Latvijas pilsoniskā aliance
 • Rīgas iedzīvotāju forumā gūsti iedvesmu un prasmes!

  Rīgas iedzīvotāju forumā gūsti iedvesmu un prasmes!
  02.12.2015. Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar biedrību Latvijas Pilsoniskā alianse aicina aktīvos Rīgas iedzīvotājus piedalīties jau sestajā Rīgas iedzīvotāju forumā “Rīga dimd – iedzīvotāji runā, domā, dara!”. Šogad foruma moto ir: “Audz Rīgai”. Foruma dalībnieku uzdevums būs gūt iedvesmu un prasmes izaicinājumu risināšanai.  Kā jau katru gadu, forums piedāvās iespēju konstatēt pilsētā notiekošās izmaiņas un attīstīt sadarbību starp iedzīvotājiem, biedrībām,  nodibinājumiem un pašvaldības iestādēm Lasīt vairāk »
  • publicēts: 25.11.2015 - 11:35
 • Novembra NVO un MK memoranda sēde

  25.11.2015. notiks ikmēneša NVO un MK sadarbības memoranda īstenošanas padomes sēde. Dienas kārtībā ir iekļauts nevalstiskajam sektoram ļoti nozīmīgs jautājums - VID ziņojums par rosinātajiem grozījumiem Biedrību un nodibinājumu likumā, saistībā ar NVO saimnieciskās darbības raksturojošajiem kritērijiem. Likuma grozījumu mērķis ir izšķirt, kad un pie kādiem nosacījumiem veicamajai saimnieciskajai darbībai ir papilddarbības un kad – pamatdarbības raksturs Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.11.2015 - 14:17
 • Piesakies forumam “Rīga dimd–iedzīvotāji runā, domā, dara!”

  Piesakies forumam “Rīga dimd–iedzīvotāji runā, domā, dara!”
  02.12.2015. Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar biedrību Latvijas Pilsoniskā alianse aicina aktīvos Rīgas iedzīvotājus piedalīties jau sestajā Rīgas iedzīvotāju forumā “Rīga dimd – iedzīvotāji runā, domā, dara!”. Šogad foruma moto ir: “Audz Rīgai”. Foruma dalībnieku uzdevums būs gūt iedvesmu un prasmes izaicinājumu risināšanai.  Kā jau katru gadu, forums piedāvās iespēju konstatēt pilsētā notiekošās izmaiņas un attīstīt sadarbību starp iedzīvotājiem, biedrībām,  nodibinājumiem un pašvaldības iestādēm Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.11.2015 - 14:10
 • Pēdējo nedēļu ir atvērta resursu anketa bēgļu uzņemšanai Latvijā

  Vēl tikai šonedēļ aicinām aizpildīt resursu anketu bēgļu uzņemšanai Latvijā. Anketas mērķis ir apzināt resursus, ar kādiem Latvijas nevalstiskās organizācijas un indivīdi ir gatavi dalīties. Nevalstiskās organizācijas apkopo sabiedrības viedokļus gan par, gan pret pavēruma meklētāju  uzņemšanu. Mēs cienām ikviena uzskatus, jo demokrātijas pamats ir viedokļu dažādība, kritiska domāšana un savstarpēja cieņa Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.11.2015 - 14:06
 • Gatavojies Vispasaules NVO dienai

  Gatavojies Vispasaules NVO dienai
  1948. gada 27. februārī Apvienoto Nāciju Organizācijas rezolūcijā tika ieviesta definīcija – “starptautiskā nevalstiskā organizācija”, kas nozīmēja NVO sektora atzīšanu. 2011. gadā tika sāka atzīmēta Vispasaules NVO diena. Šī diena ir veltīta visām pasaules nevalstiskajām, pilsoniskās sabiedrības organizācijām, lai izceltu to nopelnus sabiedrības labā. 2014. gadā Vispasaules NVO diena tika atzīmēta visā pasaulē, tai skaitā Latvijā Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.11.2015 - 14:04
 • Kļūsti par eLPA biedru!

