Latvijas pilsoniskā aliance
 • Skatuves tērpu darināšana romu folkloras ansamblim AME-ROMA

  Skatuves tērpu darināšana romu folkloras ansamblim AME-ROMA
  Biedrība “Romu kultūras centrs” uzsāka „Latvijas Pilsoniskā Alianse” līdzfinansētā projekta „Skatuves tērpu darināšana romu folkloras ansamblim AME-ROMA” realizāciju. Projekta mērķis ir veicināt romu kultūras mantojuma saglabāšanu un tradīciju uzturēšanu, nodrošinot atbilstošu skatuves tērpu pieejamību romu folkloras ansamblim AME-ROMA, kas īpaši svarīgi ir šogad, kad no 18.-20. augustam Dzintaru koncertzālē, Jūrmalā norisināsies Starptautiskais Romu Kultūras festivāls, kas pulcēs vienuviet izcilākos romu mūziķus no vairāk nekā 15 pasaules valstīm, ieskaitot: Spāniju, Franciju, Itāliju, Čehiju, Rumāniju, Moldovu, Ukrainu, Krieviju, Lietuvu, Zviedriju, Norvēģiju, ASV, u.c. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 28.07.2016 - 14:16
 • Līvānu novada dome ir uzsākusi 5 daudzdzīvokļu ēku atjaunošanu

  Kopš pagājušā gada vasaras Līvānu novada dome ir uzsākusi darbu pie 5 daudzdzīvokļu ēku atjaunošanas pilotprojektu uzsākšanas, lai paātrinātu daudzdzīvokļu ēku atjaunošanas procesu Līvānu pašvaldībā. Šo projektu īstenošanā Līvānu novada dome sadarbojas ar biedrību „Ēku saglabāšanas un energotaupības birojs”. Pirmais seminārs iedzīvotāju informēšanai notika jau pagājušā gada 8. oktobrī. Taču, lai labāk izprastu daudzdzīvokļu ēkās dzīvojošo iedzīvotāju viedokli par mājas esošo stāvokli un par tās atjaunošanas procesu, šī gada maijā tika veikta iedzīvotāju aptauja Lasīt vairāk »
  • publicēts: 28.07.2016 - 14:14
 • Projekts My Kitchen is Your Kitchen! ir sācies

  Projekts My Kitchen is Your Kitchen! ir sācies
  Sociālās inovācijas centrs uzsāk projektu My Kitchen is Your Kitchen!, kura mēŗkis ir uzlabot integrāciju un toleranci starp projektā iesaistītajām valstīm, kā arī sniegt pozitīvu ieguldījumu jauniešu nodarbinātības veicināšanai. Jauniešu apmaiņas projekts ilgs sešas dienas, kuru laikā tiks realizētas aktivitātes kontekstā ar integrāciju, personisko un profesionālo pilnveidošanos, kultūras atšķirībām, izmantojot tradicionālo virtuvi un audiovizuālos rīkus rezultātu izplatīšanai. Apmācību laikā tiks izmantotas neformālās izglītības metodes, mācīšanās darot, lomu spēles, simulācijas, apaļie galdi un koplietošanas iespējas Lasīt vairāk »
  • publicēts: 28.07.2016 - 13:58
 • Noskaties sižetu par ĪLNP jauniešu projektu!

  Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) programmā „Pilsoniskās līdzdalības veicināšanas programma (atbalsta programma diasporas NVO darbības atbalstam)”. Atbalstīto projektu vidū bija arī Īrijas latviešu nacionālās padomes (ĪLNP) projekts “Šodien vidusskolēns, rīt students”. Tieši par šo ĪLNP projektu jūnijā tapa sižets, kuru televīzijas skatītāji LNT raidījumā “Attīstības kods” varēja noskatīties 9. jūlijā. Sižets tapa ar SIF finansiālu atbalstu. ĪLNP projektā “Šodien vidusskolēns, rīt students” varēja piedalīties vidusskolas (secondary school) vecuma jaunieši, no 28. marta līdz 1. aprīlim tikšanās notika Droghedā Lasīt vairāk »
  • publicēts: 28.07.2016 - 13:57
 • Piesakies dalībai LJP Vasaras akadēmijai

  Piesakies dalībai LJP Vasaras akadēmijai
  18.-21.08.2016. Latvijas Jaunatnes padome Vasaras akadēmija tiek organizēta ar mērķi iegūt jaunas zināšanas, attīstīt kādas noteiktas prasmes un veidot attieksmes. LJP Vasaras akadēmijas programma ir veidota atbilstoši jaunatnes politikas dienaskārtībai un daudzveidīgā programmā ikviens interesents varēs atrast sev ko noderīgu un dalīties savās zināšanās ar citiem. Par aktīvu dalību LJP Vasaras akadēmijas interaktīvās nodarbībās Lasīt vairāk »
  • publicēts: 28.07.2016 - 13:56
 • Izsludināta projekta ideju priekšatlase

