Latvijas pilsoniskā aliance
 • Ieskats Valdības deklarācijā: sabiedrības līdzdalība un atbalsts NVO

  Ieskats Valdības deklarācijā: sabiedrības līdzdalība un atbalsts NVO
  Trešdien, 29. oktobrī, iepazīstoties ar L. Straujumas otrās valdības veidoto deklarācijas projektu, īpaši iepriecina tas, ka valdība ir saskatījusi lielo nozīmi, ko valsts izaugsmei un iedzīvotāju labklājībai kopumā sniedz iedrošināts, atbalstīts un informēts cilvēks. Biedrību un nodibinājumu darbības rezultātā tūkstošiem Latvijas cilvēku ir kļuvuši informētāki, izglītotāki, atvērtāki un iniciatīvas bagātāki. Tādējādi tiek veidoti gan sociālie uzņēmumi, gan ir dots stimuls un atbalsts mājražošanai, tiešās pārtikas ķēdēm un citām iniciatīvām, kuru aizmugurē stāv nenogurstošs aktīvu biedrību un neformālo grupu darbs Lasīt vairāk »
  • publicēts: 30.10.2014 - 10:19
 • Rīgas reģiona grāmatzīme

  Rīgas reģiona grāmatzīme
  Iepazīsties ar aktuālo biedrības “Latvijas Pilsoniskās alianses” veidoto Rīgas reģiona grāmatzīmi. Grāmatzīmē ir apkopota informācija par Rīgas plānošanas reģiona NVO un pašvaldības aktualitātēm. Daži no šīs nedēļas virsrakstiem: Izsaki idejas Turaidas apkārtnes attīstībai; Eiropas pilsoniskās sabiedrības resursu centrs – Latvija; Vairāk publisko interneta pieejas punktu Olaines novadā Lasīt vairāk »
  • publicēts: 30.10.2014 - 10:15
 • Rīgas iedzīvotāju foruma tēmu apskats

  Rīgas iedzīvotāju foruma tēmu apskats
  Šī gada Rīgas iedzīvotāju foruma moto ir “Ieklausies, lai darītu!”. Foruma uzdevums ir ne tikai konstatēt pilsētā notiekošās izmaiņas, bet arī gūt iedvesmu uzdevumu risināšanai, ko veikt sadarbībā starp iedzīvotājiem, biedrībām un nodibinājumiem un pašvaldības iestādēm. Lai sadarbības rezultāts būtu efektīvāks un balstītos uz dažādām zināšanām, šogad Rīgas iedzīvotāju forumā “Rīga dimd – iedzīvotāji runā, domā, dara!” tiks apskatītas tēmas, kas fokusējas uz četriem jautājumiem (veselība, teritorijas attīstība, apkaimju un radošo kvartālu sadarbība, drošība), bet iekļauj ļoti dažādu citu jomu aspektu ietekmi. Aicinām ar programmu iepazīties šeit. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 28.10.2014 - 09:32
 • Mazais pilsonis ir katrā no skolēniem

  Sākot ar 13. oktobri 13 organizācijas ir apmeklējušas 15 Rīgas un Rīgas reģiona skolas, lai diskutētu ar skolēniem par to, ko nozīmē būt pilsoniski aktīvam un kāda ir nozīme nevalstisko organizāciju darbam. Akcijā šobrīd ir piedalījušies vairāk kā 400 skolēnu. Akcijā iesaistītajiem skolēniem liels pārsteigums ir apzināšanās, ka viņi jau šobrīd ir aktīvi pilsoņi, piedaloties talkās, skolēnu pašpārvaldes vēlēšanās un dažādās labdarības akcijās. Skolēnu viedoklis par pilsonisko līdzdalību dažādos pārvaldes līmeņos ir neviendabīgs. Daļa mazo pilsoņu atzīst, ka jauniešiem ir nepieciešama lielāka brīvība viedokļa un pilsoniskās gribas izpaušanā, taču tik pat liela mazo pilsoņu uzskata, ka tie vēl nav gana izglītoti un pieauguši, lai spētu pilnībā izprast politikas procesus Lasīt vairāk »
  • publicēts: 28.10.2014 - 09:30
 • eLPA darbs NVO interešu aizstāvībā

