Latvijas pilsoniskā aliance
 • Rīgas reģiona NVO centru pieredzes apmaiņas konference

  Rīgas reģiona NVO centru pieredzes apmaiņas konference
  31.05.2017. NVO namā (Rīgā, Ieriķu ielā 43A) no plkst. 12.00 līdz 15.30 notiks Rīgas reģiona NVO centru pieredzes apmaiņas konference. Konferencē tiksies Rīgas, Jūrmalas, Tukuma, Limbažu, Ogres pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvji, lai dalītos pieredzē un labajā praksē par nevalstiskā sektora un pašvaldību sadarbības modeļiem, kopīgi īstenotajiem pasākumiem un  šādas partnerības stiprināšanu Rīgas reģionā. Biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” direktora pienākumu izpildītāja Kristīne Zonberga raksturos Rīgas reģiona nevalstisko organizāciju portretu Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.05.2017 - 13:00
 • Vēl tikai šodien piesakies dalībai Saeimas un NVO forumā

  Vēl tikai šodien piesakies dalībai Saeimas un NVO forumā
  26.05.2017. notiks Saeimas un nevalstisko organizāciju (NVO) forums, kurš ikgadus notiek jau kopš 2006. gada un ir satikšanās vieta NVO un Saeimas deputātiem un ierēdņiem. Forumu atklās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, tāpat dalībniekus uzrunās arī nodibinājuma “Valmieras novada fonds” valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš.  Ar foruma programmu var iepazīties šeit. Foruma darbs plānots trīs paralēlās sesijās: par jauno nodokļu politiku un tās ietekmi uz sabiedrību, par demokrātijas un drošības stiprināšanu Latvijā, par sabiedrības līdzdalību lēmumu pieņemšanā Eiropas Savienībā (ES) Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.05.2017 - 12:39
 • Aicinām uz “Biedrību un nodibinājumu branču”!

  Aicinām uz “Biedrību un nodibinājumu branču”!
  07.06.2017. biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” (turpmāk – eLPA) organizē pasākumu “Biedrību un nodibinājumu brančs”, kas ir turpinājums pagājušā gadā iesāktajai iniciatīvai, kuras mērķis ir veicināt starpnozaru sadarbību, lai panāktu, ka nevalstiskais sektors, sadarbībā ar biznesa sektoru, kopīgi risina sabiedrības izaicinājumus, īstenotu dažādu kopienu attīstības aktivitātes, kā arī tiktu veicināta ziedošanas kultūra Latvijā. Arī šogad eLPA “savedīs kopā” nevalstiskās organizācijas, pilsoņu iniciatīvas un uzņēmējus, lai veicinātu starpnozaru diskusijas, tīklošanās aktivitātes un mācīšanos vienam no otra Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.05.2017 - 12:37
 • Maija Memoranda sēde

  24.05.2017. notiks ikmēneša Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes (Memoranda padomes) sēde, kuras dienaskārtībā ir atkārtoti iekļauts jautājums par Memoranda padomes deleģētu pārstāvju izvirzīšanas kārtību (t.sk. kritērijiem) dalībai dažādos sadarbības un uzraudzības mehānismos, kuru plānots sēdē apstiprināt. Tāpat Memoranda padomes sēdē tiks skatīti divi nevalstiskajam sektoram būtiski jautājumi: aktuālā informācija saistībā ar EEZ/NOR finanšu instrumenta plānošanu un Valsts pārvaldes pakalpojumu auditu Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.05.2017 - 12:35
 • UIN normas attiecībā uz atbalstu ziedotājiem

  22.05.2017. tiksies “ziedošanas darba grupa”, lai izstrādātu priekšlikumu kopumu uzņēmumu ienākuma nodokļa normām attiecībā uz atbalstu ziedotājiem. Finanšu ministrijas (FM) izstrādātais piedāvājums, lai gan formāli ietver ekonomisko stimulu uzņēmējiem ziedot, pēc nevalstisko organizāciju pārstāvju ieskata, tas nerada labvēlīgu tiesisko ietvaru ziedošanas kultūras veicināšanai Latvijā. Kā iepriekš informējām, reaģējot uz Finanšu ministrijas (FM) izstrādāto priekšlikumu kopumu attiecībā uz jauno nodokļu politiku, kas ietekmēs arī nevalstiskā sektora iespējas piesaistīt ziedojumus, biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” izveidoja nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvju darba grupu Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.05.2017 - 12:33
 • Jurista padoms, kā izveidot biedrību