  Kultūras ministrija (KM) izsludinājusi darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena „Vides aizsardzības un resursu izmantošanas efektivitāte” 5.5.1.specifiskā atbalsta mērķa „Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” (turpmāk – specifiskais atbalsts) projektu ideju priekšatlasi. Specifiskā atbalsta mērķis ir saglabāt, aizsargāt un attīstīt pašvaldību attīstības programmās balstītu nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, attīstīt esošās funkcijas un piedāvāt jaunradītus pakalpojumus kultūras un dabas mantojuma objektos, nodrošinot investīciju ilgtspēju Lasīt vairāk »
  • publicēts: 28.07.2016 - 13:55
 • Lielā izsole „Limbaži līksmo 793!”

  06.08.2016. plkst.11.00 Baumaņu Kārļa laukumā, Limbažu pilsētas svētku laikā, tiek rīkota Lielā izsole. Ikviens tiek aicināts atbalstīt izsoli, ziedojot kādu mantu, kas pašam nav vajadzīga, bet citam noderētu! Mantu kopā ar īsu aprakstu par tās izcelsmi, lietotāju vai pielietojumu, lūgums nodot Apsaimniekošanas nodaļā, Baumaņu Kārļa laukumā 1 līdz 5.augustam (ieskaitot). Iegūtie līdzekļi tiks izlietoti Limbažu pilsētas stacionārajām lielajām šūpolēm. Atgādinām, kad pagājušogad izsolē iegūtie līdzekļi - 629 eiro Lasīt vairāk »
  • publicēts: 28.07.2016 - 13:53
 • Strādniekiem/cēm Peru vajadzīgs Tavs atbalsts!

  Strādniekiem/cēm Peru vajadzīgs Tavs atbalsts!
  Peru kompānija TALSA, kas ražo dažādas ogas un sparģeļus Eiropas tirgum, šī gada februārī atlaida visus deviņus arodbiedrības SITETSA (Sindicato De Trabajadores Empresa Talsa) izpildkomitejas locekļus. Atlaisti tika arī divi bijušie arodbiedrības biedri. SITETSA ģenerālsekretāre Santosa Selestina Karanza lūdz starptautisku atbalstu arodbiedrības prasībai, lai TALSA atjaunotu darbā netaisnīgi atlaistos darbiniekus. Zaļā brīvība kopā ar kampaņas “Izvēlos godīgus augļus!” partneriem aicina nosūtīt e-pastu TALSA ģenerāldirektoram un pieprasīt atjaunot darbā atlaistos strādniekus! Lasīt vairāk »
  • publicēts: 28.07.2016 - 13:52
 • Jūlijā jaunieši iesaistās desmit brīvprātīgā darbos

  Jūlijā jaunieši iesaistās desmit brīvprātīgā darbos
  Projekta "Brīvprātība Latvijas simtgadei" ietvaros jaunieši un viņu atbalsta personas, kā arī NVO brīvprātīgie, jūlijā kopā veikc desmit brīvprātīgā darbus astoņās dažādās jomās. Kopā 40 dalībnieki jūlijā brīvprātīgā darbā ieguldīs ap 1200 stundas, katrs 30 stundas dāvājot Latvijai. Pirmie no brīvprātīgā darbiem jau notikuši. Aprūpes mājā "Ciāna", kopīgi ar sirmgalvjiem, kuri ir teju mūsu Latvijas gadu skaitā, jaunieši veidoja patriotiskas un vasaras košuma glezniņas no koku lapām, kā arī iepazīstināja ar faktu, ka gaidām Latvijas simtgadi. Brīvprātīgā darbs tika iepazīts arī  Dzīvnieku patversmē "Labās mājas", sociālizējot un pie uzmanības pieradinot mazos kaķēnus, kuri atrasti māju pagrabos un pagalmos Lasīt vairāk »
  • publicēts: 28.07.2016 - 13:51
 • LĀZA stipendiāti - jūs esat mums svarīgi!

  LĀZA stipendiāti - jūs esat mums svarīgi!
  26.07.2016. Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā svinīgi tika pasniegtas Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijas Latvijas medicīnas augstskolu studentiem 5000 USD apjomā. Jūs esat mums svarīgi – teica Veselības ministrijas valsts sekretāra vietniece Egita Pole, sveicot astoņus topošos un jaunos ārstus, un mudināja neaizmirst tās laba ārsta pamatgudrības, ko savulaik mācīja profesors Ilmārs Lazovskis – runāt ar pacientu, dzirdēt viņu un vienmēr palīdzēt ar savu padomu Lasīt vairāk »
  • publicēts: 28.07.2016 - 13:49