• Notikusi konsultācija par Aktīvo iedzīvotāju fonda finansējuma principiem

    29.jūlijā Rīgā tikās 24 biedrību un nodibinājumu pārstāvji no visas Latvijas, lai izteiktu viedokļus un ieteikumus NVO konsorcijam par Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) finansējuma sadales principiem. Konsultācijas laikā dalībnieki tika iepazīstināti ar Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumentu būtību, to finansēto programmu „Aktīvo iedzīvotāju fonds” un tās ieviešanas nosacījumiem Latvijā, kā arī NVO konsorcija lomu tās administrēšanā. Vairāk foto skatīt šeit.


    Nepilnu 5 stundu laikā klātesošie biedrību un nodibinājumu pārstāvji diskutēja par vēlamajiem AIF finansējuma sadales principiem, sabiedriskās domas kampaņu saturu/izpildījumu un NVO kapacitātes stiprināšanas aktivitātēm/metodēm. Visspraigākās diskusijas noritēja saistībā ar finansējuma sadales principiem, par kuriem vienprātīga viedokļa nebija nevienā no diskusijas jautājumiem un klātesošie atzina, ka izveidot ideālo Aktīvo iedzīvotāju fondu ir patiesi sarežģīts un izaicinošs uzdevums.
    Tāpat konsultācijas dalībnieki izmantoja iespēju precizēt NVO konsorciju veidojošo organizāciju un to pārstāvju lomas AIF administrēšanā, projektu vērtēšanā un projektu īstenošanā. NVO konsorcija padomes priekšsēdētāja Kristīne Zonberga apstiprināja, ka neviena no konsorciju veidojošajām organizācijām nestartēs AIF izsludinātajos konkursos, to pārstāvji nevērtēs projektu pieteikumus, kā arī konsorcija organizācijas kā tādas, to vadītāji un darbinieki nevarēs tikt iesaistīti kā sadarbības partneri vai izpildītāji AIF finansētajos projektos.


    Konsultācijā par Aktīvo iedzīvotāju fonda finansējuma sadales principiem piedalījās organizācijas no visas Latvijas, līdzīgi pārstāvot katru tās reģionu: Rīga - 6 organizācijas, Pierīga - 4 organizācijas, Latgale - 4 organizācijas, Vidzeme - 4 organizācijas, Kurzeme - 3 organizācijas, Vidzeme - 3 organizācijas.


    Seko visām aktualitātēm līdzi arī Aktīvo iedzīvotāju fonda mājas lapā: www.activecitizensfund.lv un Facebook lapā: https://www.facebook.com/AktivoIedzivotajuFonds/!