• Aicinām NVO iesaistīties pilsoniskajā izglītībā

    Latvijas Pilsoniskā alianse turpina sadarbību ar Jaunsardzes un informācijas centru, lai īstenotu Valsts aizsardzības mācības (VAM) ietvaros nodarbību “Politiski aktīvs pilsonis”. Sākot ar 2018.gadu, to plānots ieviest kā pilotprojektu 14 vidusskolās, bet laikā no 2020. līdz 2024. gadam – kā obligāti piedāvājamu izvēles mācību priekšmetu. Pēc tam VAM visiem vidusskolniekiem un profesionālās izglītības iestāžu otrā un trešā kursa audzēkņiem būs obligāts mācību priekšmets. Šogad pilotprojektā piedalīsies 61 skola no visas Latvijas. 

    8.augustā Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmijā notiks apmācības Valsts aizsardzības mācības pasniedzējiem (jaunsargiem) un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kuri dosies uz skolām, lai izglītotu par pilsonisko līdzdalību. Aicinām pieteikties NVO pārstāvjus no visas Latvijas, kuri vēlas un kuriem ir atbilstoša kapacitāte līdzdalībai pilsoniskajā izglītībā (vēlama pieredze darbā ar jauniešiem un pedagoģiskā izglītība) līdz 5.augustam aizpildot pieteikuma anketu šeit. 

    Nodarbību uzdevums ir mācību  procesā  un ar praktisku  aktivitāti veicināt aizvien apzinātāku pilsonisku  rīcību,  sniegt zināšanas par to, kā ikviens sabiedrības indivīds, tai skaitā bērns un jaunietis, var ar savu aktīvu darbību veidot valsti un apkārtējo vidi tādu, kādu vēlas; radīt jauniešos piederības un patriotisma jūtas. Būtiska pievienotā vērtība nodarbībām būs vieslektori - nevalstisko organizāciju pārstāvji, kuri ir politiski un pilsoniski aktīvi cilvēki, kas varēs papildus pastāstīt par savu praktisko pieredzi un konkrētiem piemēriem, kā ar pilsonisko aktivitāti ir panākti konkrēti rezultāti - kā tas tika darīts un kā tas ir uzlabojis situāciju pilsētā, novadā vai valstī.