• Komisija otrreizēji izskata un virza izmaiņas SIF likumā

  2.jūlijā Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti otrreizēji izskatīja grozījumus Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) likumā.


  6.jūnija sēdē Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā, nosakot, ka SIF padomes sastāvā ir Ministru prezidents, kultūras ministrs, izglītības un zinātnes ministrs, labklājības ministrs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, tieslietu ministrs, kā arī četri nevalstisko organizāciju pārstāvji. Līdz ar likuma grozījumiem SIF padome ir samazināta no 18 pārstāvjiem uz 10, tostarp izslēdzot no tās plānošanas reģionu pārstāvjus.


  Valsts prezidents Raimonds Vējonis lūdza otrreiz caurlūkot Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtās izmaiņas SIF likumā, aicinot deputātus vēlreiz izvērtēt, kādi pilnveidojumi ir nepieciešami un piemēroti, lai uzlabotu SIF darbu un sekmētu sabiedrības integrāciju.


  Ņemot vērā, ka SIF atrodas Ministru prezidenta institucionālajā pārraudzībā un Ministru prezidents pārrauga tā darbības tiesiskumu, komisijas deputāti likuma otrreizējā caurlūkošanā lēma SIF padomes sastāvā iekļauto Ministru prezidentu aizstāt ar Ministru prezidenta pārstāvi.
  Tāpat komisija, saskaņojot jauno regulējumu ar spēkā esošo likuma tekstu, lēma izstrādāt komisijas priekšlikumu, paredzot, ka SIF padomes sēdes ir pilntiesīgas, ja tajās piedalās vismaz septiņi tā padomes locekļi.


  Saeima likumu otrreizējā caurlūkošanā skatīs nākamajā ārkārtas sesijas sēdē, kas notiks 8. jūlijā.