• Lūdzam skaidrot Imanta Parādnieka deleģēšanu SIF padomē

  “Process nav bijis atvērts un nav bijušas diskusijas ar nevalstisko sektoru, Latvijas Radio 1 raidījumā “Labrīt” uzsvēra Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga.

  Noklausīties interviju vari šeit.
  Jau informējām, ka 2. augustā nosūtījām vēstuli ministram Krišjānis Kariņš ar lūgumu skaidrot, pēc kādiem kritērijiem par premjera pārstāvi Sabiedrības integrācijas fonds padomē izvēlēts viņa padomnieks Imants Parādnieks.
  Raidījumā Kristīne Zonberga uzsvēra, “ka nevalstiskajam sektoram spēcīgs Sabiedrības integrācijas fonds ir ļoti svarīgs, tāpēc arī ikviens pārstāvis, kurš ir fonda padomē, ir būtisks un ir jāizvēlas pēc skaidriem kvalitātes kritērijiem, nevis politiskas vienošanās”.
  Viņa uzsvēra, "ka nevalstiskajam sektoram ir būtiski pārliecināties, vai ir ņemti vērā vairāki svarīgi kritēriji. Kā piemēru minot pieredzi darbā ar nevalstiskajām organizācijām, izpratni par pilsoniskās sabiedrības un integrācijas jautājumiem, kā arī SIF lomas apzināšanos nevalstiskā sektora darbībā un attīstībā."
  Saskaņā ar likumu SIF padome pašlaik sastāv no premjera pārstāvja, pieciem konkrētu jomu ministriem un pieciem nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. Lēmumi tiek pieņemti ar vismaz septiņām balsīm no vienpadsmit.
  SIF mērķis ir finansiāli atbalstīt un veicināt sabiedrības integrāciju. Fonds atbalsta arī publiskā un nevalstiskā sektora attīstības programmu un projektu īstenošanu. SIF lēmumus pieņem padome.