Latvijas pilsoniskā aliance
 • NVO aicina VID ievērot sniegto likuma interpretāciju

  NVO aicina VID ievērot sniegto likuma interpretāciju
  18.01.2017. biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” (eLPA) padome nosūtīja Valsts ieņēmumu dienestam (VID) vēstuli ar aicinājumu turpmāk, vērtējot biedrību un nodibinājumu saimniecisko darbību un ieņēmumu apjomu no saimnieciskās darbības attiecībā pret citiem ieņēmumu avotiem, ņemt vērā Saeimas Juridiskā biroja interpretāciju likuma “Biedrību un nodibinājumu likums” 7. panta pirmajai daļai. Nevalstiskās organizācijas (NVO) jau kopš Biedrību un nodibinājuma likuma stāšanās spēkā 2004.gadā, bet it īpaši 2016.gadā, saskaras ar nesaprotamu VID likuma normas interpretāciju attiecība pret NVO tiesībām veikt saimniecisko darbību, nosakot iestādes iekšējos metodiskos norādījumos Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.01.2017 - 15:27
 • Latvijas NVO labie darbi

  Biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” (eLPA) aicina organizāciju, kā arī aktīvos un atsaucīgos sabiedrības pārstāvjus sniegt savu skatījumu par to, ar ko Latvijas pilsoniskā sabiedrība var lepoties.  eLPA ir izveidojusi anketu, kuras mērķis ir apkopot Latvijas nevalstisko organizāciju paveiktos labos darbus, mazās un lielās uzvaras, kā arī izstrādātos informatīvos un izglītojošos materiālus. Apkopotie dati tiks izmantoti, lai popularizētu Latvijas pilsoniskās sabiedrības pienesumu sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanā un tautsaimniecības attīstībā. Lūgums anketu aizpildīt līdz 13.februārim Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.01.2017 - 15:25
 • Gada pārskatu iesniegšana tuvojas!

  Gada pārskatu iesniegšana tuvojas!
  Lai uzzinātu un papildinātu savas zināšanas par to, kādas izmaiņas ir grāmatvedības dokumentu kārtošanā 2017. gadā, kā arī saprast, kā veidot gada pārskatu, biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” organizē apmācību kursus. Šo kurus mērķis ir izglītot biedrību un nodibinājumu pārstāvjus, kā arī citus interesentus par aktuālajiem grāmatvedības jautājumiem. Ir izsludināta pieteikšanās uz: 02.02.2017. NVO Grāmatvedības dokumentācijas kārtošanas izmaiņas 2017. gadā; 06.02.2017. Biedrību un nodibinājumu gada pārskatu veidošana Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.01.2017 - 15:23
 • Svinēsim kopā Vispasaules Nevalstisko organizāciju dienu

  27.februārī visā pasaulē jau sesto gadu tiks atzīmēta Vispasaules Nevalstisko organizāciju (NVO) diena! Tā ir Latvijā radusies iniciatīva, kas tika aizsākta 2009. gadā un to iniciēja Mārcis Liors Skadmanis un biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” (eLPA). eLPA aicina 27.februārī Latvijas NVO, valsts pārvaldes un pašvaldības iestādes, kā arī pilsoniski aktīvus iedzīvotājus rīkot pasākumus, svinības un tikšanās, lai atzīmētu Vispasaules NVO dienu, tādējādi pierādot, ka tiem rūp un atbalsta pilsonisko sabiedrību un to aktivitāšu nozīmīgumu, kā arī uz brīdi apstāties no sava ikdienas skrējiena, uzslavēt pašām sevi par paveiktajiem nozīmīgajiem darbiem un atzīmēt Vispasaules NVO dienu Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.01.2017 - 15:20
 • Īstenots biedrības “Cita Rīga” projekts

  Īstenots biedrības “Cita Rīga” projekts
  Galvenais biedrības “Cita Rīga” projekta “… un tapa valsts…” mērķis bija nacionālās identitātes stiprināšana, kas vērsta uz Latvijas tradicionālās kultūras daudzveidīgu apguvi  un vienotas Latvijas vēstures izpratnes veidošanu. Viss, kas mums ir apkārt, ir “mūsu” pašu radīts - tā ir daļa no mums Latvijas nacionālo identitātes veido kopīgi, tā veidojas no visu skatupunkta kopskata un mijiedarbības. Nav vienas galvenās vērtības un pareizās tradīcijas, bet vērtības un tradīcijas citi cienīs tikai tad, ja uzklausīsim un respektēsim citus. Lai sasniegtu projekta mērķus, tika izveidotas trīs dažādas neformālas, atraktīvas neformālās izglītības programmas Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.01.2017 - 15:18
 • Mēs varam. Tu vari.