  Pēdējo divu nedēļu laikā ir noticis būtisks darbs NVO interešu aizstāvībā. Pirmkārt, eLPA ir sarunu partneris Finanšu ministrijai par valsts kapitālsabiedrību ziedojumiem, aizstāvot pozīciju, ka gadījumos, kad ziedojumus saņem biedrības un nodibinājumi, ir jābūt savlaicīgi pieejamai, pārskatāmai un publiski pieejamai ziedojumu piešķiršanas kārtībai un ir atspoguļojama informācija par veiktajiem ziedojumiem. Vienlaikus eLPA atbalsta pozīciju, ka kapitālsabiedrībām būtu jāatsakās no netipiskas funkcijas veikšanas – finansējuma pārdale un uzraudzība. Tā vietā finansējumu varētu pārdalīt to pašu mērķu sasniegšanai, bet kā pārdales mehānismu izvēloties Latvijas NVO fondu. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 28.10.2014 - 09:29
 • Noslēdzies projekts Tilts 2014

  Sākot ar pavasari biedrība Latvijas Pilsoniskā alianses īstenoja projektu “Tilts 2014”. Projekta ietvaros tika organizētas bezmaksas apmācības par vienkāršā ieraksta grāmatvedības e-rīku vadipats.lv, kurš ir piemērots organizācijā, kuru gada apgrozījums nepārsniedz 35000 EUR. Tika apmācīti četri grāmatvedības eksperti, kuri novadīja kopumā astoņus seminārus par e-rīka lietošanu. Kopumā izglītojot 73 Rīgas NVO pārstāvjus. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 28.10.2014 - 09:27
 • Notiek kampaņa “Uzmanību! #Maisbergs!”

  Notiek kampaņa “Uzmanību! #Maisbergs!”
  „Uzmanību! #Maisbergs!“ ar šādu brīdinājumu „homo ecos:“ uzsāk 2014. gada sociālo kampaņu par pārtikas iepakojuma samazināšanu un šķirošanu pārstrādei. Tā ir jau piektā biedrības “homo ecos:” rīkotā kampaņa, lai pievērstu sabiedrības uzmanību jautājumam, vai Latvija ir zaļākā valsts pasaulē? Katru gadu Latvijā no jauna rodas 210 tūkstoši tonnu liels iepakojuma kalns, kas apjoma ziņā līdzvērtīgs trīs “Gaismas pilīm” Lasīt vairāk »
  • publicēts: 28.10.2014 - 09:26
 • “Trīs ceturtdaļas” aplūko automašīnu pielāgošanu

  “Trīs ceturtdaļas” aplūko automašīnu pielāgošanu
  21.10.2104. Invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" veidotajā televīzijas raidījumā "Trīs ceturtdaļas" aplūkotās tēmas ir par automašīnu pielāgošana cilvēkiem ar kustību traucējumiem - kas ir pie mums Latvijā, bet kas - pasaulē. Vēl viena tēma ir par Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, kurš uzsāk vadīt sajūtu ekskursijas Rīgas Biržā. Šajās ekskursijās var ne tikai redzēt, bet arī sajust, sataustīt un sasmaržot. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 28.10.2014 - 09:25
 • Piesakies Kurzemes NVO forumam

  29.11.2014.  no 10.00 - 16.00 Kuldīgā, Mārtiņzālē, Pils laukumā 4, notiks Kurzemes NVO forumam. Forumā  notiks iepazīšanās ar projektu konkursa  "Iesaisties Kurzemē!" realizētajiem projektiem. Dalībnieki foruma laikā dalīsies pieredzē un gūs  jaunas idejas turpmākajam darbam! Foruma darba kārtība tuvākajā laikā  tiks publicēta Kurzemes NVO atbalsta centra mājaslapā www.kurzemesnvo.lv. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 28.10.2014 - 09:21
 • Noslēdzies jauniešu izaugsmes forums SOLIS 2014

  17.10.-19.10.2014. jau trešo reizi notika jauniešu izaugsmes forums SOLIS. Tradicionāli foruma laikā jauniešiem bija iespēja iegūt informāciju par uzņēmējdarbības uzsākšanas iespējām lauku reģionos un smelties iedvesmu tiekoties ar nozares profesionāļiem. Forumu organizē biedrība „Latvijas Jauno Zemnieku klubs” un šogad tas pulcēja 76 jauniešus no visas Latvijas. Foruma mērķis ir sniegt jauniešiem iespēju tikties ar veiksmīgiem uzņēmējiem, iegūt informāciju par finanšu iespējām Lasīt vairāk »
  • publicēts: 28.10.2014 - 09:20