Latvijas pilsoniskā aliance
 • Ja ir jautājumi par projektu atskaitēm, piesakies uz diskusiju 19.jūnijā!

  19.06.2018. plkst.13.00 SPIIKIIZI telpās (Kr.Valdemāra ielā 17A) Latvijas Pilsoniskā alianse rīko diskusiju par finansētāju, valsts iestāžu un aktivitāšu īstenotāju prasībām un savstarpējo sadarbību. Diskusijas fokusā būs jautājums par to, kā sabalansēt finansētāju un uzraugu prasības pret nevalstisko sektoru, nepārkāpjot ārējo tiesisko regulējumu un kā panākt vienotu izpratni. Diskusija tiks dalīta divās daļās:

  1) datu aizsardzības regulējuma ietekme uz nevalstisko organizāciju darbību, it īpaši, kas skar atskaites finansētājiem – kā sabalansēt finansētāju datu iesniegšanas prasības ar Vispārīgo datu aizsardzības regulu? Ja nevalstiskās organizācijas nav tiesīgas jautāt fiziskām personām sniegt tādu informāciju, ko pieprasa finansētāji, bet ārējais regulējums to aizliedz, kā turpmāk tiks organizēta atskaitīšanās?

  2) nodarbinātības līgumu veidi un VID/finansētāju piemērotā prakse attiecībām uz tiem – dažādu finansētāju un valsts iestāžu interpretācija par noslēdzamajiem līgumiem projektu, uzdodot neērtu jautājumu, kādēļ nav vienota tiesiskā regulējuma piemērošanas prakse starp valsts iestādēm (finansētāju un VID), izstrādāti metodiskie materiāli?

  Piedalīties diskusijā savu dalību jau ir apstiprinājusi Valsts datu inspekcija, Valsts ieņēmumu dienests, Valsts kontrole, SIF, Rīgas dome un Kultūras ministrija. Atbilde vēl nav saņemta no VKKF un JSPA, kā arī no Finanšu ministrijas. Savu dalību, kā neatkarīgi eksperti, apstiprinājuši Pricewaterhousecoopers Latvija.
  Esi aktīvs un piedalies diskusijā klātienē, aicinām pieteikt savu dalību, rakstot uz e-pastu kristine.kazaka@nvo.lv.