Latvijas pilsoniskā aliance
 • Aicinām nevalstiskās organizācijas septembrī piedalīties kampaņā “Mazais 100gades pilsonis”

  Latvijas Pilsoniskā alianse šī gada rudenī īstenos tradicionālo kampaņu “Mazais 100gades pilsonis”. Aicinām līdz 30. augustam atsaukties nevalstisko organizāciju pārstāvjus, kuri vēlas doties uz skolām! Kampaņa “Mazais 100gades pilsonis” notiks Rīgā no 10. septembra līdz 28. septembrim.


  Biedrību pārstāvjiem šī ir lieliska iespēja doties uz skolām, lai interaktīvi un saturīgi izglītotu jauniešus par politisko un pilsonisko līdzdalību, lai iepazīstinātu ar nevalstisko organizāciju darbību, kā vienu no līdzdalības formām, un nevalstiskam sektoram saistītiem jautājumiem.
  Nodarbības skolās notiek, izmantojot interaktīvu spēli “Četri stūri”, saskaņā ar biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” izstrādātu metodoloģiju. Tā ļauj sniegt strukturētu informāciju par noteiktiem pasākumiem, kurus īsteno organizācijā, kas viesojas skolā, kā arī ietver interaktīvo daļu, kas ļauj diskusiju veidā izglītot jauniešus.


  Kampaņā 2017. gada laikā tika iesaistīti 878 Rīgas pilsētas skolu jaunieši no 20 dažādām skolām un 44 klasēm. Tās laikā skolēni veica aktivitātes, kā sporta aktivitāšu sarīkošana skolas bērniem, kuri pārvietojas ratiņkrēslos vai izmantojot rollatorus,  bērnu nama bērnu iepriecināšana, patvēruma meklētāju centra “Mucenieki” bērnu apciemošana, barības sagādāšana dzīvnieku patversmei un stādu iestādīšana. Skolēnu aktivitātei būs pieejama neliela aktivitātes stipendija, kas palīdzēs nodrošināt nepieciešamos materiālus un atbalstu aktivitātes veikšanai.


  Interesentus  lūdzam rakstīt uz e-pastu annija@nvo.lv (tālr. 24245580) līdz 2018. gada 30. augustam norādot kontaktinformāciju, organizāciju un kontaktpersonu aktivitātes īstenošanai.


  Projekts iekļauts Latvijas valsts simtgades Rīgas programmā. Latvijas valsts simtgades Rīgas programmas pasākumi tiek īstenoti ar Rīgas pašvaldības finansiālu atbalstu.