Latvijas pilsoniskā aliance
 • Rīga-Latgale video dialogā

  Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar British Council realizē projektu Rīga-Latgale video dialogā, kas veidots, lai veicinātu izpratni un popularitāti par latgaļu kultūru, tradīcijām un valodu.


  Latgaļu kultūras pienesums ir svarīgs kopējai Latvijas valsts identitātes izkopšanai. Šī  bagātīgā kultūra ir pelnījusi būt atzīta un popularizēta visā Latvijā. Projekts “Rīga-Latgale video dialogā” norisinās laika posmā no 11.06.2018. līdz 11.07.2018. un tajā iesaistīti Latgalē dzīvojošie iedzīvotāji, kas izkopj latgaļu kultūru, tradīcijas un valodu. Attālums ir radījis plaisu starp Latgali un pārējo Latvijas teritoriju, kas veido maldīgu priekšstatu sabiedrībā, ka šis reģions kopā ar savu kultūru izmirst. Popularizējot latgaļu kultūru un pašdarbnieku aktivitātes, ir iespēja lauzt šos stereotipus un veicināt attīstību tieši šajā reģionā.


  Latgales reģiona kultūras atspoguļošana un popularizēšana veicina kopējo izpratni par šo, no Rīgas reģiona attālināto, teritoriju. Šis projekts tapis, lai iedrošinātu latgaļu pašdarbniekus dalīties ar savu bagātīgo kultūras pienesumu un palīdzēt ieraudzīt, ka Rīga nav nemaz tik tālu un ir visnotaļ ieinteresēta tieši šī reģiona pienesumā. Video dialogs tika veidots ar sadarbošanās motivāciju. Dialogā abām iesaistītajām pusēm tika sniegta iespēja dalīties pieredzē, kā arī izteikt  priekšlikumus un ieteikumus turpmākas sadarbības veicināšanai. Video dialogs atspoguļo trīs veiksmīgus piemērus Latgales un Rīgas sadarbībai. Apskatīt video dialogus 1., 2. un 3. var spiežot uz attiecīgā cipara. 

   

  Video dialogā piedalījās Obelisk Farm saimnieks - Andris Višņevskis, Viļānu Mūzikas un mākslas skolas direktore - Inta Brence, Kaņepes Kultūras Centra programmas vadītāja - Liene Jurgelāne, viens no biedrības “Latgolys Golds” vadītājiem - Jons Mejers, Kalnciema Kvartāls projektu vadītāja - Darja Trizna, Rēzeknes teātris “Joriks” un tā mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja -  Iveta Graudiņa un Dirty Deal Teatro producente un teātra vadītāja - Anna Sīle.

   

  Projekts tapis sadarbībā ar British Council