Latvijas pilsoniskā aliance
 • eLPA NVO vasaras akadēmija darbam un iedvesmai!

  eLPA NVO vasaras akadēmija darbam un iedvesmai!
  22.07.2013.-24.07.2015. Viesu namā „Mauriņi”, Allažu pagastā, Siguldas novadā biedrība „Latvijas Pilsoniskā alianse” (eLPA) jau devīto gadu aicina Tevi piedalīties vasaras akadēmijā nevalstisko organizāciju pārstāvjiem! Šogad eLPA nolēmusi pievērst uzmanību tam, kā uzlabot mūsu pašu darba kvalitāti, kā uzvesties un rīkoties tā, lai mūsu darbs prasītu mazāk resursu, bet tam būtu labāks iznākums, kā arī tam, kā labāk pastāstīt par saviem labajiem darbiem Lasīt vairāk »
  • publicēts: 06.07.2015 - 13:11
 • Rēzeknes iedzīvotāji labprātāk balso vēlēšanās nekā iet demonstrācijās

  Pie tāda secinājuma nonāca Karina Važnaja, kura nupat Rēzeknes Augstskolā aizstāvēja maģistra darbu par Rēzeknes iedzīvotāju iesaisti sabiedriskajos procesos. Karina izmantoja eLPAs izstrādāto elektronisko aptauju sabiedrības līdzdalības indeksa mērīšanai, kuru šobrīd var aizpildīt ikviens Latvijas iedzīvotājs, lai uzzinātu savu pilsoniskās līdzdalības indeksu Lasīt vairāk »
  • publicēts: 06.07.2015 - 13:07
 • Saruna, prakse, līdzdalība.

  Saruna, prakse, līdzdalība.
  03.07.2015. Cēsu Pils parkā norisinājās pirmais sarunu festivāls LAMPA. Latvijas Pilsoniskā alianses piedalījās festivāla pirmajā dienā teltī “Laterna” vadot interešu aizstāvības interaktīvas spēles un mērot sabiedrības līdzdalības indeksu. Patiess prieks bija satikt vairākus NVO kolēģus, kuri aktīvi ņēma dalība festivālā interaktīvā veidā iepazīstinot ar savu darbību un iniciatīvām   Lasīt vairāk »
  • publicēts: 06.07.2015 - 13:00
 • "Rīgas reģiona NVO izaugsmei un attīstībai" projekta pieteikumus var iesniegt līdz 10.jūlijam!

  "Rīgas reģiona NVO izaugsmei un attīstībai" projekta pieteikumus var iesniegt līdz 10.jūlijam!
  Biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” ir izsludinājusi projektu konkursu"Rīgas reģiona NVO izaugsmei un attīstībai", kura ietvaros plānots piešķirt finansējumu biedrībām un nodibinājumiem, kuru juridiskā adrese un darbības vieta ir Rīgas plānošanas reģionā. Konkursa mērķis ir veicināt Rīgas plānošanas reģionā pilsoniskās sabiedrības iniciatīvas, iedzīvotāju līdzdalību un starpkultūru dialogu, tai skaitā mazākumtautību NVO darbu un uzlabot romu integrāciju sabiedrībā. Projektu konkurss iedalīts šādās jomās   Lasīt vairāk »
  • publicēts: 06.07.2015 - 12:58
 • NVO ilgtspējīgas attīstības indeksa rādītāji par 2014. gadu

  USAID from the american people mājaslapā ir ievietota apkopotā informācija par ilgtspējas indeksu Eiropā, ar kuru var iepazīties ikviens interesents. Apkopojumā ir atrodami arī Latvijas NVO ilgtspējīgas attīstības indeksa rādītāji par 2014. gadu. Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar USAID from the american people rīko indeksa vērtēšanas diskusijas   Lasīt vairāk »
  • publicēts: 06.07.2015 - 12:39
 • NVO fonda izveide

  28.05.2015. tika nosūtīta vēstule lēmumu pieņēmējiem ar aicinājumu izveidot NVO fondu 2016. gadu. Vēstulē tiek pausta pārliecība, ka tādas aktivitātes, kā NVO pārstāvju darbs nozaru ministriju un Ministru Kabineta veidotās darba grupās, atzinumu izstrāde un sniegšana par sabiedrībai nozīmīgām tēmām - izglītības, veselības, sociālās labklājības, dzimumu līdztiesības, korupcijas, atvērtas valsts pārvaldes, vides un citās jomās nebūs iespējama vai notiks būtiski samazinātā apjomā, ja steidzami netiks izveidots NVO fonds   Lasīt vairāk »
  • publicēts: 06.07.2015 - 12:38
 • Trešo valstu pilsoņu portrets Latvijā

        29.06.2015. Latvijas Pilsoniskā alianse piedalījās Sabiedrības integrācijas fonda un pētījuma „Trešo valstu pilsoņu portrets Latvijā" autoru kolektīva rīkotajā pētījuma rezultātu prezentācijā. Pētījuma mērķis ir trešo valstu pilsoņu integrācijas iespēju novērtēšana un problēmu identificēšana, nosakot nepieciešamos uzlabojumus integrācijas politikas efektīvai īstenošanai. Pētījuma ietvaros ir veikta apjomīga trešo valstu pilsoņu aptauja, kā arī ārvalstnieku investoru padziļinātās intervijas   Lasīt vairāk »
  • publicēts: 06.07.2015 - 12:36
 • Piesakies projektam “Urbānā skatuve”!

  Piesakies projektam “Urbānā skatuve”!
  Biedrības homo ecos: projekta “Urbānā skatuve” mērķis ir informēt sabiedrību par vides aizsardzības problēmām un kliedēt maldīgos priekšstatus saistībā ar tiem, izmantojot neparastu māksliniecisku metodi: neredzamo teātri! Apgūstot gan aktiermeistarības, gan improvizēšanas prasmes, projekta dalībnieki, nelielās grupās, publiskās vietās, izspēlēs dažādas ainiņas, kas skar vides aizsardzības tēmas   Lasīt vairāk »
  • publicēts: 06.07.2015 - 11:41
 • Atbalsts sistēmas uzlabošanai romu bērniem un jauniešiem

  Biedrība “Izglītības projekti”sadarbībā ar Izglītības iniciatīvas centru realizē projektu “Atbalsts sistēmas uzlabošanai romu bērniem un jauniešiem”. Projekta mērķis ir sekmēt romu bērnu un jauniešu iekļaušanu izglītības sistēmā un darba tirgū, un viņu ģimeņu integrāciju sabiedrībā, veicinot sadarbību un starpkultūru dialogu sociālo atšķirību samazināšanai   Lasīt vairāk »
  • publicēts: 06.07.2015 - 11:40
 • Vai vēlies uzzināt par migrantu dzīvi Latvijā? 

  15.07.2015. Projekts „Migrantu balss” prezentēs mājās lapu voiceofmigrants.eu, kurš ir tapis sadarbībā ar organizācijām PROVIDUS un „Patvērums „Drošā Māja””. Līdz šim projekts ir apvienojis 8 blogerus, kuri ir dalījušies ar saviem stāstiem par dzīvi Latvijā. Viņu starpā ir mūziķi, studenti, skolotāji un arī latviešu diasporas pārstāvji. Cilvēki, kuri piedalījās mājas lapas satura veidošanā, Latvijā ir ieradušies no Ukrainas, Moldovas, Krievijas, Ķīnas un Kirgiztānas Lasīt vairāk »
  • publicēts: 06.07.2015 - 11:34