• Līdzdalības teltī aicināsim sasniegt pilsoniskās līdzdalības potenciālu

  28. un 29. jūnijā sarunu festivālā LAMPA pirmo reizi saimniekosim Līdzdalības teltī, kurā interaktīvā veidā popularizēsim NVO un pilsonisko aktivitāti. Teltī būs iespēja ikvienam pārbaudīt savas zināšanas par pilsonisko līdzdalību. Noskaidrot, kāds ir personīgais līdzdalības potenciāls! Mūsu teltī varēs uzzināt visu par pilsoniskās sabiedrības lomu, pilsoniskā aktīvisma labvēlīgo ietekmi un nepieciešamību, kā arī piedalīties interaktīvā spēlē, kas sniegs lielisku iespēju pilnveidot savu aktīvā pilsoņa potenciālu.


  Līdzdalības teltī pirmoreiz plašāk diskutēs par Latvijas Pilsoniskās alianses sadarbībā ar Valsts Kanceleju izveidoto NVO Ētikas kodeksu. "Kam vajadzīgs NVO ētikas kodekss?"


  Līdzdalības teltī ar diskusijām un aktivitātēm par pilsoniskais sabiedrībai nozīmīgām tēmām runās biedrība “Papardes zieds”, Fonds “Libido of Life”, biedrība “Dzīvnieku brīvība”, Domnīca Profectus, Latvijas Operetes fonds un biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna”.
  Savukārt Valsts Kontrole ar simulācijas spēli palīdzēs izprast, kā aktīvi piedalīties pašvaldības dzīvē un novērtēt pašvaldības prasības, piedāvājumu, kā arī pašiem būt argumentēti prasīgiem pret savām vietvarām.


  Bet, uz DZIRKSTELE skatuves 29.jūnijā no plkst. 20:00 - 21:00 Pieredzes stāstos "Drosme būt aktīvistam!" dalīsies Marta Lempart, Nacionālā sieviešu streika OSK palīdzības dienesta iniciatore, Strajk Kobiet Poland, Irina Darij, Aktīviste no Ukrainas, Gramada i zakon, Ukraina, Lolita Tomsone, Biedrības „Žaņa Lipkes memoriāls“ direktore, Latvija un Andreas Lederer (András Léderer) Interešu aizstāvības vadītājs Ungāru Helsinku komitejā, Ungārija. Diskusiju vadīs Kristīne Zonberga, Latvijas Pilsoniskās alianses direktore.
  Aicinām sekot līdzi aktivitātēm Līdzdalības teltī.