Latvijas pilsoniskā aliance
 • Par Latvijas valsts prezidentu

  15.04.2015. notika Eiropas Kustības Latvijā, sadarbībā ar eLPA un DELNA organizēta diskusija „Latvijas prezidenta/prezidentes ievēlēšanas kārtība un kritēriji kandidātu atlasei – Latvijas pilsoniskās sabiedrības redzējums. Diskusiju uzsāka Ineta Ziemele, Rīgas Juridiskās augstskolas profesore, kura uzsvēra, ka politiķiem ir atbildība, organizējot prezidenta ievēlēšanas procesu panākt, ka sabiedrības acīs prezidents tiek leģitimizēts, Gundars Jankovs, no sabiedrības par atklātību Delna, uzsvēra, ka necaurskatāms un slēpts prezidenta izvēles process veicina korupciju, jo visticamāk, vienojoties par partijām izdevīgiem kandidātiem, politiķiem nākas atteikties no uzstādījumiem, ko tie solījuši priekšvēlēšanu laikā Lasīt vairāk »
  • publicēts: 16.04.2015 - 12:29
 • Mūsdienīgi e-instrumenti NVO darbam

  Mūsdienīgi e-instrumenti NVO darbam
  Jau piekto gadu forums - NVO tehnoloģiju laikmets, saprotamā valodā iepazīstina ar jaunākajiem e-rīkiem, kas var būtiski atvieglot NVO ikdienu. Nevalstiskajām organizācijām (NVO) – biedrībām un nodibinājumiem vienmēr ir aktuāla resursu taupīšana un sava darba efektivitāte. Forumā dalībniekiem būs iespēja uzzināt par bezmaksas programmatūru izmantošanu, kā arī varēs dzirdēt pozitīvās pieredzes stāstu no NVO par dažādo rīku iespējām organizāciju darbībā Lasīt vairāk »
  • publicēts: 13.04.2015 - 13:00
 • Tiks pasniegta balva “Cilvēka izaugsmei”

  Tiks pasniegta balva “Cilvēka izaugsmei”
  2015. gada 16.aprīlī plkst. 19:00 Rīgas 2.Valsts ģimnāzijā jau otro gadu tiks pasniegta balva “Cilvēka izaugsmei”. Balvu konkursu organizē Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā kopā ar ASV vēstniecību Latvijā un Latvijas Pilsonisko aliansi. Balvas informatīvo atbalstu nodrošina sadarbības partneris Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, veicinot konkursa publicitāti, kā arī piedaloties pieteikumu vērtēšanā. Balvu „Cilvēka izaugsmei” pasniegsim otro reizi, godinot Latvijas cilvēkus un organizācijas, kuras dāsni ieguldījuši savus resursus un idejas iedzīvotāju izaugsmē, izglītībā, veselībā un labklājībā.  Mēs būtu pagodināti par Jūsu klātbūtni apbalvošanas ceremonijā un svinīgās vakariņās par godu balvas finālistiem Lasīt vairāk »
  • publicēts: 13.04.2015 - 12:58
 • Pasākumu uzraudzības komitejas sēde

  08.04.2015. notika „Darbības programmas „Cilvēkresursi un nodarbinātība” 1.5.1.pasākuma „Labāka regulējuma politika” un „Darbības programmas „Cilvēkresursi un nodarbinātība” 1.5.2.pasākuma „Cilvēkresursu kapacitātes stiprināšana” uzraudzības komitejas sēde, kurā piedalījās Latvijas Pilsoniskās alianses politikas koordinatore. Pasākuma uzraudzības komitejas sēdē tika izvērtēts projektu „Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveidošana”, „Administratīvā sloga samazināšana un administratīvo procedūru vienkāršošana” Lasīt vairāk »
  • publicēts: 13.04.2015 - 12:56
 • Latvijas prezidenta/prezidentes ievēlēšanas kārtība

  Latvijas prezidenta/prezidentes ievēlēšanas kārtība
  15.04.2015. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā, Kr. Valdemāra iela 35 (konferenču zāle) plkst. 12:00 – 13:30 Eiropas Kustības Latvijā organizē diskusiju - Latvijas prezidenta/prezidentes ievēlēšanas kārtība un kritēriji kandidātu atlasei Latvijas pilsoniskās sabiedrības redzējums. Diskusijas mērķis ir paust Latvijas pilsoniskās sabiedrības pārstāvju redzējumu par Prezidenta/Prezidentes izraudzīšanas kārtību un vēlamiem kritērijiem kandidātu vērtēšanā un atlasē. Diskusijā piedalīsies Prof. Ineta Ziemele, Rīgas Juridiskās augstskolas profesore, Gundars Jankovs, Sabiedrība par atklātību “Delna” direktors, Rasma Pīpiķe, Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Lasīt vairāk »
  • publicēts: 13.04.2015 - 12:18
 • Izsludināta pieteikšanās apmācībai par digitālo stāstniecību

