Latvijas pilsoniskā aliance
 • Nevalstisko organizāciju pārstāvji iepazīst Baltijas jūras stratēģiju

  Nevalstisko organizāciju pārstāvji iepazīst Baltijas jūras stratēģiju
  Biedrība Latvijas Pilsoniskā alianse (eLPA) Jūrmalā no 15.jūnija līdz 17.jūnijam organizēja tikšanos ar Baltijas jūras, Melnās jūras un Donavas upes baseina reģiona nevalstiskajām organizācijām (NVO), lai izstrādātu stratēģisku komunikācijas dokumentu par trīs ES reģionu organizētās pilsoniskās sabiedrības sadarbību ar mērķi stiprināt cilvēka dzīves kvalitātes uzlabošanu katrā no tiem Lasīt vairāk »
  • publicēts: 29.06.2015 - 14:21
 • eLPA piedalīsies- sarunu festivālā LAMPA

  eLPA piedalīsies- sarunu festivālā LAMPA
  03.07.2015. Cēsu Pils parkā norisināsies sarunu festivāls LAMPA. Sarunu festivāls, kādi pēdējo gadu laikā jau kļuvuši par jaunu tradīciju Ziemeļvalstīs, tiek rīkots ar mērķi radīt platformu, kas veicina sabiedrības iesaistīšanos sabiedriskajos un pilsoniskajos procesos, tādējādi stiprinot Latvijas kā demokrātiskas valsts attīstību. Līdzās dažādu žanru un tēmu sarunām, festivālā būs iespēja piedzīvot arī unikālus kultūras notikumus, piemēram, šobrīd aktuālāko režisoru īpaši festivālam radītas teātra spēles un instalācijas Lasīt vairāk »
  • publicēts: 29.06.2015 - 14:09
 • Līderu vasaras akadēmija NOZĪME! BŪTĪBA! ATSPULGS!

  Līderu vasaras akadēmija NOZĪME! BŪTĪBA! ATSPULGS!
   22.07.2013.-24.07.2015, Viesu namā „Mauriņi”, Allažu pagastā, Siguldas novadā biedrība „Latvijas Pilsoniskā alianse” (eLPA) jau devīto gadu aicina Tevi piedalīties vasaras akadēmijā nevalstisko organizāciju pārstāvjiem! Šogad eLPA nolēmusi pievērst uzmanību tam, kā uzlabot mūsu pašu darba kvalitāti, kā uzvesties un rīkoties tā, lai mūsu darbs prasītu mazāk resursu, bet tam būtu labāks iznākums, kā arī tam, kā labāk pastāstīt par saviem labajiem darbiem. Mums ir tas gods ielūgt Tevi uz šo pasākumu un mēs esam pārliecināti, ka ikviens no mums būs ieguvējs   Lasīt vairāk »
  • publicēts: 29.06.2015 - 14:06
 • eLPA izsludina projektu konkursu "Rīgas reģiona NVO izaugsmei un attīstībai"

  eLPA izsludina projektu konkursu "Rīgas reģiona NVO izaugsmei un attīstībai"
  Biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” ar prieku izsludina projektu konkursu, kura ietvaros plānots piešķirt finansējumu biedrībām un nodibinājumiem, kuru juridiskā adrese un darbības vieta ir Rīgas plānošanas reģionā. Konkursa mērķis ir veicināt Rīgas plānošanas reģionā pilsoniskās sabiedrības iniciatīvas, iedzīvotāju līdzdalību un starpkultūru dialogu, tai skaitā mazākumtautību NVO darbu un uzlabot romu integrāciju sabiedrībā. Projektu konkurss iedalīts šādās jomās   Lasīt vairāk »
  • publicēts: 29.06.2015 - 14:03
 • Parakstīties par NVO fonda izveidi var līdz jūlija beigām!

