Latvijas pilsoniskā aliance
 • Rīgas reģiona grāmatzīme

  Iepazīsties ar biedrības “Latvijas Pilsoniskās alianses” veidoto Rīgas reģiona grāmatzīmi. Grāmatzīmē ir apkopota informācija par Rīgas plānošanas reģiona NVO un pašvaldības aktualitātēm. Daži no šīs nedēļas virsrakstiem: Sabiedriskais transports pēc pieprasījuma; Piesaki uzņēmumu, kurš nodarbina personu ar invaliditāti! Lasīt vairāk »
  • publicēts: 21.07.2014 - 15:23
 • Mēs esam RISINĀJUMS un IESPĒJA

  Mēs esam RISINĀJUMS un IESPĒJA
  Latvijas Kopienu Iniciatīvu fonda (LKIF) sadarbībā ar Latvijas Pilsonisko aliansi (eLPA) izsludina NVO iniciatīvu konkursu „Mēs esam RISINĀJUMS un IESPĒJA”. NVO iniciatīvu konkursa mērķis ir veicināt pilsoniskās sabiedrības iniciatīvu attīstību un iedzīvotāju līdzdalību, sniedzot atbalstu Rīgas plānošanas reģiona nevalstiskajām organizācijām un veicinot to savstarpēju sadarbību, kā arī atbalstīt reģiona mazākumtautību nevalstiskās organizācijas. Finansējumu var saņemt aktivitātēm sekojošās tematisku jomu prioritātēs Lasīt vairāk »
  • publicēts: 21.07.2014 - 15:11
 • Latvijas nacionālā pozīcija attiecībā uz notikumiem Ukrainā

  21.07.2014. eLPA piedalījās Saeimas Eiropas lietu komisijas sēdē, kurā Latvijas Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičš iepazīstināja klātesošos ar Latvijas nacionālo pozīciju ES Ārlietu padomē un ES Vispārējo lietu padomē attiecībā uz notikumiem Irākā un Ukrainā. Attiecībā uz pasažieru lidmašīnas “Malaysia Airlines” notriekšanu Ukrainā E.Rinkēvičš norādīja, ka Latvijas pozīcija un ES tālākā rīcība, tai skaitā sankcijas Krievijai lielā mērā noteiks šodienas notikumi – vai prokrieviskie separātisti nodrošinās neierobežotu piekļuvi Ukrainā notriektās lidmašīnas nokrišanas vietai. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 21.07.2014 - 15:06
 • Saruna par LKIF izsludināto konkursu NVO

  Saruna par LKIF izsludināto konkursu NVO
  22.07.2014. plkst. 12.00 notiks interaktīvā diskusija, ko organizē NVO TV. Pārraide būs par Latvijas Kopienu iniciatīvu fonda izsludināto konkursu nevalstiskajām organizācijām. Diskusija būs vērojama interneta vietnē www.nvotv.lv un tajā piedalīsies Latvijas Kopienu iniciatīvu fonda valdes priekšsēdētāja Liesma Ose. Projekta organizatori aicina visas ieinteresētās nevalstiskās organizācijas sūtīt ierosinājumus NVO TV, kādus aktuālos jautājumus un kādas tēmas būtu nepieciešams aktualizēt nākošajās pārraidēs. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 21.07.2014 - 14:40
 • 7. Latvijas Lauku kopienu spēles: sadarbības veidošana veiksmīgai nākotnes attīstībai

  Latvijas Lauku forums 18. un 19. jūlijā Druvienā, Gulbenes novadā organizēja lielāko Latvijas lauku kopienu sanākšanu šajā vasarā. Pasākuma laikā notika 7. Latvijas Kopienu spēles un seminārs par vietējās attīstības plānošanu, kurā piedalījās vairāk kā 100 dalībnieki no visiem Latvijas reģioniem, netradicionālā veidā parādot kopienas idejas būtību – ja cilvēks palīdz cilvēkam, būtiski uzlabojumi notiek arī sabiedrības līmenī Lasīt vairāk »
  • publicēts: 21.07.2014 - 14:39
 • Vājredzīgie seniori apgūst datorprasmes

