Latvijas pilsoniskā aliance
 • Ar krāšņu kultūras festivālu noslēdzas projekts “Ukraiņi Latvijā”

  08.07.2017. Rīgā, Vērmanes dārzā notika 8. starptautiskais ukraiņu kultūras festivāls “Baltijas trembita”, ar kuru noslēdzās projekts „Ukraiņi Latvijā”. Festivāls pulcēja 14 ukraiņu mākslinieciskos kolektīvus no Latvijas, kā arī vieskolektīvus no Ukrainas, Lietuvas, Igaunijas. “Baltijas trembita” izvērtās par krāšņu ukraiņu kultūras parādi, kuru vēroja vairāki simti skatītāji.
  Koncertā ar skaistākajām ukraiņu dziesmām klātesošos priecēja dažādu paaudžu ukraiņu mākslinieciskie kolektīvi un nevalstisko organizāciju pārstāvji no Rīgas, Ventspils, Rēzeknes, Jelgavas, Vangažiem, Liepājas un citām Latvijas vietām.

  Ukrainu pārstāvēja Zaporožjes ukraiņu dziesmu ansamblis „Oksamit”, Latvijā viesojās arī Igaunijas un Lietuvas kolektīvi.
  Festivāla dalībnieki devās gājienā pa Rīgas ielām, demonstrējot krāšņos ukraiņu tautas tērpus. Vērmanes dārza apmeklētājiem bija skatāma Ukrainas amatnieku meistardarbu un rokdarbu izstāde. 


  Kultūras festivāls „Baltijas trembita” ir nozīmīgi svētki gan Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, gan Ukrainas ukraiņiem un Latvijas iedzīvotājiem, kam tuva ukraiņu kultūra.


  Vēl projekta ietvaros 21. jūnijā notika interaktīva diskusija NVO TV, kura interesentiem ir pieejama interneta vietnē www.nvotv.lv. Savukārt 1. un 3. jūlijā norisinājās radošās darbnīcas – meistarklases, iepazīstinot ar ukraiņu tradicionālo izšuvumu mākslu, tautas instrumentiem un ukraiņu tautas dziedājumu manieri.


  Lai veicinātu ukraiņu identitātes un kultūras mantojuma saglabāšanu, tradīciju un folkloras attīstību, projektu  “Ukraiņi Latvijā” īstenoja biedrība “Latvijas Ukraiņu biedrību apvienība” sadarbībā ar biedrību „Sadarbības platforma”. „Latvijas Ukraiņu biedrību apvienība” apvieno 15 ukraiņu nevalstiskās organizācijas visā Latvijā. 

   


  Projekts tiek īstenots sadarbībā ar biedrību “Latvijas Pilsoniskā alianse” un Kultūras ministriju projekta „Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskās sabiedrības attīstības un starpkultūru dialoga jomā” ietvaros. Projekta finansējuma avots ir Latvijas Republikas valsts budžets.