Latvijas pilsoniskā aliance
 • Latvijas biedrību un nodibinājumu nostājas vēstule par NVO fonda izveidi 2016. gadā

  Latvijas biedrību un nodibinājumu nostājas vēstule par NVO fonda izveidi 2016. gadā
  28.05.2015. Latvijas nevalstiskās organizācijas, biedrības un nodibinājumi, vēršas pie lēmumu pieņēmējiem ar skaidru nostāju jautājumā, kas saistīts ar Nacionālā NVO fonda izveidi Latvijā, nosūtot atklātu vēstuli, kuru ir parakstījušas vairākas Latvijas nevalstiskās organizācijas (NVO). Nacionālā NVO fonda ideja radusies 2003. gadā, kad, Latvijai iestājoties Eiropas Savienībā, daudzi starptautiski fondi pameta Latviju, kas būtiski ietekmēja NVO pieejamos finanšu resursu apjomus pilsoniskās sabiedrības attīstības nodrošināšanai. Līdz ar iestāšanos ES Latvija parādīja, ka esam sasnieguši noteiktu attīstības līmeni un starptautisks finansiāls atbalsts Latvijas pilsoniskajai sabiedrībai nav nepieciešams Lasīt vairāk »
  • publicēts: 28.05.2015 - 11:46
 • eLPA Austrumu Partnerības pilsoniskas sabiedrības konferencē

  20.05.-21.05.2015. Rīgā notika Austrumu Partnerības pilsoniskās sabiedrības forums. Pasākums notika Latvijas prezidentūras Eiropadomē ietvaros. To organizēja Ārlietu ministrija, sadarbība ar LATO, Latvijas Ārpolitikas institūtu un Austrumeiropas politikas pētījumu centru. Pasākumā bija pulcējušies aptuveni 200 dalībnieki, tajā skaitā vairākas organizācijas no Latvijas. Foruma dalībnieki piedalījās diskusijās un darba grupās veidoja konferences deklarāciju, kas tika nodota lēmumu pieņēmējiem   Lasīt vairāk »
  • publicēts: 25.05.2015 - 11:16
 • Ir uzsākts pašnovērtējuma process izcilai izaugsmei!

  21.05.2015. Latvijas Pilsoniskās alianses birojā tikās SIA Eurofortis IT un Tautskolas "99 Baltie zirgi" pamatskolas teritoriālā struktūrvienība “Ikšķiles Brīvā Skola” pārstāvji, lai sāktu pildīt Izcilības modeli. Pašnovērtējums - GOA-WorkBench rīks, kura pamatā ir EFQM modeļa kritēriji, sākas ar piemērotas novērtētāju komandas izveidi   Lasīt vairāk »
  • publicēts: 25.05.2015 - 11:16
 • NVO aptauja kvalitatīvam pētījumam!

  NVO aptauja kvalitatīvam pētījumam!
  Latvijas Pilsoniskā aliasne aicina nevalstiskās organizācijas izteikt savu redzējumu par NVO darbu pēdējā gada laikā, aizpildot aptaujas anketu. Anketas aizpildīšana aizņems ne vairāk kā 15 minūtes Tava laika, bet tos vērtīgas ziņas par pēdējā gada izaicinājumiem un sasniegumiem, finanšu situāciju un interešu aizstāvības sekmēm NVO sektorā kopumā. Tavas organizācijas atbildes palīdzēs izveidot objektīvu pārskatu par NVO sektoru                     Lasīt vairāk »
  • publicēts: 25.05.2015 - 11:15
 • Piesakies apmācību kursam - Ekselence NVO vadībā

  Piesakies apmācību kursam - Ekselence NVO vadībā
  Biedrība „Latvijas Pilsoniskā alianse” aicina nevalstisko organizāciju vadītājus un vadošos darbiniekus piedalīties apmācību ciklā „Ekselence NVO vadībā”. Mums ir būtiski, lai nevalstisko organizāciju sektors ir zinošs un spēcīgs un tas nav iespējams bez NVO vadītājiem un darbiniekiem, kuri ir zinoši un varoši. Tādēļ, aicinām tieši Tevi, izmanto iespēju izglītoties par jautājumiem, kas aktuāli organizāciju vadībā.           Lasīt vairāk »
  • publicēts: 25.05.2015 - 11:14
 • Stratēģija un prakse Baltijas jūras reģionā