  Sākot ar 10.04.2016. aptuveni divas reizes mēnesī  biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” publicē Jurista padomu, kurā tiek skaidroti nevalstiskajām organizācijām un pilsoniskiem aktīvistiem biedrību un nodibinājumu juridiskie aspekti. Trešais Jurista padoms veltīts tam, kā ierakstīt biedrību Biedrību un nodibinājumu reģistrā. Ar Jurista padomu var iepazīties šeit Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.05.2017 - 12:32
 • Dažādie risinājumi līdzīgiem izaicinājumiem

  Dažādie risinājumi līdzīgiem izaicinājumiem
  18.-20.05.2017. Keifjavīkā, Islandē notika 15. Baltijas jūras reģiona NVO forums, kurā piedalījās organizācijas no visa Baltijas jūras reģiona, arī biedrības „Latvijas Pilsoniskā alianse“ pārstāve Anita Īvāne. Foruma tēmas šogad bija  Demokrātija - Vienlīdzība – Bērni. Islandes NVO un valdības institūciju pārstāvji plaši iepazīstināja ar Islandes pieredz un labo praksi tematiskajos jautājumos. Šogad forums pulcināja aptuveni 50 dalībnieku no visām Baltijas reģiona valstīm. Pirmajā sesijā par Demokrātiju dalībnieki guva ieskatu par demokrātijas attīstību Islandē un par globālajām populisma tendencēm Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.05.2017 - 12:00
 • Praktiskais papīru darbs, kuru veic ikviena NVO

  Pilnā sparā norit biedrības „Latvijas Pilsoniskā alianse” (eLPA) apmācību cikla „NVO – tava darba vieta” lekcijas. Pagājušajā nedēļā lekciju tēmas bija ļoti praktiskas - NVO lietvedība un grāmatvedība, kas radīja ne mazums jautājumu un atklāsmju. Dalībnieki ne tikai iepazinās ar likumisko ietvaru, bet arī veica praktiskus uzdevumus un  saņēma dažādus dokumentu paraugus, kuri varētu noderēt turpmākajā darbībā. Šonedēļ būs lekcija par NVO publicitāti un rīkiem, lekcijā tiks runāts par to, kāpēc ir svarīgi stāstīt par savu darbu un kā panāk savas organizācijas darbību redzamu citiem Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.05.2017 - 11:58
 • Nāc kaimiņos eLPA

  Nāc kaimiņos eLPA
  Mēs piedāvājam iespēju izīrēt 3 darba vietas savā mājīgajā ofisā! Tā kā mūsu birojs atrodas Rīgas centrā – Ģertrūdes ielā, tad tā var būt lieliska satikšanās vieta!  Piedāvājam pilnībā aprīkotu biroja darba vietu: galds, krēsls, dokumentu plaukts, interneta pieslēgumu, printeris, kopētājs, fakss; sanāksmju telpa ar aprīkojumu līdz 25 cilvēkiem (galds, krēsli, tāfele); virtuve (ledusskapis, mikroviļņu krāsns) un sanitārais mezgls; IT speciālista pakalpojumi; apkopējas pakalpojumi; ārdurvju koda atslēga Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.05.2017 - 11:57
 • Izsludina jaunos projekta “Ēdam atbildīgi!” dalībniekus

  Noslēgusies pieteikšanās Vides izglītības fonda rīkotajam konkursam, kura ietvaros Ekoskolas varēja pieteikties dalībai projektā  “Ēdam atbildīgi!”. Lai iegūtu apstiprinājumu, Ekoskolām bija jāapraksta sava līdzšinējā pieredze, strādājot ar pārtikas un atbildīga patēriņa tēmu. Projektam “Ēdam atbildīgi!” šis būs noslēdzošais trešais norises gads, tā ietvaros Ekoskolas gūst finansiālu atbalstu no Eiropas Savienības, lai rīkotu virkni aktivitāšu, kas teorētiski un praktiski izglīto gan bērnus, gan viņu vecākus, gan skolotājus un kopumā plašāku sabiedrību Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.05.2017 - 11:55