Latvijas pilsoniskā aliance
 • Latvijā ir ielikti izturīgi pamati veiksmīgai prezidentūras norisei

  Latvijā ir ielikti izturīgi pamati veiksmīgai prezidentūras norisei
  Divu dienu laikā (15. - 16. aprīlis) Latvijas NVO vadītāji tikās ar vairāku organizāciju un institūciju pārstāvjiem, kuri dalījās ar pieredzi, kopīgi plānojot un rīkojot pasākumus ES prezidentūras laikā (no 2013. gada 2. jūlija līdz 31.decembrim). Būtiskākais trūkums, ko akcentēja Lietuvas NVO pārstāvji, prezidentūras aktivitātes un pasākumi tika definēti un rīkoti bez konsultācijām ar sabiedrību un pasākumu īstenošanā galvenokārt tika iesaistīti sociālie partneri un profesionāļu asociācijas. Tiekoties Latvijas un Lietuvas nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvjiem, tika iegūta pārliecība, ka Latvija jau tagad ir soli priekšā Lietuvai Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.04.2014 - 12:20
 • Meklējam finanšu stratēģijas veidotāju

  Meklējam finanšu stratēģijas veidotāju
  Lai stiprinātu biedrības kapacitāti, eLPA meklē konsultantu, kas organizācijai izveidotu finanšu stratēģiju nākamajiem trīs gadiem (2015. – 2018. gadam). Finanšu stratēģija būs dokuments, kas ļaus biedrībai mērķtiecīgi strādāt, lai sekmīgi piesaistītu finansējumu eLPA statūtos minēto mērķu sasniegšanai. Finanšu stratēģija veidojama saskaņā ar eLPA statūtiem un organizācijas darbības stratēģiju 2011.-2015.gadam, kā arī ņemot vērā biedrības finanšu stratēģiju 2007.-2009. gadam. Finanšu stratēģija ietvars: Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.04.2014 - 12:19
 • Ikgadējā diskusijā par Latvijai aktuālajiem cilvēktiesību jautājumiem

  30.04.2014. Rīgas Juridiskā augstskola (RJA) sadarbībā ar Sorosa fondu – Latvija rīko ikgadējo diskusiju par Latvijai aktuālajiem cilvēktiesību jautājumiem. Diskusija notiks plkst. 9.30 – 15.00 (reģistrācija no 9.00) Strēlnieku ielā 4k-2, Sorosa auditorijā. Interesenti ir aicināti līdz 25. aprīlim reģistrēties dalībai internetā vai pa e-pastu office@rgsl.edu.lv. Kā katru gadu, diskusijas pirmā daļa tiks veltīta Latvijai aktuālo jaunāko nolēmumu Eiropas Cilvēktiesību tiesā apskatam. Diskusijā piedalīsies Dr. Ineta Ziemele, RJA profesore un Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnese, Dr. Mārtiņš Mits, RJA prorektors un Kristīne Līce, Ministru kabineta pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.04.2014 - 12:01
 • Noskaties „Apeirona” veidoto raidījumu „Trīs ceturtdaļas”

  Noskaties „Apeirona” veidoto raidījumu „Trīs ceturtdaļas”
  Jaunākais Invalīdu un viņu draugu apvienības „Apeirons” veidotais raidījums „Trīs ceturtdaļas” informē par valsts iestāžu pieejamību. Šoreiz – Latvijas Republikas Ārlietu ministrija. Protams, raidījumā arī citi interesanti temati. Ja Jums ir kādi ieteikumi turpmākiem raidījuma tematiem, droši raksiet uz video@apeirons.lv Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.04.2014 - 11:55
 • Gruntvig mācībās par lauku attīsību

  Martā piecas Latvijas pārstāves piedalījās Gruntvig mācībās Čehijā, ko organizēja Čehijas Lauku kopienu skolu nacionālais tīkls, lai apgūtu, kā ar formāliem un neformāliem izglītības pasākumiem veicināt lauku attīstību. Mācīties patiesi ir interesanti - tika gūta iedvesma, prieks, pamudinājums rīkoties, kā arī uzlabotas personiskās un profesionālās kompetences! Atziņas, pārdomas un ieteikumi no uzzinātā par vietējās identitātes un vērtību apzināšanu, kopienu stratēģijas plānošanas metodēm Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.04.2014 - 11:52
 • Jaunieši vēsta par vides problēmām un risinājumiem

