Latvijas pilsoniskā aliance
 • Piektajā Rīgas iedzīvotāju forumā ieklausījās, lai darītu

  Piektajā Rīgas iedzīvotāju forumā ieklausījās, lai darītu
  20.11.2014. Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notika piektais Rīgas iedzīvotāju forums “Rīga dimd – iedzīvotāji domā, runā, dara!”. Forumu atklāja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāja E. Aldermane,, uzsverot Rīgas NVO nama pozitīvo piemēru domes un organizāciju sadarbībā. Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks A. Ameriks, sveicot foruma dalībniekus norādīja, ka iedzīvotāji Rīgā ir ļoti aktīvi, kuriem rūp savas pilsētas attīstība. Savukārt Latvijas Pilsoniskās alianses direktora p.i. I.Šimanska pauda gandarījumu, ka forums notiek jau piekto gadu, uzkaitot iepriekšējo gadu forumu īstenotās idejas Lasīt vairāk »
  • publicēts: 21.11.2014 - 12:53
 • Biedrība Latvijas Pilsoniskā alianse sveic Latvijas Republikas Proklomēšana gadadienā!

  Biedrība Latvijas Pilsoniskā alianse sveic Latvijas Republikas Proklomēšana gadadienā!
  • publicēts: 14.11.2014 - 13:46
 • Vai Jūsu organizācija veic saimniecisko darbību?

  Vai Jūsu organizācija veic saimniecisko darbību?
  Iepriekšējās eLPA nedēļas jautājums bija: Vai Jūsu organizācija veic saimniecisko darbību? Ar saimniecisko darbību saprotot – telpu, iekārtu un citu materiālo izīrēšanu, kā arī pakalpojumu sniegšanu. Apmēram līdzīgās daļās sadalījās respondentu atbildes pilnīgi pretējās pozīcijās: 33% norādīja, ka pārstāvētajai organizācijai nav resursu saimnieciskās darbības veikšanai, bet 30% norādīja, ka saimnieciskā darbība ir nozīmīgs finansiāls atbalsts Lasīt vairāk »
  • publicēts: 12.11.2014 - 14:05
 • Rīgas reģiona grāmatzīme

  Rīgas reģiona grāmatzīme
  Iepazīsties ar aktuālo biedrības “Latvijas Pilsoniskās alianses” veidoto Rīgas reģiona grāmatzīmi. Grāmatzīmē ir apkopota informācija par Rīgas plānošanas reģiona NVO un pašvaldības aktualitātēm. Daži no šīs nedēļas virsrakstiem: Godina Jūrmalas NVO; Biedrība “Sernikon” uzsāk attīstības stratēģijas izstrādi; Sniedz viedokli par Krimuldas novada attīstību Lasīt vairāk »
  • publicēts: 10.11.2014 - 10:55
 • Uzzini, kas vada Tavas Saeimas komisijas darbu!

  Pagājušajā nedēļā jaunajā Saeimas sasaukumā tika apstiprināti komisiju sastāvi, lai varētu turpināt darbu pie iesniegto likumprojektu izskatīšanas vai jaunu iniciatīvu uzsākšanas. Informējam, ka:  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja ir Inese Laizāne, Visu Latvijai-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK (komisijā tiek izskatīts SLO likums); Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs ir Sergejs Dolgopolovs, SASKAŅA (tiek izskatīts Biedrību un nodibinājumu likums); Sociālo un darba lietu komisiju turpinās vadīt Aija Barča, ZZS (komisijā tiek izskatīts likumprojekts par brīvprātīgā darba veikšanu) Lasīt vairāk »
  • publicēts: 10.11.2014 - 10:51
 • Iepazīsties ar pētījumu Pārskats par NVO sektoru Latvijā. 2013!