  Latvijas Neredzīgo biedrības (LNB) Rīgas pilsētas organizācijas seniori pierāda, ka arī vājredzīgajiem senioriem ir iespējams apgūt datora un interneta lietošanu, un pirmo reizi piedalās Lattelecom sociālās atbildības iniciatīvas Pieslēdzies, Latvija! datorapmācībās. Seniori zināšanas apgūs ar programmu, kas brīvi pieejama lielākajai daļai datoru īpašnieku un lietotāju. Šobrīd Pieslēdzies, Latvija! apmācībām LNB Rīgas organizācijā pieteikušies jau gandrīz 40 seniori, un organizācija apmācībām Rīgā aicina pievienoties arī citus interesentus ar redzes traucējumiem Lasīt vairāk »
  • publicēts: 21.07.2014 - 14:38
 • EKO kosmētisko lietiņu veidošanas darbnīca

  EKO kosmētisko lietiņu veidošanas darbnīca
  24.07.2014. Biedrība “Homo ecos:” no plkst.15.00.-18.00. homo ecos: Zaļajā stāvā,  Ernestīnes iela 1 organizē eko kosmētisko lietiņu veidošanas darbnīcu. Šajā darbnīciņā varēsi uzzināt, kā mājas apstākļos “pagatavot” smaržīgāko un košāko vannas bumbu, pie tam pilnīgi ekoloģisku un Tavam ķermenim draudzīgu. Tāpat būs iespēja izbaudīt plašu aromātu buķeti, un savu mīļāko smaržu noķert aiz astes un atnest mājās Lasīt vairāk »
  • publicēts: 21.07.2014 - 14:37
 • Pirmo reizi Latvijā darbu uzsāk romu mediatori

  Pirmo reizi Latvijā darbu uzsāk romu mediatori
  Šī gada jūlijā Latvijas reģionos darbu uzsāk pieci romu mediatori. Romu mediatoru darbs ir Latvijai pilnīgi jauna iniciatīva, kas tiek īstenota Izglītības iniciatīvu centra (IIC)  projekta „Integrācijas inkubators romu bērnu un jauniešu atbalstam” ietvaros.Romu mediatori ir īpaši apmācīti romu kopienas pārstāvji, kuru darbības galvenais uzdevums ir veicināt saikni un sadarbību starp romu kopienu un dažādām pašvaldības un valsts  institūcijām, kā arī vietējo sabiedrību Lasīt vairāk »
  • publicēts: 21.07.2014 - 14:35
 • Balto stārķu ligzdu uzskaitē visaktīvākā Pūres pamatskola

  Jau 7. reizi Latvija piedalās starptautiskajā balto stārķu ligzdu uzskaitē, kurā ikvienam iedzīvotājam ir iespēja ziņot par sev zināmām balto stārķu ligzdām. Līdz šim portālā Dabasdati.lv/baltiestarki ir ziņots par vairāk nekā 3200 balto stārķu ligzdām, kas ir apmēram 30% no pirms 10 un 20 gadiem zināmo ligzdu skaita. Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) organizētajā uzskaitē aktīvi piedalās arī skolas un šobrīd visvairāk ligzdu ir ziņojusi Pūres pamatskola - 79 ziņojumi par 74 ligzdām Lasīt vairāk »
  • publicēts: 21.07.2014 - 14:33
 • Projektu konkursi NVO Vides politikas pamatnostādņu īstenošanai

  Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) administrācija no 2014.gada 14. līdz 28.jūlijam izsludina projektu konkursus vadlīnijā „Multisektoriālie projekti” sadarbības projektu starp NVO un vides institūcijām Vides politikas pamatnostādņu īstenošanai. Projektu konkursā var piedalīties Latvijas Republikā reģistrētas biedrības un nodibinājumi, par sadarbības partneri piesaistot vides institūciju Lasīt vairāk »
  • publicēts: 21.07.2014 - 14:28