• NVO sektora līderi diskutēs par sabiedriskā labuma organizācijas statusa nozīmi

    22.augustā tiksies NVO līderi, kurā diskutēs par sabiedriskā labuma organizācijas statusa jēgu. Tikšanās ir turpinājums jūlijā organizētajam pasākumam par draudiem NVO tēlam, kur klātesošie izteica vēlmi sīkāk iedziļināties sabiedriskā labuma organizāciju (SLO) specifikā un domāt par veidiem, kā atbalstīt šīs organizācijas.


    Pasākumā PROVIDUS vadošā pētniece Agnese Frīdenberga prezentēs SLO filozofiju, skaidros, vai citās valstīs ir kāds līdzīgs statuss, ar kādu mērķi tapa Sabiedrisko organizāciju likums un kur tā tapšanas laikā bija vislielākie strīdi/konceptuālās izvēles.


    Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga sniegs ieskatu SLO statistikā, kā arī galvenajos pārmetumos, kurus valsts institūcijas izsaka Latvijas SLO.


    Savukārt klātesošie NVO līderiem diskutēs par SLO statusu, tā piešķiršanas problēmām, kā arī vēlamo valsts atbalstu šīm organizācijām, tai skaitā, nodokļu atlaidēm, biedru naudu līdzmaksājumiem, valsts dotācijām.


    Semināra sagatavošana un norisi īsteno domnīca PROVIDUS un Latvijas Pilsoniskā alianse  sadarbībā ar  Vācijas Ārlietu ministrijas finansiālu atbalstu projekta “Tematiskās apmācības NVO līderiem” (Thematical workshops for NGO leaders)” īstenošanai”.