  Iepazīsties ar pētījumu Pārskats par NVO sektoru Latvijā. 2013!
  Latvijas Pilsoniskā alianses aicina iepazīties ar pētījumu “Pārskats par NVO sektoru Latvijā. 2013.” Pētījumā ir apkopoti dati un fiksētās izmaiņas par 2013. gada notikušajām izmaiņām NVO sektorā. Ar šo pētījumu eLPA vēlas panākt pozitīvas izmaiņas NVO sektorā, nodrošinot to, ka cilvēki ir gatavi atklāti dalīties ar informāciju NVO sektora sakārtošanas mērķa labā. Iegūtā informācija ir ļāvusi izstrādāt priekšlikumus publiskā finansējuma pārdalei NVO jeb Latvijas NVO fonda izveidei Lasīt vairāk »
  • publicēts: 10.11.2014 - 10:39
 • Rezervē 9. decembri sarunai par uzņēmēju un NVO partnerību!

  Rezervē 9. decembri sarunai par uzņēmēju un NVO partnerību!
  Amerikas Tirdzniecības Palāta Latvijā sadarbībā ar eLPA un Rīgas Biznesa skolu organizē semināru par tēmu partnerības veidošana spēcīgākai ekonomikai un sabiedrībai. Seminārā ir aicināti piedalīties Latvijas un ASV uzņēmēji, un biedrību un nodibinājumu pārstāvji, lai diskutētu par partnerības starp NVO un uzņēmuma ieguvumiem gan organizāciju un uzņēmumu iekšējā vidē, gan sniegto ieguldījumu un sadarbības rezultātiem. Semināra galvenie lektori būs Lasīt vairāk »
  • publicēts: 10.11.2014 - 10:36
 • Noslēgusies pieteikšanās Rīgas iedzīvotāju forumam!

  Noslēgusies pieteikšanās Rīgas iedzīvotāju forumam!
  07.11.2014. Noslēdzās pieteikšanās Rīgas iedzīvotāju forumam “Rīga dimd – iedzīvotāji runā, domā, dara!”, kuru organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar biedrību Latvijas Pilsoniskā alianse. Kopumā forumam ir pieteikušie vairāk kā 230 dalībnieku. Šī gada Rīgas iedzīvotāju foruma moto ir “Ieklausies, lai darītu!”. Foruma uzdevums ir ne tikai konstatēt pilsētā notiekošās izmaiņas, bet arī gūt iedvesmu uzdevumu risināšanai, ko veikt sadarbībā starp iedzīvotājiem, biedrībām un nodibinājumiem un pašvaldības iestādēm Lasīt vairāk »
  • publicēts: 10.11.2014 - 10:34
 • NVO reģistrācijas kārtība Ukrainā

  Piektdien, 7. novembrī, eLPA piedalījās sanāksmē, ko organizēja Eiropas Padome, lai diskutētu par nevalstisko organizāciju dibināšanu un reģistrācijas kārtību Latvijā un Ukrainā. eLPA pārstāve I.Šimanska informēja par biedrību un nodibinājumu dibināšanas un darbības kārtību, sabiedriskā labuma statusu un NVO savstarpējo sadarbību. Sarunas gaitā atklājās, ka Ukrainā pilsoniskās sabiedrības organizāciju dibināšanu un darbību regulē 13 dažādi likumi, no kuriem jaunākais ir apstiprināts 2013. gadā Lasīt vairāk »
  • publicēts: 10.11.2014 - 10:32
 • Latvijas reģionos lauku attīstības idejas tiek realizētas Dižprojektos

  Latvijas reģionos lauku attīstības idejas tiek realizētas Dižprojektos
  Biedrība „Latvijas Lauku forums” jau piekto gadu organizē projektu dižošanās akciju – konkursu „Dižprojekts”. Dižošanās  mērķis ir popularizēt unikālas un reģionu teritorijām un iedzīvotājiem nozīmīgas idejas, kas īstenotas ar LEADER finansējuma atbalstītiem projektiem. LEADER pieejas vīzija ir ar dzīvi apmierināts cilvēks laukos, kas spēj realizēt savas ekonomiskās un sociālās vajadzības pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai Lasīt vairāk »
  • publicēts: 10.11.2014 - 10:02