• Laipni lūgti Baltijas jūras reģiona NVO forumā 2019

  9. maijā Rīgā norisināsies ne tikai Eiropas dienas un Latvijas 15 gadu dalības Eiropas Savienībā svinības, bet arī sāksies starptautiskais Baltijas jūras reģiona NVO forums, kurā 3 dienu garumā vienkopus satiksies eksperti un aktīvisti, lai diskutētu par Baltijas jūras reģionam būtiskiem jautājumiem.


  Forums norisināsies Latvijas prezidentūras Baltijas jūras reģiona valstu padomē ietvaros, kuras prioritātes ir ilgstpēja, identitāte un drošība, tādēļ arī par šī gada foruma fokusu ir izraudzīti šie trīs vadmotīvi, kurus caurvij ideja par pilsoniskās sabiedrības pienesumu valstisku un globālu mērķu sasniegšanā, un iedzīvotāju lomu pozitīvu pārmaiņu un sociālo inovāciju ieviešanā.
  Tradicionāli forums vienkopus pulcina ekspertus no nevalstiskā, publiskā, akadēmiskā un mediju sektoriem, taču šoreiz forumā līdzdarbosies arī biznesa sektors un diplomātiskais korpuss. Mēs ticam, ka tikai visiem sektoriem sadarbojoties, var panākt ilgtspējīgu attīstību un savstarpējo uzticēšanos.


  Foruma programmā ir ietvertas diskusijas un darbnīcas par pilsonisko līdzdalību un sektoru savstarpējo sadarbību globālā, Eiropas, nacionālā, lokālā un individuālā līmenī, vienlaikus skatot jautājumus no nevalstiskā, publiskā, biznesa un mediju skata punkta.


  Ir vismaz trīs iemesli, kādēļ piedalīties Baltijas jūras reģiona NVO forumā Rīgā:


   Tā ir iespēja Latvijas ekspertiem parādīt starptautiskā līmenī, ka Latvija ir spēcīga pilsoniskā sabiedrība, un mēs ejam virzienā uz starpsektoriālu sadarbību un uzticēšanos. Ar savu ekspertīzi ir piekrituši dalīties Providus, LLF, DOTS, Re: Baltica, LAPAS, Rīgas Apkaimju alianse, Sociālās uzņēmējdarbības asociācija, lai parādītu, kā veiksmīgi un interaktīvi var iesaistīt iedzīvotājus diskusijās, kā īstenot dialogu starp dažādiem sektoriem dažādos līmeņos, kā medijiem un NVO sadarboties. Tāpat būs piemēri no biznesa sektora, kas ikdienā atbalsta pilsonisko sabiedrību ne tikai finansiāli, bet savā politikā ietverot korporatīvās atbildības principus.


   Tā ir iespēja mācīties no ārvalstu lektoriem, kas dalīsies savā pieredzē un ekspertīzē par to, kā mobilizēt cilvēkus pilsoniskām aktivitātēm, kā jēgpilni un atklāti iesaistīt sabiedrību lēmumu pieņemšanā, kā pilsoniskajai sabiedrībai un pašvaldībai sadarboties. Tāpat foruma pirmajā dienā Atvērtās pārvaldības partnerības eksperts prezentēs jaunākos trendus publiskā sektora un iedzīvotāju sadarbībā ES un Latvijas kontekstā, savukārt foruma trešajā dienā - vairākas starptautiska līmeņa jumta organizācijas paneļdiskusijā dalīsies ar visaptverošu ieskatu par to, kas notiek pilsoniskās sabiedrības jomā, tai skaitā ar negatīvajām tendencēm kā populisma un darbības telpas sašaurināšanas vilni, un ko varam darīt, lai uzlabotu NVO attīstību.


   Un visbeidzot, tā ir iespēja satikt ekspertus no vairāk kā 11 valstīm, no dažādiem sektoriem un jomām, veidot jaunas sadarbības un partnerības, un ne mazāk svarīgi – veicināt pilsoniskās sabiedrības atpazīstamību un ietekmi lēmumu pieņemšanas procesā, kopīgi radot pamatu politiskajai dienaskārtībai ilgstpējas identitātes un drošības stiprināšanai.


  17. Baltijas jūras reģiona NVO forums Rīgā norisināsies no 9. līdz 11. maijam. Ieskaties Foruma programmā un Facebook pasākumu sadaļā, kurā atradīsi informāciju par pasākuma norisi, plānotajiem notikumiem, darba sesijām un lektoriem. Piesaki savu dalību sev interesējošā darba sesijās. Uz tikšanos #BalticNGOforum!