  Mēs varam. Tu vari.
  Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības “Dzīvības koks” Liepājas nodaļa ir sadarbības partneris jauniešu attīstības programmas “Go Beyond” sociālajam projektam, kas februārī paredz radošus atbalsta pasākumus onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem, kā arī informatīvas akcijas skolās. Pasākumi iecerēti, atzīmējot Pasaules Pretvēža dienu (4. februāris). Tās moto – “Mēs varam. Tu vari”, uzsverot dažādās iespējas, kā katrs viens un visi kopā var mazināt aizspriedumus un stereotipus, lai sabiedrības attieksme palīdzētu pacientiem un viņu tuviniekiem gan uzzinot diagnozi un ārstēšanās laikā, gan psihosociālās rehabilitācijas posmā. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.01.2017 - 14:31
 • Saeima pavirši vērtējusi priekšlikumus

  Saeima pavirši vērtējusi priekšlikumus 27,9 miljonu sadalei “Deputātu kvotās”. 2016.gada novembrī domnīca PROVIDUS un Sabiedrība par atklātību – Delna, turpinot Saeimas monitoringu, sekoja “deputātu kvotu” un Maksātnespējas likuma grozījumu izskatīšanai. “Deputātu kvotu” priekšlikumu izvērtēšanā Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā deputāti darbojās kā „balsošanas mašīnas”, pietiekami neiedziļinoties katra priekšlikuma lietderībā.  PROVIDUS un Delna vērš uzmanību, ka pilnvērtīgai Saeimas darba iepazīšanai, svarīgi dzirdēt diskusijas parlamenta komisijās, kuru sēžu ieraksti šobrīd nav brīvi pieejami sabiedrībai. Delna aicina parakstīties šeit par priekšlikumu publiskot Saeimas komisiju audio ierakstus. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.01.2017 - 14:29
 • Nominēta DOTS izrāde “Robežas”

  Nominēta DOTS izrāde “Robežas”
  Fonda atvērtai sabiedrība DOTS dokumentālā izrāde “Robežas” ir atzīta par vienu no spilgtākajiem notikumiem kultūrā un nominēta "Kilograms kultūras 2016" balvas ziemas balsojumam kategorijā “Pārsteigums”. Ikvienam ir iespēja piedalīties balsojumā šeit līdz 25.01.2017. un atbalstīt Fonda atvērtai sabiedrībai Dots un režisores Kristas Burānes radīto sajūtu piedzīvojumu. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.01.2017 - 14:27
 • Dziesmu un deju svētku deju apguves seminārs

  17.-19.02.2017. Dublinā, Īrijas latviešu nacionālā padome (ĪLNP) sadarbībā ar Latvijas nacionālo kultūras centru (LNKC) rīko XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku deju apguves semināru. Dublinas TDK “Karbunkulis” un Limerikas TDK “Nemiers” ir pieteikuši savu kopu dalību XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI deju svētkiem, kas notiks no 2018. gada 30.jūnija līdz 8.jūlijam. Īrijas dejotāji, tāpat kā visi Latvijas dejotāji, svētkiem gatavosies divus gadus un piedalīsies divās skatēs. Ārvalstu latviešu deju kopām skates notiek video formātā. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.01.2017 - 14:25
 • Meklē brīvprātīgo projektam Rumānijā

  Meklē brīvprātīgo projektam Rumānijā
  Biedrība “Jēkabpils NVO resursu centrs” aicina pieteikties jauniešus no 17 gadu vecuma Eiropas brīvprātīgā darba īstermiņa projektam Rumānijā laikā no 26. 06.-23.08. 2017. Plānots, ka Rumānijas projektā “To Get There TOGETHER” satiksies jaunieši no deviņām valstīm, tā mērķis ir nodrošināt izglītības iespējas dažāda vecuma un sociālā stāvokļa bērniem un jauniešiem. Projekta laikā Eiropas brīvprātīgie attīstīs gan sociālās, gan arī izglītības prasmes un kompetences. Tiks veicinātas dažādas prasmes un radošums, strādājot arī ar bērniem un jauniešiem, kuriem ir ierobežotas iespējas. Interesentiem rakstīt uz e-pastu nvoresursi@inbox.lv vai zvanīt uz tālruņa numuru 65220097 vai 26136812. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.01.2017 - 14:23