  Jaunieši vēsta par vides problēmām un risinājumiem
  Šogad Jauno vides reportieru un Atkritumu samazināšanas kampaņas konkursā kopumā piedalījās 24 komandas, kas rakstīja, fotografēja un filmēja aktuālās vides problēmas savā apkārtnē un meklēja tām risinājumus. 11-14 gadu vecuma video kategorijā uzvarētāji ir Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas jaunieši, skolotāja Velta Gobiņa video. 15-18 gadu vecuma video kategorijā laurus plūca jaunieši no Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas  ar video “The lifetime of plastic bottle” Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.04.2014 - 11:51
 • Apstiprināta "Eiropa pilsoņiem" darba programma

  14.04.2014. ES padome apstiprināja ES programmas "Eiropa pilsoņiem" jauno darba programmu (2014-2020). Visu nepieciešamo dokumentāciju projekta iesniegšanai Izglītības, audiovizuālās jomas un kultūras izpildaģentūra (EACEA) plāno publicēt maija  mēneša sākumā. Tuvākais iespējamais projektu iesniegšanas termiņš varētu būt 4.jūnijs. Attiecināmais projektu ieviešanas periods tiks noteikts atkarībā no projektu iesniegšanas termiņa Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.04.2014 - 11:42
 • Praktiskā nodarbība „Kā sekot līdzi Eiropas Savienības likumiem?”

  24.04.2014. no plkst.16.00 līdz 18.00 ES mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, notiks praktiskā nodarbība „Kā sekot līdzi Eiropas Savienības likumiem?”. Pasākumā uzzināsiet, kur un kā meklēt ES atbildīgo institūciju pieņemtos un apspriešanā esošos juridiskos dokumentus – līgumus, nolīgumus, regulas, direktīvas, lēmumus u.c. Kā lasīt un orientēties šajos ES likumos? Vēl būs iespēja noskaidrot, kā Latvijas organizācijas un iestādes var izteikt savu viedokli, kritiku un ierosinājumus attiecībā uz ES likumdošanu. Kurā brīdī iespējams iejaukties un pie kā jāvēršas, lai panāktu vēlamās izmaiņas? Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.04.2014 - 11:41
 • Iespēja iesniegt EBD akreditācijas pieteikumus

  Iespēja iesniegt EBD akreditācijas pieteikumus
  Kopš 6. februāra organizācijām iespējams iesniegt akreditācijas pieteikumus, lai kļūtu par akreditētu Eiropas Brīvprātīgā darba organizāciju. Organizācijai, kura vēlas uzņemt vai nosūtīt brīvprātīgos un/vai koordinēt Eiropas Brīvprātīgā darba projektu, ir jābūt akreditētai programmas „Erasmus+” ietvaros. Lai saņemtu akreditāciju, organizācijai jāiepazīstas ar programmas „Erasmus+” vadlīnijām un tiešsaistē jāiesniedz akreditācijas pieteikuma veidlapa Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.04.2014 - 11:40
 • Aicina izteikt viedokli par izglītības kvalitāti savā pilsētā vai novadā

  „Vai mūsdienās skolai ir jāveicina katra bērna individuālā talanta attīstība?” un „Kāds bērnu skaits būtu optimāls vienā klasē? ” šie un citi jautājumi ir iekļauti biedrības „Latvijas vecāku kustība” izstrādātā anketā Latvijas vecākiem. Anketas izveidošanu mudinājusi aizvien pieaugošā vecāku interese par mūsdienu izglītības novitātēm, kā arī izpratnes veidošanās par ģimenes un skola sadarbības nepieciešamību. Tik pat svarīgi ir noskaidrot, kādas prasmes bērniem būtu jāapgūst skolā, kā arī izvērtēt, cik ļoti svarīgas vai mazsvarīgas bērna attīstībā ir dažādas norises skolas dzīvē Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.04.2014 - 11:37