  Kļūsti par eLPA biedru!
  Latvijas Pilsoniskajai aliansei ir svarīgs Jūsu viedoklis un mēs ticam, ka ir iespējama uz pozitīviem rezultātiem tendēta, konstruktīva NVO sadarbība! Šobrīd eLPA apvieno 145 biedrus - nevalstiskās organizācijas un neatkarīgus aktīvistus. Aicinam arī Tevi vai Tavu organizāciju pievienoties eLPA biedru pulkam!  Lai kļūtu par eLPA biedru Tev vai Tavai organizācijai jāatbalsta eLPA mērķi un jāaizpilda pieteikuma anketa, kura jānosūta uz eLPA biroju Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.11.2015 - 14:02
 • Trešo valstu pilsoņus aicina izmantot bezmaksas konsultācijas

  Trešo valstu pilsoņus aicina izmantot bezmaksas konsultācijas
  16.11.2015. nevalstiskā organizācija „Patvērums „Drošā māja””, kas no šā gada 1.oktobra līdzdarbības līguma ar Kultūras ministriju ietvaros nodrošina integrācijas atbalsta pasākumus trešo valstu pilsoņiem, tai skaitā, bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu, informē, ka oktobrī kopumā tās speciālisti snieguši 102 konsultācijas par sociāliem un juridiskiem jautājumiem. Vislielākā interese un jautājumi mērķa grupai bija par tādām tēmām kā Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.11.2015 - 13:58
 • Saukļu konkurss attīstībai

  Radošums, izglītība un attīstība ir atslēgas vārdi konkursam, kuru starptautiska projekta LADDER ietvaros koordinē Eiropas Asociācija vietējai demokrātijai (ALDA). Latvijā konkursu koordinē Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) un Latvijas Pašvaldību    Savienība (LPS).    Konkursa mērķis ir izvēlēties    saukļus attīstības jomā (piemēram, migrācija, tolerance, starpkltūru jautājumi, cīņa pret nabadzību, vide, enerģijas saglabāšana un atjaunojamā enerģija, cilvēktiesības,    otrreizējā pārstrāde, vietējā pārtika, Eiropas pilsonība, ilgtspēja, jaunatnes loma attīstībā un citas perspektīvas) Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.11.2015 - 13:56
 • Notiks konferencē “Pilsoniskās sabiedrības attīstības tendences Latvijā”

  01.12.2015. Preiļu novada kultūras centrā, Raiņa bulvārī 28, Preiļos, biedrība "Preiļu nevalstisko organizāciju centrs" aicina piedalīties konferencē “Pilsoniskās sabiedrības attīstības tendences Latvijā”. Konferencē klātesošie tiks informēti par LEADER pieejas stratēģisko virzienu “Preiļu rajona partnerības” teritorijā 2014.-2020., ES programmu “Eiropa pilsoņiem” Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.11.2015 - 13:54
 • Latvijas Zaļā kustība aicina paplašināt diskusiju par Rail Baltica projekta ietekmi

  Latvijas Zaļā kustība aicina paplašināt diskusiju par Rail Baltica projekta ietekmi
  Gatavojoties Rail Baltica trases sabiedriskajai apspriešanai, kas notiks no 19. novembra līdz 1. decembrim 15 pašvaldībās, kuras skar trase, Latvijas Zaļā kustība sadarbībā ar speciālistiem no Vides Aizsardzības kluba un Latvijas Dabas fonda, aicina paplašināt diskusiju par Rail Baltica trases lietderību. Ņemot vērā milzīgās publiskās investīcijas projektā Rail Baltica (3.6 miljardi eiro, no tām Latvijā līdz 2 miljardiem eiro (AECOM dati, precīzas izmaksas būs zināmas Nacionālās izpētes rezultātā 2016.gadā)) Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.11.2015 - 13:45