Latvijas pilsoniskā aliance
  • Ekspertu konsultācija risinājumiem bēgļu uzņemšanai un iekļaušanai Latvijas sabiedrībā

    Ekspertu konsultācija risinājumiem bēgļu uzņemšanai un iekļaušanai Latvijas sabiedrībā
    17.10.2016. ES mājā norisinājās “Ekspertu konsultācijā risinājumiem bēgļu uzņemšanai un iekļaušanai Latvijas sabiedrībā”, kuru organizēja Kanādas vēstniecība Latvijā, sadarbībā ar biedrību “Latvijas Pilsoniskā alianse”. Konsultācija notika gandrīz gadu vēlāk, pēc pasākuma 2015.gada 26.oktobrī “Pilsoniskās sabiedrības, biedrību un nodibinājumu, aktīvu cilvēku konsultāciju risinājumiem bēgļu uzņemšanas jautājumu koordinēšanai Latvijā”, kurā tika galvenokārt identificēta pastāvošā problemātika un kā to varētu novērst tādās jomās, kā politikas iniciatīvas, sociālā palīdzība, juridiskais atbalsts, nodarbinātība un izglītība, sabiedrības izpratne, veselība un bērni Lasīt vairāk »
    • publicēts: 24.10.2016 - 13:48
  • Pierezervē datumu! Rīdzinieku forums “Rīga Dimd” notiks 30.novembrī!

    Pierezervē datumu! Rīdzinieku forums “Rīga Dimd” notiks 30.novembrī!
    30.11.2016. norisināsies jau septītais Rīgas iedzīvotāju forums “Rīga dimd – iedzīvotāji runā, domā, dara!”  Šogad foruma darb-darbnīcās izvirzītas aktuālas tēmas, kas saistītas ar Latvijas valsts simtgades sagaidīšanu, kur viens no būtiskākajiem aspektiem ir pašu iedzīvotāju aktīva līdzdalība un iesaistīšanās. Iedzīvotājiem, nevalstisko organizāciju, uzņēmēju un pašvaldību pārstāvjiem būs iespēja darboties šādās darb-darbnīcās: Piederīgā Rīga – jeb darb-darbnīca par apkaimju kustībām. Būs iespēju uzzināt par iespējām līdzdarboties savā apkaimē šodien un sagaidot Latvijas valsts 100-gadi, kā īstenot savas idejas un kur saņemt atbalstu, kā arī iepazīsties ar jau esošo apkaimju aktīvistu labajiem darbiem Lasīt vairāk »
    • publicēts: 24.10.2016 - 13:18
  • Notiks Memoranda sadarbības padomes sēdē

    26.10.2016. plkst.11:00 Ministru kabineta Zaļajā zālē notiks ikmēneša Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes sēdē. Darba kārtībā būs Valsts kancelejas ziņojums par aktuālo saistībā ar Latvijas Otrā nacionālā rīcības plāna vidusposma izvērtējumu, kā arī  memoranda padomes 2016. gada darba plāna izpildes apkopojums. Tāpat klātesošie tiks iepazīstināti ar Labklājības ministrijas prezentāciju "Minimālais valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu objekts" Lasīt vairāk »
    • publicēts: 24.10.2016 - 13:17
  • Kampaņas “Mazais pilsonis” ietvaros skolēni dodas uz dzīvnieku patversmēm

    Kampaņas “Mazais pilsonis” ietvaros skolēni dodas uz dzīvnieku patversmēm
    Līdz rudens brīvlaikam Rīgas skolu skolēni, pie kuriem viesojās kampaņas “Mazais pilsonis” pārstāvji, centīgi īstenoja dažādas pilsoniskās aktivitātes. Biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” organizētajā kampaņā daudzas Rīgas skolu klases izlēma doties uz dzīvnieku patversmēm, lai iepriecinātu mazos mīluļus. 13.10.2016. Rīgas 25. vidusskolas 8.c klase īstenoja pilsonisko aktivitāti – apmeklējot dzīvnieku patversmi “Mežavairogi”, dāvanā aizvedot divus lielus maisus ar sauso kaķu barību un suņu pastaigu siksnu. Klase izveda pastaigā vairākus suņus, kā arī palīdzēja iztīrīt patversmes voljērus. Skolēni pauž gandarījumu par paveikto un plāno atkārtoti apmeklēt dzīvnieku patversmi, kā arī iesaka to darīt citiem Lasīt vairāk »
    • publicēts: 24.10.2016 - 13:15
  • Iedvesmotāji ceturtajā sarunu cikla pasākumā „Ideja. Iniciatīva. Rīcība.”

