Latvijas pilsoniskā aliance
 • Rīgas reģiona grāmatzīme

  Rīgas reģiona grāmatzīme
  Iepazīsties ar aktuālo biedrības “Latvijas Pilsoniskās alianses” veidoto Rīgas reģiona grāmatzīmi. Grāmatzīmē ir apkopota informācija par Rīgas plānošanas reģiona NVO un pašvaldības aktualitātēm. Daži no šīs nedēļas virsrakstiem: Mārupes iedzīvotāji aicināti uz tikšanos ar pašvaldības vadību un speciālistiem; Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra seminārs; Sabiedrība ar dvēseli Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.11.2014 - 15:04
 • Valdības rīcības plāna sagatavošana – NVO iesaisties!

  Šobrīd visās nozaru ministrijās notiek aktīvs darbs pie Valdības rīcības plāna (VRP) projekta sagatavošanas. Ministru prezidente L.Straujuma ir parakstījusi rezolūciju, kurā aicina visas ministrijas VRP sagatavošanā iesaistīt arī sociālos un sadarbības partnerus, un nozari pārstāvošās nevalstiskajās organizācijas. Ikviena NVO un MK sadarbības memoranda parakstījusī nevalstiskā organizācija ir aicināta līdzdarboties VRP sagatavošanā, izsakot konkrētus priekšlikumus par VRP iekļaujamajiem pasākumiem Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.11.2014 - 14:51
 • eLPA nosūta vēstuli par VAS „Latvijas valsts meži” ziedojumiem 2014. gadā

  24.11.2014. Latvijas Pilsoniskā alianses nosūtīja atklātu vēstuli Ministru prezidentei L.Straujumai, Kultūras ministrei D.Melbārdei, Zemkopības ministram J.Dūklavam par VAS „Latvijas valsts meži” ziedojumiem 2014. gadā. Vēstulē eLPA aicina virzīt valdībai izskatīšanai jautājumu par kritēriju noteikšanu gadījumos, kad valsts kapitālsabiedrība pieņem lēmumu par ziedojumu administrēšanas funkcijas nodošanu privātpersonai Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.11.2014 - 14:35
 • Tiks izsludināta pieteikšanās balvai Par ieguldījumu cilvēka ilgtspējīgā attīstībā

  Tiks izsludināta pieteikšanās balvai Par ieguldījumu cilvēka ilgtspējīgā attīstībā
  Otro gadu Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā (ATPL) kopā ar ASV vēstniecību un Latvijas Pilsonisko aliansi (eLPA), organizēs balvu konkursu, kuras mērķis ir godāt iedvesmojošus cilvēkus, uzņēmumus un bezpeļņas organizācijas, kas veicina cilvēku attīstību un uzplaukumu Latvijā. Programmas uzsaukums tiks publicēts 2015.gada janvārī, ar uzaicinājumu iesniegt nominācijas četrās kategorijās: par sociālo atbildību, par izcilu ieguldījumu izglītībā, par izcilu ieguldījumu veselībā un labklājībā un par izcilu ieguldījumu Latvijas nākotnē. 2015. gada 16. aprīlī notiks apbalvošanas ceremonija Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.11.2014 - 12:23
 • Cilvēkdrošības koncepcijas attīstība

  Latvijas Pilsoniskās alianses un Latvijas Platforma attīstības sadarbībai projekta “Ilgtspējīgas pilsoniskās sabiedrības attīstības atbalsta un monitoringa sistēmas pilnveidošana Latvijā” 2. pīlāra “Cilvēkdrošības koncepcijas attīstība” mērķis ir aktualizēt cilvēkdrošības koncepciju un sekmēt tās pielietošanu. Ņemot vērā citu iepriekš veiktu pētījumu rezultātus, šī aktivitāte fokusējas tieši uz kopienu līmeni – uz cilvēka–indivīda tuvākajā lokā esošo drošības apzināšanas un paaugstināšanas līmeni. Aktivitātes ietvaros ir izstrādāti trīs materiāli Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.11.2014 - 12:22
 • Piektajā Rīgas iedzīvotāju forumā ieklausījās, lai darītu

