Latvijas pilsoniskā aliance
 • Nevalstiskās organizācijas mudina jau laikus domāt par kompensējošiem mehānismiem

  Nevalstiskās organizācijas mudina jau laikus domāt par kompensējošiem mehānismiem
  Nevalstiskās organizācijas (NVO) vērš uzmanību, ka nodokļu politikas reformas ietvaros reinvestētās peļņas 0% ieviešana samazinās ziedojumu apjomu nevalstiskajam sektoram, tādēļ īpaši svarīgi Uzņēmuma ienākuma nodokļa likumā saglabāt ekonomisko motivāciju uzņēmējiem ziedot, un jau laikus valdībai lemt par kompensējošiem mehānismiem, lai novērstu sabiedriskā labuma jomas krīzi. Kā zināms, nodokļu politikas reforma nonākusi finiša taisnē un plānots, ka ar to saistītie likumprojekti Saeimā tiks apstiprināti jau šo ceturtdien, 27.jūlijā. Starp šiem likumprojektiem “Uzņēmuma ienākuma nodokļa likums” ir tas, kurš būtiski ietekmēs to, kā un vai turpmāk varēs pastāvēt NVO Lasīt vairāk »
  • publicēts: 25.07.2017 - 10:03
 • Partnerības principa ES Fondu uzraudzībā stiprināšanas nepieciešamība

  Biedrība “Zaļā Brīvība”, sadarbībā ar citām starptautiskām organizācijām CEE Bankwatch sadarbības tīklā, šī gada jūlijā nosūtīja ziņojumu Reģionālās un pilsētvides politikas Ģenerāldirektorāta direktoram, kurā vēršas pie Eiropas Komisijas atbildīgās institūcijas Kohēzijas politikas plānošanas un ieviešanas kontekstā pieprasot vairāk kontrolēt dalībvalstu virzību uz sadarbību ar sabiedrību ar mērķi nodrošināt efektīvāku un caurspīdīgāku Eiropas Kohēzijas politikas īstenošanu. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.07.2017 - 13:38
 • Vai sašķelta sabiedrība Latvijas politiskajai elitei ir izdevīga?

  20.07.2017. Latvijas Reģionu televīzijā Re:TV tika pārraidīts pirmais raidījuma cikla “Kaimiņu būšana Latvijā” raidījums par tēmu - integrācijas politika. Raidījumā kultūrpētnieks un Rīgas Stradiņa universitātes profesors Deniss Hanovs, vērtējot līdz šim īstenoto sabiedrības integrācijas politiku, uzsvēra, ka šobrīd Latvijas politiskajai elitei sašķelta sabiedrība ir izdevīga, turklāt trūkst vienota politiskā vēstījuma, ka mēs visi esam viena tauta ar dažādām etniskajām vai reliģiskajām  dažādībām. Tas šobrīd neveicina saliedētas sabiedrības veidošanos.  Tai pat laikā latviešu valodas zināšanu līmenis mazākumtautību pārstāvji vidū uzlabojoties, – viņiem ir gan vēlme, gan motivācija apgūt latviešu valodu Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.07.2017 - 13:33
 • Jurista padoms par biedrības likvidāciju

  Jurista padoms par biedrības likvidāciju
  Septītais Jurista padoms veltīts biedrības likvidācijai. Šajā izdevumā dealizēti tiek skatīti jautājumi par biedrības darbības izbeigšanu ar biedru sapulces lēmumu, uzsākot bankrota procedūru, ar valdes lēmumu, ar tiesas nolēmumu. Tiek arī apskatīti Uzņēmumu reģistrā iesniedzamie dokumenti. Sākot ar pavasari, aptuveni divas reizes mēnesī biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” publicē Jurista padomu, kurā tiek skaidroti nevalstiskajām organizācijām un pilsoniskiem aktīvistiem biedrību un nodibinājumu juridiskie aspekti Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.07.2017 - 13:27
 • NVO mudina saglabāt motivējošu sistēmu uzņēmējiem ziedot

  Kā iepriekš informējām, Saeima konceptuāli ir atbalstījusi nodokļu politikas reformu, un par nodokļu reformas likumprojektiem, tai skaitā Uzņēmuma ienākumu nodokļa likumu, kas regulē ziedojumu sistēmu nevalstiskajam sektoram, galīgajā lasījumā Saeima lems 27.jūlijā. Sākotnējās Finanšu ministrijas (FM) ieceres paredzēja ekonomisko stimulu atcelt vispār, taču pēc asiem daudzu nozaru NVO protestiem, tika izstrādāti vairāki priekšlikumi, kas formāli noteica ekonomisko stimulu ziedotājiem, bet pēc būtības piedāvātais nodokļu atvieglojuma apjoms bija vairākas reizes sliktāks nekā spēkā esošais modelis. Turklāt paredzams, ka ziedojumu apjoma kritumu papildus radīs reinvestētās peļņas 0% ieviešana Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.07.2017 - 13:24
 • Piektie starptautiskie “Zavoloko lasījumi”