    Iedvesmotāji ceturtajā sarunu cikla pasākumā „Ideja. Iniciatīva. Rīcība.”
    Oktobrī katru otrdienu Kalnciema kvartāla Izstāžu zālē notiek onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības „Dzīvības koks” organizēts iedvesmojošo sarunu cikls. Tā ceturtajā un noslēdzošajā pasākumā, kas notiks 25. oktobrī no plkst. 16:00 līdz 18:00, ar savu dzīves pieredzi dalīsies biedrības „Rozā vilciena labdarības fonds” izveidotāja un vadītāja Zinta Uskale un akcijas 28-28-28 idejas autors un izpildītājs Dins Vecāns. Zinta Uskale ir krūts vēža paciente, kura akūtā ārstēšanas posma laikā sapratusi, ka Latvijā onkoloģiskiem pacientiem no valsts netiek nodrošināts pietiekams psiholoģiskais atbalsts, lai spētu tikt galā ar pastāvošajām baiļu sajūtām, neziņu un šoku, ko izraisījusi šī diagnoze Lasīt vairāk »
    • publicēts: 24.10.2016 - 13:13
  • Pirmais atzinums EESLK

    19.-20.10.2016. notika kārtējā Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas 520. Plenārsesija, kuras ietvaros tika apstiprināts pirmais Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijas (LPIAA) pārstāves, Baibas Miltovičas (III gr.-LV) sagatavotais atzinums Komisijas paziņojumam Eiropas Parlamentam, Padomei, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejai un Reģionu komitejai par “ES siltumapgādes un aukstumapgādes stratēģiju” [COM(2016) 51 final]. Stratēģija koncentrējas uz siltumapgādi un aukstumapgādi, kas ikdienā ietekmē visus ES iedzīvotājus. Šī visaptverošā ES stratēģija ir ārkārtīgi vērienīga. Tas nozīmē, ka ES klimata un enerģētikas mērķu sasniegšana būs lielā mērā atkarīga no šīs stratēģijas efektīvas un konsekventas īstenošanas dalībvalstu līmenī Lasīt vairāk »
    • publicēts: 24.10.2016 - 12:55
  • Kā pašvaldību dzīvē iesaistīt cilvēkus bez Latvijas pilsonības?

    27.10.2016. plkst. 16:00-18:00 biedrībai “Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS” organizēs diskusiju par  - Kā pašvaldību dzīvē iesaistīt cilvēkus bez Latvijas pilsonības? Diskusijā tiks aptevrts plašs tematiskais loks: sākot ar pieredzes stāstiem par sadzīvisku saskarsmi ar pašvaldību un beidzot ar iespējām vēlēt pašvaldību domes. Ņemot vērā to, ka Latvijas pilsoņiem 2017.gadā būs iespēja lemt par savu pašvaldību darbu, piedaloties pašvaldību vēlēšanās, vēlamies diskutēt par cilvēku, kuriem nav Latvijas pilsonības, zināšanu un spēju izmantošanu pašvaldību dzīvē. Lai pieteiktu dalību diskusijā, lūdzam aizpildīt formu Lasīt vairāk »
    • publicēts: 24.10.2016 - 12:50
  • Izsludināts projektu konkurss Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmā

    Izsludināts projektu konkurss Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmā
    Izsludināts pirmais projektu pieteikumu konkurss Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma Eiropas kaimiņattiecību instrumenta ietvaros 2014.-2020.gadam. Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2016.gada 20.decembris. Konkursā ir sagaidāmi projektu pieteikumi, kas atbilst šādiem tematiskajiem mērķiem: 1. Sociālās iekļaušanas veicināšana un cīņa pret nabadzību; 2. Atbalsts labai vietējai un reģionālajai pārvaldei; 3. Vietējās kultūras veicināšana un vēsturiskā mantojuma saglabāšana Lasīt vairāk »
    • publicēts: 24.10.2016 - 12:48
  • Apstiprina Ministru kabineta balvas 2016. gada laureātus

    18.10.2016. valdība atbalstīja Ministru kabineta balvas piešķiršanu sešām izcilām personībām par nozīmīgiem nopelniem demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts attīstībā, saimnieciskajā un sabiedriskajā darbībā. Ministru kabineta balva ir augstākais Latvijas valdības apbalvojums; šogad to pasniegs 21. reizi. Ministru kabineta balvas laureāti svinīgā ceremonijā saņems Ministru kabineta Goda diplomu, Ministru kabineta balvas krūšu nozīmīti un naudas balvu 7115 eiro apmērā. Ministru kabineta balvas pasniegšanas ceremonija notiks trešdien, 16.novembrī, pulksten 19.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” Lasīt vairāk »
    • publicēts: 24.10.2016 - 12:47
  • SIF atsāk projektu iesniegumu pieņemšanu „NVO līdzfinansējuma programmas” ietvaros

    Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) atsāk projektu iesniegumu pieņemšanu valsts budžeta finansētās programmas „NVO līdzfinansējuma programma" ietvaros.  Programmas mērķis veicināt Latvijas nevalstisko organizāciju līdzdalību starptautisku finansētāju atbalstītu projektu īstenošanā, kas vērsti uz sabiedrības integrāciju un pilsoniskas sabiedrības attīstību.Programmas ietvaros tiks piešķirts līdzfinansējums Latvijas nevalstisko organizāciju līdzdalībai starptautiskos vai vietējos projektu konkursos, kurus organizē Eiropas Komisija, starptautiskas organizācijas vai ārvalstu fondi Lasīt vairāk »
    • publicēts: 24.10.2016 - 12:46