• Andris Piebalgs atbalsta vispasaules NVO dienas izveidi

    Biedrība Latvijas Pilsoniskā alianse (eLPA) ar prieku paziņo, ka  Eiropas Komisārs attīstības jautājumos Andris Piebalgs 2013. gada oktobra beigās Vispsaules NVO dienas sekretariātam sniedzis labas gribas vēlējumu, atbalstot Vispasaules NVO dienas izveidošanu. Vispasaules NVO dienu iecerēts atzīmēt 27. februārī.


    Savā ziņā viņš uzsver: „Nevalstiskās organizācijas vienmēr bijušas sociālo kustību un pārmaiņu galvenie virzītāji. Eiropas Komisija augstu novērtē organizāciju vēlmi rīkoties, to neatkarību un pāri visam to padziļināto interesi un rūpes par kopienām, kuras tās aizstāv un rūpējās. Kā EK attīstības komisāram, man jo īpaši būtiskas liekas tās aktivitātes, kuras organizācijas veic bīstamā vidē. Ir prieks, ka EK sadarbība, kas attīstījusies jau vairāk kā trīsdesmit gadus, šobrīd kļūst patiesākas un ciešākas. Katru dienu visā pasaulē nevalstiskās organizācijas smagi strādā, lai atbalstītu kopienas un būtu tikai pareizi, ka tikai vienā no gada dienām Pasaule svinētu NVO dienu, lai pateiktos tām par milzīgo ieguldījumu, ko tā sveic.”


    Vispasaules NVO diena būs simbols, kas atspoguļos pasaules NVO vērtības un rezultātus to aktivitātēm, kas vērstas uz brīvības, sabiedrības balss, rūpēm par cilvēku drošību, rūpēm par izpostītām valstīm, rūpēm par dabu, rūpēm par cilvēces mantojumu, rūpēm par cilvēces nākotni un tās vērtībām. Vispasaules NVO diena apliecinās, ka visas pasaules nevalstiskās organizācijas ir vienotas zem konkrētā simbola, tā būs vispasaules sabiedrības pateicība un atzinība par NVO sniegto ieguldījumu tās labā.


    Tā būs diena, kad NVO ir iespēja parādīt uzkrāto pieredzi, rezultātus, vīzijas un nozīmīgas NVO pamatvērtības. Vienlīdz Vispasaules NVO diena būs piemiņas diena tiem, kuri ir zaudējuši dzīvības veicot savu darbu un misijas pienākumus. Vispasaules dienas ieviešanas iniciatīvu virza biedrība „Latvijas Pilsoniskā alianse” un tās idejas autors Mārcis Liors-Skadmanis. Ideja tikusi atbalstīta Baltijas jūras NVO forumā un saņem nepārtrauktu atbalstu no visiem pasaules kontinentiem.  Vairāk par šo iniciatīvu lasi  http://www.worldngoday.com