Latvijas pilsoniskā aliance
 • Vai Jūsu organizācijas šogad plāno apmeklēt kādu starptautisku NVO forumu?

  Vai Jūsu organizācijas šogad plāno apmeklēt kādu starptautisku NVO forumu?
  Iepriekšējās eLPA nedēļas jautājums bija:  Vai Jūsu organizācijas šogad plāno apmeklēt kādu starptautisku NVO forumu? Vairāk par pusi no respondentiem atbildēja pozitīvi, ka noteikti plāno apmeklēt kādu starptautisku NVO forumu – 55 %. Vēl 5% norādīja, ka apsver šādu iespēju, un ļoti iespējams, ka apmeklēs kādu forumu. 15% no aptaujātajiem pauda viedokli, ka nav ieplānojuši, bet izvērtējot savas iespējas varētu piedalīties kādā starptautiskā forumā. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 15.04.2014 - 10:04
 • Meklējam finanšu stratēģijas veidotāju

  Meklējam finanšu stratēģijas veidotāju
  Lai stiprinātu biedrības kapacitāti, eLPA meklē konsultantu, kas organizācijai izveidotu finanšu stratēģiju nākamajiem trīs gadiem (2015. – 2018. gadam). Finanšu stratēģija būs dokuments, kas ļaus biedrībai mērķtiecīgi strādāt, lai sekmīgi piesaistītu finansējumu eLPA statūtos minēto mērķu sasniegšanai. Finanšu stratēģija veidojama saskaņā ar eLPA statūtiem un organizācijas darbības stratēģiju 2011.-2015.gadam, kā arī ņemot vērā biedrības finanšu stratēģiju 2007.-2009. gadam. Finanšu stratēģija ietvars: Lasīt vairāk »
  • publicēts: 14.04.2014 - 13:19
 • Saprotama saruna par datorprogrammām

  Saprotama saruna par datorprogrammām
  Lai atvieglotu organizāciju darbu, eLPA aicina biedrību un nodibinājumu aktīvistus un brīvprātīgos piedalīties konferencē „NVO tehnoloģiju laikmets 2014” par datorprogrammām un tehnoloģiju rīkiem, ko var legāli iegūt un bezmaksas lietot. Ar konferences palīdzību vēlamies informēt organizāciju pārstāvjus par rīkiem un programmām, kas: palīdz raiti izveidot un uzskatāmi atspoguļot organizācijas darbības rezultātus (Powerpoint un infografiku veidošana, kā arī Excell piedāvātās iespējas pārskatu veidošanā); optimizē organizāciju darbu (OneNote - strukturētu piezīmju veidošana) un ļauj efektīvi strādāt attālināti (Office 265) Lasīt vairāk »
  • publicēts: 14.04.2014 - 13:16
 • NVO reģionālā konference Jelgavā

  NVO reģionālā konference Jelgavā
  Lai uzzinātu par izmaiņām Zemgales biedrību un nodibinājumu darbībā un lai pilnveidotu sapratni par situāciju NVO sektorā, biedrība Latvijas Pilsoniskā alianse ielūdz piedalīties Zemgales NVO konferencē „2014: atskaites punkts NVO attīstībā”. Konference notiks 23. aprīlī Jelgavā. Ieskats par konferencē apskatāmajām tēmām: dati par izmaiņām Zemgales NVO darbībā:  Jelgavas pilsētā ir 24% no Zemgales reģiona NVO kopskaita, Zemgalē ir vismazākais biedrību un nodibinājumu kopskaits Latvijā, bet tieši Zemgales iedzīvotāji ir tie, kas visbiežāk veic brīvprātīgo darbu (saskaņā ar iedzīvotāju aptaujas datiem, ir lielāka iespējamība, ka brīvprātīgo darbu veiks Zemgales iedzīvotāji – 20%)! Lasīt vairāk »
  • publicēts: 14.04.2014 - 13:08
 • Aicinājums Rīgas NVO pieteikties apmācībām par vienkāršā ieraksta grāmatvedību