  Projekta “Rīgas ziņojums par ES stratēģijas Baltijas jūras reģionam īstenošanas progresu” ietvaros Latvijas Pilsoniskā alianse organizē tikšanos 18 Baltijas jūras nevalstisko organizācijām. Tiks pārstāvētas tādas organizācijas kā - Civic Innovation Fund, Danish Russian Association Aarhus, Baltic Institute for Regional and European Concern BISER, Foster Europe, Foundation for strong European Regions, Estonian Institute of Human Right, Centre for Baltic and East European Studies un citas                   Lasīt vairāk »
  • publicēts: 25.05.2015 - 11:09
 • eLPA iegūst dzirdīgas ausis valsts pārvaldē

  13.05.2015. notika jau otrā eLPA iniciētā, biedrības Ascendum, Valsts kancelejas un Valsts ieņēmumu dienesta tikšanās. Šoreiz sarunā piedalījās arī Finanšu ministrija. Tikšanos uzdevums ir nodrošināt, ka tiek pārskatīta sabiedriskā labuma organizācijas (SLO) statusa iegūšanas kārtība gan saturiski, gan administratīvi. Kā jau zināms un kā esam informējuši iepriekš, nereti organizācijām ir sarežģījumi ar SLO statusa iegūšanu, jo likums tiek interpretēts dažādi, gan no organizāciju, gan no SLO komisijas puses, gan no valsts iestāžu puses. Kā arī SLO skaits ir pieaudzis un līdz ar to arī slodze administratīvā, kā arī SLO komisijas darbā ir pieaugusi   Lasīt vairāk »
  • publicēts: 25.05.2015 - 11:07
 • Labdarības organizācija „Palīdzēsim.lv” aicina uz izstādes atklāšanu

  Labdarības organizācija „Palīdzēsim.lv” aicina uz izstādes atklāšanu
  28.05.2015. plkst. 18:00, „Noliktavā No 3” (Andrejsalā, Andrejostas ielā 4a) labdarības organizācija „Palīdzēsim.lv” kopā ar draugiem un atbalstītājiem rīko Mareka gleznu izstādes atklāšanu. Četrus gadus atpakaļ Mareks neveiksmīgi ielēca ezerā un salauza trīs kakla skriemeļus. Tagad Mareks ir 1.grupas invalīds ar ķermeņa paralīzi. Mareks ir pilnībā atkarīgs no citu cilvēku palīdzības   Lasīt vairāk »
  • publicēts: 25.05.2015 - 10:49
 • Dzīvnieku brīvība piedāvā filmas "Sudzisms" pirmizrādi Latvijā!

  Dzīvnieku brīvība piedāvā filmas "Sudzisms" pirmizrādi Latvijā!
  29.05.2015. plkst. 18.30 Kaņepes Kultūras centrā (kino zālē 2. stāvā), Dzīvnieku brīvība organizē filmas “Sudzisms” pirmizrādi. Filma tiks izrādīta angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā. Mūsdienu rūpnieciskās fermas savu darbību cenšas turēt noslēpumā. Lielākā daļa "pārtikas" dzīvnieku tiek audzēti milzīgās rūpnieciskajās fermās, kas visbiežāk atrodas attālos lauku reģionos   Lasīt vairāk »
  • publicēts: 25.05.2015 - 10:47
 • Sāksies kampaņa “Mana jūra”

  26.05.2015. Vides izglītības fonds stāsies pretī laikapstākļiem un uzsāks kampaņas "Mana jūra" pārgājienu no Nidas līdz Ainažiem. Tas būs neaizmirstams piedzīvojums, kurā pievienoties var ikviens! Ekspedīcijas dalībnieki ne tikai plunčāsies un elpos svaigu gaisu, bet arī iegūs unikālas zināšanas par piekrastes biotopiem un Baltijas jūras problēmu cēloņiem, sekām un risinājumiem   Lasīt vairāk »
  • publicēts: 25.05.2015 - 10:46