• eLPA Saeimas atvērto durvju dienā stāsta par savu pieredzi un līdzdalības iespējām

  Latvijas Pilsoniskās alianses (eLPA) informācijas koordinators Mārtiņš Šteins un sabiedrisko attiecību speciāliste Elita Uzulēna piektdien, 28. septembrī, piedalījās Saeimas Atvērto durvju dienā, kur Saeimas apmeklētājiem eLPA pārstāvji stāstīja, kā aktīvāk līdzdarboties normatīvo aktu izstrādes procesā un pastāstīja par to, kāda ir eLPA pieredze līdzdarbojoties un citiem aktuālajiem projektiem.

   

  Saeimu visas dienas garumā apmeklēja vairāk kā 2000 cilvēku. Lielākā daļa apmeklētāju bija skolu jaunieši un skolotāji, visiem stāstījām par līdzdalības iespējām un prezentējām mūsu jauno video „Kā orientēties likumu džungļos”, kas var būt noderīgs mācību materiāls skolās.

  Šis video ir eLPA jaunākais veikums, video ir par to, kā iesaistīties likumu pieņemšanas procesā.

   

  Video pieejams Latvijas Pilsoniskās alianses youtube.com kontā šeit


  Video tapis ar Amerikas Savienoto Valstu vēstniecības Latvijā atbalstu, tā mākslinieks ir Zemgus Zaharāns.

  Deputāts Aleksejs Loskutovs par video izsakās šādi: "Ideja ir ļoti laba un noderīga. Cilvēkiem būs vieglāk izprast likumdošanas procesu." 

   

  eLPA dalījās pieredzē par to, kā tā ietekmē normatīvo aktu izstrādes procesu, kas ir atzinumi, ko organizācija regulāri izstrādā un kādi ir aktuālākie atzinumi, kas ir  iesniegti Saeimā. Stāstījām, ka svarīgi ir savus priekšlikumus iesniegt jau likumu sagatavošanas procesā, iesaistīties normatīvo aktu veidošanās posmos ministrijās un Saeimas komisijās, ne tikai klausīties kā deputāti par gala versijām spriež Saeimas sēdēs.

   

  Tā kā eLPA jau no dibināšanas ik nedēļas veido elektronisko NVO aktualitāšu izdevumu „Nesēdi tumsā!”, tad aicinājām Saeimas apmeklētājus pieteikties šim izdevumam, ko daudzi arī izmantoja, kā arī uz vietas iepazinās ar Latvijas NVO vortālu www.nvo.lv.

   

  Saeimas informācijas tirdziņā piedalījās Latvijas Pilsonisko alianse,  „Sabiedrība par atklātību – Delna”, kas stāstīja par portālu deputatiuzdelnas.lv, „Sabiedriskās politikas centrs  - PROVIDUS” ar portālu GudrasGalvas.lv, kā arī Jauniešu Saeimas aktīvisti.

  Saeimas Atvērto durvju dienā pamanījām arī vairākus deputātus, kuri aktīvi iesaistījās apmeklētāju informēšanā par Saeimas darbu un līdzdalības iespējām: Aleksejs Loskutovs, Ingmārs Čaklais, Inese Lībiņa – Egnere, Romāns Naudiņš, Janīna Kursīte – Pakule un Dzintars Rasnačs, kā arī Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa ieradās apsveicināties ar apmeklētājiem.

   

  Saeimas Atvērto durvju diena bija lieliska iespēja NVO pastāstīt par darbu, ko tās dara ikdienā. Par līdzdarbošanos, kas ir būtiska, lai izglītotu pilsonisko sabiedrību Latvijā.

  Paldies Saeimai par iespēju darboties un Saeimas personālam par atsaucību.