• Piekto reizi godinās “Balva cilvēka izaugsmei” laureātus

  “Balva cilvēka izaugsmei” svinīgā ceremonija notiks š.g. 14. decembrī no plkst. 18:00, ALTUM konferenču zālē, Doma laukumā 4. Balvas mērķis ir sekmēt iniciatīvas, kas palīdz mazināt nevienlīdzību un veicina cilvēka izaugsmi. Balvu konkursa patrons ir Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis.


  Balvu "Cilvēka izaugsmei Latvijā" šogad pasniegs jau piekto reizi, kopš 2014. gada, kad tā tika dibināta ar mērķi akcentēt cilvēka izaugsmi jeb tautas attīstību, lai atbildētu uz negatīvām demogrāfiskām tendencēm, kā, piemēram, iedzīvotāju skaita sarukumu, augstu ienākumu nevienlīdzību, pazeminātu iedzīvotāju veselības stāvokli un augstu bērnu institucionālās aprūpes īpatsvaru.


  "Mēs esam patiesi lepni par iespēju, kopā ar Latvijas Pilsonisko aliansi un Amerikas Tirdzniecības palātu, izcelt un godināt pārsteidzošo cilvēku darbu. Mūs iedvesmo ievērojamie konkursa balvas kandidātu centieni, tāpēc īpaši priecājos, ka ar “Cilvēku izaugsmes balvas” palīdzību mēs varam dalīties ar stāstiem un godināt viņu pašaizliedzīgos centienus, " balvas konkursa nozīmību uzsver ASV vēstniece Latvijā Nensija Baikofa Petita.


  Balvu pasniegšanas ceremonijā tiks godināti cilvēki, organizācijas un uzņēmumi, kuri ieguldījuši savu darbu, laiku un enerģiju Latvijas iedzīvotāju izaugsmē, veselībā un labklājībā. Balvu konkursu organizē Latvijas Pilsoniskā alianse, ASV vēstniecība Latvijā un Amerikas Tirdzniecības Palāta Latvijā.


  “Kad, pēc vairāku mūsu biedru ierosinājuma, uzsākām balvas organizēšanu pirms pieciem gadiem, mūsu mērķis bija akcentēt cilvēka izaugsmi, atbildot uz negatīvajiem demogrāfiskajiem izaicinājumiem. Aizvadīto gadu laikā esam uzzinājuši par neskaitāmām lieliskām – lielām un mazām – iniciatīvām, ko ikdienā veic cilvēki visās Latvijas malās, un mēs esam priecīgi un lepni par to pašaizliedzību, rūpēm un apņēmību, ar kādu viņi atsaucas aicinājumam sakārtot apkārtējo vidi un padarīt sev un citiem dzīvi pilnvērtīgāku,” kustības radīto pozitīvo rezonansi sabiedrībā, palātas biedru vārdā, akcentēja Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā prezidents Arnis Kākulis.


  Konkursa uzvarētāji saņems tēlnieces Olgas Šilovas veidoto skulptūru „Asns” un citas speciālbalvas no programmas atbalstītājiem.


  “Šogad – Latvijas simtgades un balvu konkursa jubilejas gadā - balvu pasniegšanas ceremonijā aicinājām būt klāt ne tikai šī gada, bet arī iepriekšējo gadu laureātus, žūrijas locekļus, balvas atbalstītājus un citus labdarus, lai svinību zālē vienkopus sapulcinātu mūsu līdzcilvēkus, kam gan domās, gan darbos patiesi rūp Latvija,” atklāj Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga.


  Pasākumu padarīja iespējamu sadarbības partneri, sponsori un atbalstītāji: Abbvie, Altum, Hamids Ladvejardi ar ģimeni un Maxima.
  Plašāka informācija par balvu konkursu pieejama šeit.