  Aicinājums Rīgas NVO pieteikties apmācībām par vienkāršā ieraksta grāmatvedību
  22.aprīlī un 23.aprīlī pl.10.00-14.00 NVO namā Laimdotas ielā 42 (ieeja no Ieriķu ielas) notiks bezmaksas seminārs par vienkāršā ieraksta grāmatvedības rīku VADIPATS.lv. Ja Tavai organizācijai gada apgrozījums nepārsniedz EUR 40 000, tad šīs apmācības ir tieši Tev! Apmācībās varēs uzzināt, kā elektroniski organizēt organizācijas grāmatvedību, strādāt ar rīku VADIPATS.lv, plānot un organizēt finanšu plūsmu organizācijā. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 14.04.2014 - 13:01
 • eLPA nedēļas pieturzīmes

  Pagājušā nedēļā eLPA birojā viesojās Taipejas Misijas Latvijas Republikā vadītājs Vēstnieks KO Kuang-Yueh, Tikšanās laikā tika pārrunāti dažādi sadarbības piemēri Latvijā un Taivānā, kā arī izklāstīta NVO darbība Latvijā. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 14.04.2014 - 12:57
 • Informatīvās aktivitātēs aicinās jauniešus izvērtēt piedāvājumu vasaras brīvlaikam

  Informatīvās aktivitātēs aicinās jauniešus izvērtēt piedāvājumu vasaras brīvlaikam
  09.04.2014. Lai skolu audzēkņus un pedagogus informētu par cilvēku tirdzniecības problemātiku, nevalstiskā organizācija „Patvērums „Drošā māja”” ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu uzsāk informatīvās aktivitātes Latvijas mācību iestādēs. Laika posmā no 9. aprīļa līdz 30. jūnijam biedrības speciālisti un brīvprātīgie kopumā izglītos vairāk nekā 1000 skolēnus un jauniešus, kā arī 150 pedagogus vismaz 20 Latvijas skolās Lasīt vairāk »
  • publicēts: 14.04.2014 - 12:56
 • Demokrātiska kultūrpolitika – pamats ilgtspējīgai attīstībai

  Vidzemes kultūras un mākslas biedrība „Haritas” ir izdevusi metodisko materiālu kultūras organizācijām, pašvaldību un valsts institūciju lēmumu pieņēmējiem un sabiedrībai „Demokrātiska kultūrpolitikas veidošana: kultūra kā ilgtspējīgas attīstības faktors”. Metodiskais materiāls izveidots ar mērķi dalīties zināšanās un apkopot dažādu kultūrpolitikas speciālistu viedokļus, lai parādītu, ka ikviens iedzīvotājs var līdzdarboties, lai palīdzētu izstrādāt sava pagasta, novada vai pilsētas kultūras stratēģiju, kas savukārt nodrošinātu ilgtspējīgu vietējās sabiedrības attīstību Lasīt vairāk »
  • publicēts: 14.04.2014 - 12:55
 • Top jauna NVO datu bāze Zemgales reģionam

  Ir izstrādāta jauna forma, kuras ietvaros „Zemgales NVO Centrs" veic  arī pētījumu par Zemgales organizāciju aktivitātēm, lai vēlāk informētu pašvaldības par organizāciju veikumu un finansiālo ieguldījumu reģiona attīstībā. Datu bāzes anketas aizpildīšana dos Jums iespēju ne tikai būt Zemgales aktīvo organizāciju sarakstā, bet arī pirmajiem uzzināt par šogad plānoto mazo grantu konkursu Zemgales reģiona nevalstiskajām organizācijām! Lasīt vairāk »
  • publicēts: 14.04.2014 - 12:54
 • Pirmā nodarbība apmācību ciklā par projektu vadību NVO

  16.04.2014.  no plkst. 14.00 – 17.00 NVO namā, Laimdotas 42 (ieeja no Ieriķu ielas) notiks apmācību cikla „Projektu vadība: no idejas līdz veidlapai – četras lapas” 1. nodarbība. Reģistrācijas sākums plkst. 13.30.  Apmācību cikla mērķis ir sniegt nevalstisko organizāciju dalībniekiem zināšanas un praktisko pieredzi projektu pieteikumu izstrādē. Paredzams, ka nodarbību rezultātā dalībnieki būs formulējuši savas projektu idejas un sagatavojuši pamatinformāciju projekta pieteikuma sagatavošanai kādā no projektu konkursiem Lasīt vairāk »
  • publicēts: 14.04.2014 - 12:52