  Vidzemes kultūras un mākslas biedrība „Haritas” ir izsludinājusi pieteikšanos apmācībai „Digital Storytelling: Empowerment for Resilience” („Digitālā stāstniecība: Pretošanās spēju stiprināšana”), kura notiks Valmierā no 2015.gada 13. līdz 19. maijam. Apmācības mērķis ir uzlabot jaunatnes darbinieku digitālās kompetences, apgūstot digitālās stāstniecības pamatus un iespējas to izmantot neformālajā izglītībā, īpaši darbā ar sociālās atstumtības riskam pakļautiem jauniešiem, lai stiprinātu viņu pretošanās spējas riska situācijās Lasīt vairāk »
  • publicēts: 13.04.2015 - 12:17
 • Līdz ar pavasari pienācis laiks talkām un koku stādīšanai!

  Līdz ar pavasari pienācis laiks talkām un koku stādīšanai!
  Arī šogad Latvijas Ekoskolas, sadarbojoties ar AS „Latvijas valsts meži” (LVM), turpina īstenot pirms vairākiem gadiem starptautiskās Ekoskolu programmas aizsākto koku stādīšanas kampaņu.  Šī ir viena no sadarbības kampaņām starp Vides izglītības fonda Ekoskolu un „Izzini mežu” programmām. Šogad savu dalību kampaņā ir reģistrējušas 79 izglītības iestādes Latvijā, kuras stādīs kokus visu pavasari. 2012. gadā, kad kampaņā piedalījās 38 izglītības iestādes, kopumā tika iestādīti 56 083 koki. 2013. gadā piedalījās jau 58 Ekoskolas un iestādīja 75 888 kokus Lasīt vairāk »
  • publicēts: 13.04.2015 - 12:15
 • Maini veco pret jauno!

  Maini veco pret jauno!
  Trauku un virtuves piederumu veikalu tīkls „RITO” sadarbībā ar labdarības organizāciju Palīdzēsim.lv arī šogad turpina labdarības kampaņu, aicinot iedzīvotājus ziedot traukus un virtuves piederumus - katlus, pannas, galda piederumus, šķīvjus, glāzes un citas noderīgas lietas virtuvei un mājai, lai sniegtu atbalstu sociālajam riskam pakļautajām ģimenēm. Latvijā ir daudz ģimeņu, kurām patiesi nepieciešama jūsu palīdzība – audžuģimenes, daudzbērnu ģimenes Lasīt vairāk »
  • publicēts: 13.04.2015 - 12:13
 • Piedalies pētījumā par vidusskolēnu ar disleksiju izglītības kvalitāti

  Biedrība Pro Futuro Eramsus+ partnerības projekta “Mobility of Services for Adolescents with Dyslexia (Modys)” (“Izglītības pakalpojumu mobilitāte jauniešiem ar disleksiju”) ietvaros aicina piedalīties pētījumā vidusskolēnus, kuriem ir disleksija, un viņu vecākus. Aptaujas mērķis ir veikt analīzi par esošo situāciju izglītības pakalpojumu nodrošinājumā skolēniem ar disleksiju vidējā posma vecākajās klasēs (8.-9.kl.) un vidusskolas posmā (10-12.kl.) projekta dalībvalstīs Lasīt vairāk »
  • publicēts: 13.04.2015 - 12:11
 • Ko tu zini par lietus mežu izciršanu?

  Ko tu zini par lietus mežu izciršanu?
  14.04.2015. plkst 12.30 radio Pieci.lv ēterā iknedēļas raidījums “homoecos:”, kuru veido biedrība homo ecos:. Šoreiz tiks runāts par vides aizsardzības globālajiem aspektiem, īpaši - par lietus mežu izciršanu. Studijā – LAPAS.lv (www.lapas.lv) direktore Inese Vaivare un aktieris Andris Bulis, kas tikko atgriezies no Sumatras salas Indonēzijā, kur ierakstīts LTV1 raidījums “1000 jūdžu ekspedīcija”. Cik daudz zinām par lietus mežu izciršanu? Lasīt vairāk »
  • publicēts: 13.04.2015 - 12:04