtiski vienkāršā veidā stāstīt par saviem darbiem un mērķiem.
  Ideju ģenerēšanas meistarklasē “Beyond The Frames” pārstāves Dita Bogdane un Evelīna Legzdiņa iekustināja dalībnieku prātus radošai domāšanai. Trešajā meistarklasē lektore Dace Andersone stāstīja par ideju vizualizēšanu un simbolu izmantošanu, kā tie var palīdzēt komandas ikdienas darbā. Ceturtajā meistarklasē Komandas vadītājs - vēsture. Komandas līderis - tagadne un tuvākā nākotne, Nauris Svika aicināja aizdomāties par mūsdienīga līdera īpašībām, prasmēm un uzdevumiem.


  Sadarbībā ar NVO TV, samits tika translēts tiešsaistē.


  Pasākuma noslēgumā dalībnieki norādīja, ka meistarklases ir likušas paskatīties uz saviem ikdienas izaicinājumiem no cita skatupunkta, kā arī ir iegūti noderīgi kontakti turpmākās sadarbības veidošanai.


  Samita īstenošana norit saskaņā ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas konkursa „Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskās sabiedrības attīstības un starpkultūru dialoga jomā” rezultātiem. Finansējuma avots ir Latvijas Republikas valsts budžets.