  Piektajā Rīgas iedzīvotāju forumā ieklausījās, lai darītu
  20.11.2014. Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notika piektais Rīgas iedzīvotāju forums “Rīga dimd – iedzīvotāji domā, runā, dara!”. Forumu atklāja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāja E. Aldermane,, uzsverot Rīgas NVO nama pozitīvo piemēru domes un organizāciju sadarbībā. Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks A.Ameriks, sveicot foruma dalībniekus norādīja, ka iedzīvotāji Rīgā ir ļoti aktīvi, kuriem rūp savas pilsētas attīstība. Savukārt Latvijas Pilsoniskās alianses direktora p.i. I.Šimanska pauda gandarījumu, ka forums notiek jau piekto gadu, uzkaitot iepriekšējo gadu forumu īstenotās idejas Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.11.2014 - 11:56
 • Pārskats par NVO sektoru Latvijā. 2013

  Latvijas Pilsoniskā alianses aicina iepazīties ar pētījumu “Pārskats par NVO sektoru Latvijā. 2013.” Pētījumā ir apkopoti dati un fiksētās izmaiņas par 2013. gada notikušajām izmaiņām NVO sektorā. Ar šo pētījumu eLPA vēlas panākt pozitīvas izmaiņas NVO sektorā, nodrošinot to, ka cilvēki ir gatavi atklāti dalīties ar informāciju NVO sektora sakārtošanas mērķa labā. Iegūtā informācija ir ļāvusi izstrādāt priekšlikumus publiskā finansējuma pārdalei NVO jeb Latvijas NVO fonda izveidei Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.11.2014 - 11:49
 • LLF aicina uz svinībām

  LLF aicina uz svinībām
  04.12.2014. Latvijas Lauku forums (LLF) atzīmēs 10 gadu jubileju, Zaļenieku muižā, Jelgavas novadā no plkst. 17.00. Kopā ar LLF iedvesmotājiem, atbalstītājiem, palīgiem, produktīvu sarunu un darbu biedriem un citādi sirsnīgi cilvēkiem LLF vēlas kopīgi pārlapot piezīmes, kas tapušas šajā desmitgadē! Svinību laikā tiks apbalvoti arī Dižprojekta 2014 laureāti Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.11.2014 - 11:47
 • Aicina uz Kurzemes NVO sadarbības forumu 2014

  Aicina uz Kurzemes NVO sadarbības forumu 2014
  29.11.2014. Mārtiņzāle, Pilsētas laukumā 4, Kuldīgā, pl.10.00-16.00 Kurzemes NVO atbalsta centrs organizē Kurzemes NVO sadarbības forumu. Foruma mērķis ir veicināt Kurzemes nevalstisko organizāciju sadarbību, pieredzes apmaiņu  un  labās prakses nodošanu starp organizācijām. Foruma dalībnieki būs Kurzemes NVO, aktīvie iedzīvotāji, pašvaldību pārstāvji, jebkurš interesents. Tiks runāts par konkursa "Iesaisties Kurzemē!" īstenoto projektu rezultātiem Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.11.2014 - 11:45
 • Skolu tūre atbildīga dzīvesveida kampaņas ietvaros

  Vides izglītības fonds novembrī un decembrī atbildīga dzīvesveida kampaņas ietvaros īsteno skolu tūri ar mērķi apmeklēt skolas, kuras vēlas pievienoties Ekoskolu programmai, un informēt tās par programmas galvenajiem elementiem, sniedzot arī pamatzināšanas par atbildīgo dzīvesveidu. Skolu tūre palīdz informēt topošos Ekoskolu programmas dalībniekus par aktivitātēm un iespējām iesaistīties, kā arī izglīto un motivē rīkoties ar atbildību pret vidi Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.11.2014 - 11:34