Latvijas pilsoniskā aliance
 • Rīgas iedzīvotāju forums “Rīga dimd – iedzīvotāji runā, domā, dara!”

  29.12.2017. Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē, notika Rīgas iedzīvotāju forums “Rīga dimd – iedzīvotāji runā, domā, dara!”. Jau astoto reizi Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) un biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” aicināja forumā piedalīties aktīvos Rīgas iedzīvotājus un diskutēt par galvaspilsētai svarīgiem jautājumiem. Foruma atklāšanā klātesošos sveica Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane, biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” direktora pilnvaru izpildītāja Kristīne Zonberga, kā arī  RD Izglītības,kultūras un sporta departamenta Projektu un Sabiedrības integrācijas nodaļas vadītāja Ilze Meilande pasakoties aktīvajiem rīdziniekiem par ieguldīto darbu Rīgas attīstībā.
  Šogad foruma diskusijas pamatā bija projekta pētījums „Sabiedrības integrācija Rīgā 2017” rezultātos izkristalizējušās sabiedriskās domas tendences,  kas  skar rīdzinieku viedokli  attiecībā  uz tiesībām  un  pienākumiem Rīgā, rīdzinieku pilsonisko līdzdalību, kā arī sabiedrības sadarbību un komunikācija ar pašvaldību.
  Foruma otrā daļā notika trīs darb-darbnīcās: Piederības sajūta Rīgai; Pilsoniskā līdzdalība Rīgā; Sabiedrības un pašvaldības komunikācija Rīgā. Darbnīcu dalībniekiem bija iespēja pašiem iesaistīties diskusijās par aktuālajiem jautājumiem. Foruma noslēgumā tika prezentētas dar-darbnīcās apspriestās idejas.
  Piederīgās Rīgas darba grupa secināja, ka piederības sajūta dot stabilitāti, komfortu, drošības sajūtu un palīdz socializēties. Pilsoniskā līdzdalības grupa aicināja veidot interesantas infografikas, lai vairāk varētu izglītot iedzīvotājus, kā arī aicināja stiprināt NVO kapacitāti. Sabiedrības un pašvaldības komunikācijas grupa informēja, ka interneta mājas lapas ir sarežģītas, dotā informācija ir novecojusi un ka ir problēmas ar komunikāciju e-pastos.

  Kopumā forumā piedalījās vairāk kā 200  dalībnieku.
  Visas dienas garumā foruma apmeklētājiem bija iespēja aplūko izstādes par aktuālajām nevalstisko organizāciju aktivitātēm Rīgā.
  Rīgas iedzīvotāju foruma “Rīga dimd – iedzīvotāju runā, domā, dara” tiešraides ierakstu var noskatīties šeit.
  Biedrības “Latvijas Pilsoniskās alianses” rakstu par radušos situāciju ar Kristas Burānes uzstāšanos var atrast šeit.

  Rīgas iedzīvotāju forumu organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar biedrību Latvijas Pilsoniskā alianse.