Latvijas pilsoniskā aliance
 • Vai 27.februārī atzīmēsiet Vispasaules NVO dienu?

  Vai 27.februārī atzīmēsiet Vispasaules NVO dienu?
  Pagājušās nedēļas jautājums bija: Vai 27.februārī atzīmēsiet Vispasaules NVO dienu? 23% no respondentiem pārliecinoši atbildēja, ka atzīmēs NVO dienu, savukārt 12% norādīja – drīzāk jā. Puse no atbildējušajiem respondentiem norādīja, ka neatzīmēs šo dienu, bet 15% atzīmēja atbildi – drīzāk nē.  Vispasaules NVO diena ir salīdzinoši jauna iniciatīva, tomēr pateicoties labās gribas vēstniekiem no visas pasaules, tā ir guvusi atzinību un atsaucību visā pasaulē Lasīt vairāk »
  • publicēts: 25.02.2015 - 15:46
 • eLPA piedalīsies NVO Forumā Rīga 2015

  02.03.-03.04.2015. vairāk kā 200 cilvēku no Latvijas un citām ES valstīm, Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm, kas pārstāv nevalstiskās organizācijas, politikas veidotājus, lēmumu pieņēmējus un viedokļu līderus, pulcēsies NVO Forumā Rīga 2015 (NGO Forum-Riga 2015). eLPA direktore Rasma Pīpiķe kopā ar Latvijas un Eiropas NVO kolēģiem būs iesaistīta darba grupā “Demokrātija, līdzdalīgā demokrātija un organizētās pilsoniskās sabiedrības ilgtspēja”, lai dalītos labas prakses pieredzē un apspriestu ar lēmumu pieņēmējiem un pilsonisko līdzdalību saistītos izaicinājumus Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.02.2015 - 11:56
 • 27.februārī - Vispasaules NVO diena

  27.februārī - Vispasaules NVO diena
  27.02.2015. tiks atzīmēta Vispasaules NVO diena. Arī visā Latvijā notiks vairāki pasākumi: Vispasaules Nevalstisko organizāciju dienai, par godu Liepājā tiks organizēts praktisks seminārs komunikācijas stilu apzināšanā un jaunu prasmju apgūšanai. Semināru aicinātas apmeklēt ne tikai nevalstiskās organizācijas, bet arī ikviens interesents.  Amatas novada pašvaldība aicina uz tikšanos novada nevalstiskās organizācijas, lai kopā pārrunātu NVO sektora aktualitātes novadā, uzklausītu biedrību pieredzes stāstus, kā arī kopā diskutētu par veicamajām aktivitātēm, kas padarītu dzīvi novadā vēl labāku un pievilcīgāku Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.02.2015 - 11:53
 • Lobēšanas atklātība Latvijā

  17.02.2015. Latvijas Pilsoniskās alianses padomes loceklis Āris Ādlers piedalījās paneļdiskusijā par biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” (turpmāk – Delna) veikto pētījumu “Lobēšanas atklātība Latvijā”. Diskusijā ar viedokli par to, vai  interešu lobijs Latvijā ir problemātika un kādi ir iespējamie lobēšanas atklātības ieviešanas scenāriji, dalījās arī “Šmits, Jēkabsons un partneri” vecākais partneris Didzis Šmits, pētījuma autore Agnese Alksne, Saeimas deputāts Sergejs Dolgopolovs un Tiesībsargs Juris Jansons. Ā. Ādlers norādīja, ka runājot par lobiju nevalstiskajā sektorā, ir būtiski nošķirt lobiju no interešu aizstāvības Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.02.2015 - 11:43
 • Prezidentūras aktualitātes

  20.02.2015. Ārlietu ministrijā (turpmāk – ĀM) norisinājās NVO pārstāvju tikšanās ar ĀM valsts sekretāra vietnieci Ingu Skujiņu, ĀM parlamentāro sekretāri Zandu Kalniņu-Lukašēvicu un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāta  Prezidentūras komunikācijas un sabiedrisko attiecību departamenta vadītāju Lindu Jākobsoni, lai pārrunātu aktuālos Prezidentūras jautājumus Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.02.2015 - 11:42
 • Pārskats par NVO sektoru angļu valodā

  Tagad Pārskats par NVO sektoru Latvijā 2013 ir pieejams angļu valodā. eLPA aicina izmantot pētījuma datus un secinājumus interešu aizstāvībā, NVO un pētniecības darbā arī starptautiskajā līmenī Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.02.2015 - 11:41
 • Par vērtību mēs saucam nevis to, kas nāk no lietām pašām, bet to, ko tajās ieliekam!

  Par vērtību mēs saucam nevis to, kas nāk no lietām pašām, bet to, ko tajās ieliekam!
  “Ronald McDonald House Charities Latvija” pauž patiesu gandarījumu par darbu, kas padarīts kopā ar draugiem un atbalstītājiem 2014. gadā. RMHC Latvija mobilais veselības aprūpes centrs 2014. gadā sniedza 4759 bezmaksas primārās veselības aprūpes konsultācijas bērniem visā Latvijā. Kopš darba sākuma 2011.gadā, tradicionāli pieprasītākās ir oftalmologa (1586, no kurām 450 valsts noteiktās obligātās acu pārbaudes), neirologa (1152) un alergologa (1059) konsultācijas Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.02.2015 - 10:57
 • Pašvaldībām par stratēģisko partneri jāizvēlas jauniešu NVO

  Latvijas Jaunatnes padome (LJP) aicina pašvaldības projekta „PROTI un DARI!” īstenošanā par stratēģiskajiem partneriem izvēlēties organizācijas, kas strādā ar jauniešiem. Projekta mērķis ir motivēt un aktivizēt jauniešus, kuri nemācās, nestrādā vai neapgūst arodu (NEET) un veicināt šo jauniešu iesaisti izglītībā, tai skaitā NVO vai jauniešu centru darbībā. Ir neapstrīdams fakts, ka jauniešu NVO ir tās, kam ir liela pieredze darbam ar NEETiem. Jauniešu NVO ar saviem darbiem Latvijas novados ir pierādījušas, ka “runā ar jauniešiem vienā valodā” Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.02.2015 - 10:56
 • Izsludina konkursu Latvijas literatūras tulkojumu izdošanai

  Latvijas Literatūras centrs (LLC) sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fondu kultūras programmas „Latvijas literatūra pasaulē" ietvaros izsludina konkursu "Atbalsts ārvalstu izdevējiem Latvijas literatūras tulkojumu izdošanai". Programmas mērķis ir finansiāli atbalstīt ārvalstu izdevējus Latvijas literatūras, tai skaitā klasikas izdošanā, tādējādi veicinot ārvalstu izdevēju interesi par Latvijas literatūru un tās tulkojumiem. Konkurss tiek organizēts divas reizes gadā - pavasarī un rudenī Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.02.2015 - 10:55
 • Seminārs senioriem par pareizu zāļu lietošanu un zāļu reklāmām

  24.02.2015. Biedrība “Veselības projekti Latvijai” sadarbībā ar nodibinājumu  “Pacientu ombuds” aicina seniorus uz semināru par racionālu un pareizu zāļu lietošanu un to, kā mūs ietekmē zāļu un uztura bagātinātāju reklāmas, tajā skaitā slēptās reklāmas, kas nereti sastopamas medijos. Semināra ekspertu vidū būs ģimenes ārstu, farmaceitu, pētnieku un psihologu pārstāvji. Pieteikšanās līdz 23.februārim rakstot uz veselibasprojekti@gmail.com vai pa telefonu 29209612.  Dalība – bezmaksas Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.02.2015 - 10:54