  Šī gada maija mēnesī sākās projekta Piektie Starptautiskie “Zavoloko lasījumi” realizācija. “Starptautiskie Zavoloko lasījumi“ ir viena no zināmām un atpazīstamām konferencēm savā jomā pasaulē, kas notiek Rīgā. Konferences projekts “Starptautiskie Zavoloko lasījumi” tika uzsākts 2005. gadā, kad notika pirmā konference, pēc tam tika organizētas vēl trīs konferences 2007., 2011. un 2014. gadā. Konferences kopīgi organizēja dažādas organizācijas - Latvijas Vecticības institūts, Baltijas Starptautiskā akadēmija un I. Zavoloko Vecticībnieku biedrība. Vecticībnieki ir īpatnēja sabiedrības grupa ar savu etnisko, kultūras, reliģisko un lingvistisko pamatu un mantojumu Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.07.2017 - 12:37
 • “[rec:]aktīvie portreti”: Māra Upmane - Holšteine

  Latvijas jubileju gaidot, jauniešu organizācija “Avantis”, sadarbojoties ar organizācijas “Young Folks LV” jauniešiem, sāk video interviju sēriju “[rec:]aktīvie portreti”. Tajā piedalīsies 4 personības, un pirmā no tām ir mūziķe Māra Upmane – Holšteine, grupas “Astro`n`out” soliste.   Kas ir labākie padomi, ko Māra ir saņēmusi? Kā pārvarēt bailes, un ko darīt ar komentāriem internetā? “[rec:]aktīvie portreti”  interaktīvā veidā jauniešiem sniedz iespēju uzdot jautājumus viņiem nozīmīgām personībām Latvijā, to tverot video objektīvos un parādot plašākai sabiedrībai. Projekta iniciatori atzīst, ka “[rec:]aktīvie portreti” nozīmīgs pozitīvais vēstījums ir, ka “zvaigznes” nav neaizsniedzamas un ar lielu apņēmību un darbu ikviens mērķis ir īstenojams. Tikpat liela nozīme ir vēstījumam par sadarbību starp latviski un krieviski runājošiem jauniešiem šī projekta tapšanā  – viņi kopīgi gaida Latvijas svētkus, jūtas piederīgi Latvijai Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.07.2017 - 12:33
 • Aicina darbā Projektu vadītāju

  Aicina darbā Projektu vadītāju
  ABLV Charitable Foundation aicina pievienoties savai komandai Projektu vadītāju. Prasības kandidātiem: augstākā izglītība; dedzīga vēlme darboties sabiedrības labā; izcilas latviešu un krievu valodu zināšanas, labas angļu valodas zināšanas; spēja strādāt ar liela apjoma informāciju; spēja elastīgi pielāgoties darba laikam projektu realizācijas aktīvajos posmos; gatavība lielai darba intensitātei; spēja ievērot informācijas konfidencialitāti, saudzīga attieksme pret rīcībā esošo informāciju; autovadītāja apliecība; izpratne par grāmatvedības uzskaiti tiks uzskatīta par priekšrocību. Jūs varat pieteikties konkursam līdz 2017. gada 07.augustam Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.07.2017 - 12:20
 • Trūcīgajiem mācīs sēņot, konservēt un saglabāt ražu ziemai

  Trūcīgajiem mācīs sēņot, konservēt un saglabāt ražu ziemai
  Latvijas Samariešu apvienības Eiropas paku izdales punktos, īstenojot Eiropas paku izdali trūcīgajām personām, turpinās dažādi papildpasākumi Eiropas atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām (EAFVP) ietvaros. Pasākumos reģionālajos izdales punktos vasarā un rudens sākumā būs iespēja iegūt zināšanas par sēņošanu, drošību mežā, ražas novākšanu dārzā, dārzeņu un augu apstrādi un saglabāšanu ziemai, konservēšanu, kā arī mazuļu aprūpi un bērnu audzināšanu Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.07.2017 - 12:18
 • Dūklava palikšana amatā mazina sabiedrības uzticību valdībai

  18.07.2017. Sabiedrība par atklātību – Delna nosūtīja Ministru prezidentam Mārim Kučinskim atkārtotu vēstuli ar aicinājumu pieprasīt zemkopības ministra Jāņa Dūklava demisiju saistībā ar tā sauktajām “Rīdzenes sarunām”, kas liecina par iespējamiem ministra pārkāpumiem. Pēc publiski izskanējušās informācijas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu veic resorisko pārbaudi par “Rīdzenes sarunās” izskanējušo informāciju saistībā ar J.Dūklava īpašumu Rīgas brīvostas teritorijā. Delna uzskata, ka J.Dūklava palikšana amatā apkauno visu Ministru kabinetu un mazina sabiedrības uzticību valdībai kopumā Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.07.2017 - 12:16