  Latvijas Pilsoniskā alianse aicina nepalikt vienaldzīgiem, bet rakstīt uz e-pastu alianse@nvo.lv un paust savu vēlmi pievienoties vēstules parakstītājiem. 28.05.2015. tika nosūtīta vēstule lēmumu pieņēmējiem ar aicinājumu izveidot NVO fondu 2016. gadu. Vēstulē tiek pausta pārliecība, ka tādas aktivitātes, kā NVO pārstāvju darbs nozaru ministriju un Ministru Kabineta veidotās darba grupās, atzinumu izstrāde un sniegšana par sabiedrībai nozīmīgām tēmām   Lasīt vairāk »
  • publicēts: 29.06.2015 - 13:58
 • Latvijas Disleksijas biedrības vecāki viesojas Itālijā

  Maija beigās seši Latvijas Disleksijas biedrības pārstāvji – pieci no tiem bērnu, kuriem ir disleksija, vecāki – apmeklēja Katanzaro (Catanzaro) pilsētu pašos Itālijas dienvidos, lai piedalītos pēdējā partneru sanāksmē Grundtvig partnerības projektā “Empowering Parents for Support of Their Children with Dyslexia”   Lasīt vairāk »
  • publicēts: 29.06.2015 - 13:56
 • Pirmie piejūras atkritumu monitoringu rezultāti 

  Pirmie piejūras atkritumu monitoringu rezultāti 
   Vides izglītības fonda īstenotās kampaņas “Mana jūra” ekspedīcija 18.jūnijā sasniegusi Rīgu, kur arī paziņoti pirmie atkritumu monitoringa rezultāti. Ekspedīcija norit jau ceturto gadu pēc kārtas, un šogad atkritumu monitoringi līdz 18.jūnijam veikti jau 27 vietās, bet kopumā paredzēts apsekot 41 pludmali. Manāma satraucoša tendence palielināties tieši plastmasas atkritumu īpatsvaram. Visvairāk atrasti plastmasas virvju pavedieni, plastmasas maisiņi, pudeļu vāciņi un korķi, kā arī neidentificējami plastmasas gabali.   Lasīt vairāk »
  • publicēts: 29.06.2015 - 13:52
 • Seminārs par ES medikamentu politiku un zāļu pieejamību 7.jūlijā

  Pacientu un pilsoniskās sabiedrības NVO tiek aicinātas uz starptautiskas organizācijas Health Action International un biedrības "Veselības projekti Latvijai" organizētu semināru par ES medikamentu politiku un zāļu pieejamības problēmām. Šī semināra laikā mēģināsim rast atbildes, kā varētu uzlabot zāļu pieejamību gan nacionālā, gan Eiropas līmenī. Semināra darba valoda būs angļu (bez tulkojuma)   Lasīt vairāk »
  • publicēts: 29.06.2015 - 13:51
 • Piesakies starptautiskai apmācībai projektā “Decarbonize our Future!”

  Piesakies starptautiskai apmācībai projektā “Decarbonize our Future!”
  24.08.-30.08.2015. Liepupes pagastā, Salacgrīvas novadā homo ecos: aicina uz apmācībām “Decarbonize our Future!”. Piedalies neformālās izglītības apmācībā par to, kā padarīt pasākumus videi draudzīgākus, un kopā ar citiem Latvijas, Dānijas un Baltkrievijas jauniešiem izmēģināt un eksperimentēt ar un par dažādām tēmām, kas tiks iekļautas videi draudzīgu pasākumu vadlīnijās, kas būs lielisks palīgs ikvienai organizācijai un pasākumu organizatoriem uzlabot pasākumu kvalitāti, padarot tos videi draudzīgākus   Lasīt vairāk »
  • publicēts: 29.06.2015 - 13:50
 • Disleksijas biedrības pārstāvji piedalās Ministru kabineta sēdē par IAP Rīcības plānu

  09.06.2015. Latvijas Disleksijas biedrības (LDB) pārstāves Eva Birzniece un Ingūna Kronberga piedalījās Ministru kabineta (MK) sēdē, kurā apstiprināšanai tika virzīts Izglītības attīstības pamatnostādņu 2014-2020.gadam īstenošanas plāns 2015. – 2017.gadam. LDB uzturēja vairākus ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) starpinstitūciju sanāksmē nesaskaņotos viedokļus. Pirmais un pats būtiskākais ir IZM atteikšanās sākt veidot tiesisko regulējumu, lai speciālās izglītības pakalpojums tiktu nodrošināts vienādi katram skolēnam, kuram ir konstatētas kādas speciālās vajadzības, ne tikai tiem skolēniem, kuru tiek institucionalizēti – tiek ievietoti speciālajās skolās un klasēs Lasīt vairāk »
  • publicēts: 29.06.2015 - 13:48