Latvijas pilsoniskā aliance
 • NVO aicinātas pieteikties dalībai Saeimas un NVO forumā

  26.05.2017. notiks Saeimas un nevalstisko organizāciju (NVO) forums, kurš ikgadus notiek jau kopš 2006. gada un ir satikšanās vieta NVO un Saeimas deputātiem un ierēdņiem. Forumu atklās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, tāpat dalībniekus uzrunās arī nodibinājuma “Valmieras novada fonds” valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš.  Ar foruma programmu var iepazīties pielikumā.


  Foruma darbs plānots trīs paralēlās sesijās. Pirmajā darba sesijā foruma dalībnieki spriedīs par jauno nodokļu politiku un tās ietekmi uz sabiedrību, tostarp nevalstisko organizāciju iesaisti jaunā regulējuma izstrādē. Otrajā NVO foruma sesijā dalībnieki diskutēs par demokrātijas un drošības stiprināšanu Latvijā. Tie ir jautājumi par drošumspējas uzlabojumiem Nacionālā attīstības plāna kontekstā, mediju lomu, kā arī par kultūrizglītību kā pilsoniskās sabiedrības stiprināšanas elementu un iedzīvotāju civilo aizsardzību.
  Foruma trešā sesija būs veltīta jautājumiem par sabiedrības līdzdalību lēmumu pieņemšanā Eiropas Savienībā (ES). Patlaban Eiropa atrodas pārmaiņu priekšā, un ES, kā arī sabiedrība kopumā saskaras ar šī brīža izaicinājumiem - populismu, Brexit, nestabilu globālo drošības situāciju un bēgļu plūsmu uz Eiropu.
  Pēcpusdienā tiks sniegti ziņojumi par katru no sesijām.


  Pieteikties forumam var elektroniski saitē līdz 22.maija pulksten 17.00. Lūdzam ņemt vērā, ka dalībnieku skaits sesijās un forumā kopumā ir ierobežots.
  Foruma norisei varēs sekot līdzi arī tiešsaistē www.saeima.lv. Vairāk informācijas var atrast šeit.
   

  Pielikumi